Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Osobní bankéřky nahoře bez i u vás doma

aktualizováno 
Televize je dnes považována především za zdroj zábavy. Z tohoto faktu vychází kanadská DigiBank (DB), která již brzy vtrhne i na náš trh. Rozhodla se totiž nabídnout na našem trhu televizní bankovní služby, kterých můžete využívat doma, přímo ze svého gauče v obýváku.
Výška obrazu vybrané bankéřky či bankéře se odvíjí od rozměrů obrazovky.

Výška obrazu vybrané bankéřky či bankéře se odvíjí od rozměrů obrazovky. | foto: Profimedia.cz

Postupný přechod na digitální televizní vysílání přinese nejen nové programy, ale i další novinky. Jednou z prvních vlaštovek, která se u nás objeví již v polovině příštího roku, je televizní bankovnictví.

Pro přístup k vašemu účtu a osobnímu bankéři či bankéřce bude jedinou podmínkou televizor s možností příjmu a odesílání digitálního signálu nebo zakoupení set top boxu k těm televizorům, které digitální signál neumožňují.

DigiBank vám začne již od začátku příštího roku na své infolince pomáhat s výběrem vhodného televizoru či set top boxu a případně vám po telefonu poskytne i půjčku na jejich zakoupení.

Pouhým stisknutím tlačítka "Interactive“ na dálkovém ovládači k set top boxu či digitálnímu televizoru se dostanete do menu, které vám zpřístupní mimo jiné i stránky DigiTelevision Banking (DTB). Po spuštění nastavíte jazyk a rozměry obrazovky.

Po krátké registraci můžete začít účet ihned využívat. Lze sledovat zůstatek na svém účtu, odesílat a přijímat peníze či platit účty. Účet bude zpoplatněn třemi korunami za minutu. Výše poplatků bude tedy záviset především na vaší rychlosti zvládnutí operací a rychlosti přenosu dat.

Převratnou novinkou, kterou rovněž digitální vysílání umožní, je využití hologramů (trojrozměrných zobrazení), které zatím známe spíše z bankovek, platebních karet, obalů softwaru či z filmů a seriálů, kde létají vědcům virtuální objekty nad stolem.

"V rámci DigiTelevision Banking budete mít na výběr z mnoha osobních bankéřů a bankéřek a pozor, pokud se připojíte mezi 22 hodinou a pátou ranní, můžete si vybrat i bankéřku nahoře bez. Rozhodli jsme se tuto službu vyzkoušet i v České republice, protože v Kanadě je o ni obrovský zájem. Funkci lze samozřejmě omezit dětskou pojistkou,“ potvrdil nám John Salmon, tiskový mluvčí DigiBank.

Po zvolení vybraná bankéřka či bankéř jakoby "vystoupí“ z televizní obrazovky přímo do vašeho obýváku. Trojrozměrné zobrazování je sice v plenkách, obraz zatím nebude úplně ostrý, ale iluze, že se postava vznáší před obrazovkou v prostoru, je i přesto věrohodná.

Maximální úhel pohledu (zda lze například obraz obejít dokola, nebo pouze pozorovat z určitého omezeného místa) zatím DigiBank nechce prozradit.

Výška obrazu vybrané bankéřky či bankéře se odvíjí od rozměrů obrazovky, nepřesáhne dvojnásobek úhlopříčky. Vybrané poradce si lze uložit do oblíbených položek a v budoucnu mezi nimi přepínat.

K hlavním výhodám účtu patří kromě možnosti vybrat si osobního bankéře, přístup k účtu 24 hodin denně z vašeho obýváku a bez nutnosti placení dalších poplatků za zřizování internetu či telefonní linky. Nevýhodou bude zpočátku poměrně omezená nabídka služeb.

Pokud bude o službu televizního bankovnictví zájem, DigiBank slibuje rozšířit své služby i o poskytování hypoték a poradenství v oblasti investic. 

Autoři:


Nejčtenější

Platební karty dostávají nové funkce. Podívejte se, co už umí

Ilustrační snímek

Bezhotovostní placení „pípacími“ kartami strmě roste. Počet bezkontaktních transakcí v porovnání s loňskem stoupl o 28...

Víte, kolik let máte odpracováno? Pátrání se vyplatí kvůli důchodu

Ilustrační snímek

Pracovali jste pár let načerno? Už si nepamatujete, kde vás zaměstnali těsně po škole? Nechte si spočítat, kolik let...Rozpoutá nová regulace národní banky od října hypoteční šílenství?

Ilustrační snímek

Česká národní banka zaznamenala nárůst objemu poskytnutých hypotečních úvěrů. Za mírným růstem stojí zřejmě i takzvané...

Češi mění čile zaměstnání. A budou ještě aktivnější

Ilustrační snímek

Nezaměstnanost je na historicky nejnižších hodnotách. Zatímco firmy mají těžké časy, zaměstnanci naopak ty nejlepší....

Ekonomka Lipovská: Délku pracovní doby a výši mezd by měl určit trh

Hana Lipovská je autorkou knihy „Kdo chce naše peníze? - Ekonomie bez politické...

Průměrná mzda v Česku roste, ve 2. čtvrtletí se vyhoupla na 31 851 korun. Platy ve veřejném sektoru však stoupají...

Další z rubriky

Na splátku hypotéky padne průměrně 42 procent příjmů. A bude hůř

Ilustrační snímek

Pořídit si vlastní bydlení na hypotéku bude od 1. října výrazně složitější. Pro 13 procent Čechů jsou změny motivací...

Úroky u hypoték rostou každý měsíc. Ideální je refinancovat úvěr v létě

Ilustrační snímek

Na konci roku bude podle odborníků průměrný úrok u hypotéky s pětiletou fixací na 3,5 %. To značí, že ten, komu se...

Blíží se krize hypotečního trhu? Zájem o hypotéky začíná klesat

Ilustrační snímek

Úrokové sazby hypoték zastavily v květnu svůj růst a zůstaly nezměněné na 2,51 %. Poprvé od roku 2009 ovšem došlo k...

Německé automobilky jsou až překvapivě pozadu, Tesla může slavit

Německé automobilky jsou až překvapivě pozadu, Tesla může slavit

Kurzy.cz Pokud bychom si nyní měli nakreslit globální elekromobilní mapu, mohla by zhruba vypadat následovně: Dominantní hybnou ...

Najdete na iDNES.cz