Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Osobní bankéřky nahoře bez i u vás doma

aktualizováno 
Televize je dnes považována především za zdroj zábavy. Z tohoto faktu vychází kanadská DigiBank (DB), která již brzy vtrhne i na náš trh. Rozhodla se totiž nabídnout na našem trhu televizní bankovní služby, kterých můžete využívat doma, přímo ze svého gauče v obýváku.
Výška obrazu vybrané bankéřky či bankéře se odvíjí od rozměrů obrazovky.

Výška obrazu vybrané bankéřky či bankéře se odvíjí od rozměrů obrazovky. | foto: Profimedia.cz

Postupný přechod na digitální televizní vysílání přinese nejen nové programy, ale i další novinky. Jednou z prvních vlaštovek, která se u nás objeví již v polovině příštího roku, je televizní bankovnictví.

Pro přístup k vašemu účtu a osobnímu bankéři či bankéřce bude jedinou podmínkou televizor s možností příjmu a odesílání digitálního signálu nebo zakoupení set top boxu k těm televizorům, které digitální signál neumožňují.

DigiBank vám začne již od začátku příštího roku na své infolince pomáhat s výběrem vhodného televizoru či set top boxu a případně vám po telefonu poskytne i půjčku na jejich zakoupení.

Pouhým stisknutím tlačítka "Interactive“ na dálkovém ovládači k set top boxu či digitálnímu televizoru se dostanete do menu, které vám zpřístupní mimo jiné i stránky DigiTelevision Banking (DTB). Po spuštění nastavíte jazyk a rozměry obrazovky.

Po krátké registraci můžete začít účet ihned využívat. Lze sledovat zůstatek na svém účtu, odesílat a přijímat peníze či platit účty. Účet bude zpoplatněn třemi korunami za minutu. Výše poplatků bude tedy záviset především na vaší rychlosti zvládnutí operací a rychlosti přenosu dat.

Převratnou novinkou, kterou rovněž digitální vysílání umožní, je využití hologramů (trojrozměrných zobrazení), které zatím známe spíše z bankovek, platebních karet, obalů softwaru či z filmů a seriálů, kde létají vědcům virtuální objekty nad stolem.

"V rámci DigiTelevision Banking budete mít na výběr z mnoha osobních bankéřů a bankéřek a pozor, pokud se připojíte mezi 22 hodinou a pátou ranní, můžete si vybrat i bankéřku nahoře bez. Rozhodli jsme se tuto službu vyzkoušet i v České republice, protože v Kanadě je o ni obrovský zájem. Funkci lze samozřejmě omezit dětskou pojistkou,“ potvrdil nám John Salmon, tiskový mluvčí DigiBank.

Po zvolení vybraná bankéřka či bankéř jakoby "vystoupí“ z televizní obrazovky přímo do vašeho obýváku. Trojrozměrné zobrazování je sice v plenkách, obraz zatím nebude úplně ostrý, ale iluze, že se postava vznáší před obrazovkou v prostoru, je i přesto věrohodná.

Maximální úhel pohledu (zda lze například obraz obejít dokola, nebo pouze pozorovat z určitého omezeného místa) zatím DigiBank nechce prozradit.

Výška obrazu vybrané bankéřky či bankéře se odvíjí od rozměrů obrazovky, nepřesáhne dvojnásobek úhlopříčky. Vybrané poradce si lze uložit do oblíbených položek a v budoucnu mezi nimi přepínat.

K hlavním výhodám účtu patří kromě možnosti vybrat si osobního bankéře, přístup k účtu 24 hodin denně z vašeho obýváku a bez nutnosti placení dalších poplatků za zřizování internetu či telefonní linky. Nevýhodou bude zpočátku poměrně omezená nabídka služeb.

Pokud bude o službu televizního bankovnictví zájem, DigiBank slibuje rozšířit své služby i o poskytování hypoték a poradenství v oblasti investic. 

Autoři:Nejčtenější

Odeslal 30 tisíc na chybný účet. Už dva roky čeká na vrácení

Ilustrační snímek

Možná už se vám někdy stalo, že jste se spletli v čísle účtu, kam jste poslali peníze. Možná jste měli štěstí, že šlo o...

Nežeň se, do důchodu času dost. Jak se vyhnout zklamání z nové práce

Ilustrační snímek

Nastupujete do prvního zaměstnání, těšíte se na kolegy, pracovní náplň a vhod přijdou i peníze pravidelně na účtu....Podnikáte? Zabezpečte osobní údaje. Poradíme, jak na GDPR

Ilustrační snímek

Nejen podnikatelé jsou v panice. Stejně tak třeba party místních hasičů, kluby aktivních důchodců či útulky pro psy se...

PENÍZE 2038: Euro v Česku nebude a hotovost jen okrajově, míní experti

(Ilustrační snímek)

Když se řekne peníze, určitě si umíte spočítat, kolik jich máte, jak s nimi nakládáte a co pro vás znamenají. Ale...

Nepřipravujeme děti na život, ony už jej žijí, tvrdí zakladatel školky Bambíno

Tomáš Trnka, zakladatel školky a jeslí Bambíno

Do vzdělávacího sektoru přišel ze zcela jiného oboru. Ještě nedávno Tomáš Trnka pracoval v developerské firmě. Prvotní...

Další z rubriky

Odborník: Družstevní bydlení oživuje, má dnes řadu výhod včetně ceny

Ilustrační snímek

V 80. letech minulého století bylo běžné bydlet v družstevním bytě. Dnes je to podle mnohých přežitkem. Bytová družstva...

S jakými výdaji navíc počítat, když se rozhodnete pro hypotéku

Ilustrační snímek

V posledním roce došlo v oblasti hypoték k utahování šroubů a zpřísňování pravidel. Ceny nemovitostí rostou a klienti...

KOMENTÁŘ: Investiční nemovitost je nová past na důvěřivce

Martin Mašát

Z většiny článků o nemovitostech vyplývá, že kdo nyní nekoupí byt či dům jako investici, okrádá rodinu. Ale ceny bytů...

Víkendář: Umělá inteligence, vzpoura strojů a rusko-čínská kontrola kybersvěta

Víkendář: Umělá inteligence, vzpoura strojů a rusko-čínská kontrola kybersvěta

Kurzy.cz Profesor Pedro Domingos z University of Washington je považován za významného odborníka v oblasti umělé inteligence (AI...

Najdete na iDNES.cz