Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Diskuze

Živnostníci musí na sociální pojištění odvést nejméně 23 660 korun

Správě sociálního zabezpečení platíme odvody, abychom v budoucnu dosáhli na státní penzi. Kdo je zaměstnaný, je bez starosti, odvody mu sráží zaměstnavatel. Živnostníci a všechny osoby samostatně výdělečně činné se však musejí o výpočet a zaplacení sociálního pojištění postarat sami.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
DP

D72a32v51i47d 74P88e84t14r

19. 2. 2017 12:10

Kdyby to bylo za měsíc, tak je to hodně, ale ono to je za rok. Takže si spočítejte, když platíte měsíšně 40 let 2000 Kč, měl by Váš důchod činit 4000 Kč/ měíčně za předpokladu, že ho budete brát 20 let. To se zde nepočítá se znehodnocením peněz inflací a s tím, že existují tělesně, či duševně postižení....

Ze 4000 Kč/měsíc si já nedovedu představit žít, to znamená, že lidé, kteří si platili minimum, přestože si mohli platit více, budou silně využívat (parazitovat) na sociálním systému.

Do systému o dost více přinese zaměstnace s minimální mzdou+ zaměstnavatel. Proto, kdo neumí zaplatit alespoň tolik, kolik zaplatí člověk s minimálním mzdou (zaměstnanec+zaměstnavatel), měl by podnikání nechat a nechat se zaměstnat (dnes se dá místo za minimální mzdu sehnat poměrně snadno).

1 0
možnosti
Foto

hm , a kam přijdou peníze těch kteří se důchodu nedožijí ? platím cca 150Kč denně za to že můžu být OSVČ i o sobotách a nedělích a pokud se dožiji dostanu minimální důchod :-) , hlavně mladí by se mohly zamyslet nad tím jak se o ně ten slavný stát postará a jaká odměna je čeká až je v 50-ti vyhodí na dlažbu a vezmou mladého perspektivního místo něj :-) potom i to být OSVČ je lepší než pojít hlady nebo žebrat podporu i za tu cenu že vás označí za zloděje který okrádá stát protože odmítnete potichu uhynout někde v koutě , klid , nakonec každý zestárně a pozná to na vlastní kůži jak to chutná když nohy ruce neslouží a pro všechny jste jen otravná přítěž :-) potom si řeknete PROČ vždyt jsem z každého sousta chleba a loku vody odevzdal 21% na dani , PRO4 vždyt jsem celý život odevzdával třetinu mzdy na daních , PROČ z toho dostanu sotva na litr mléka a kus chleba na den a skromnou cimru v paneláku ? makejte plaťte co nejvíc a ochotně odevzdávejte nesmyslné částky státu aby až se udřete na vás mohl stát vystrčit porstředníček a vysmát se Vám do očí

0 0
možnosti
ML

M78i46l65o79s 64L67a93j71d69a

16. 2. 2017 18:24

těm penězům se říká státní úspora... :) proto se neustále zvedá věk odchodu do důchodu....ale to snad chápe skoro každý

0 0
možnosti
MK

To je mi jich, chudáčků, líto. dle výplatní pásky za mě stát dostane (v součtu od zaměstnavatele a mně) přes 19 tisíc za jediný měsíc, tedy asi 10x více. To mi přijde dost nevyvážený.

3 3
možnosti
MS

M80a16r64c79e56l 71S62u68p

16. 2. 2017 13:25

No jo jenže vy za ty "svoje" peníze od státu dostanete "možná" královský důchod, kdežto já dostanu 5000. Nemocenská je pro Vás samozřejmostí, já si o ní mohu nechat jenom zdát .Samozřejmě, že se tyto odvody týkají většinou podnikatelů, kteří se drží sotva nad vodou. Ti kteří vykáží větší zisk pak platí stejně jako vy.

5 1
možnosti
Foto

Jsem již penzista, ale podnikal jsem v Kanadě 34 let. Zde to je jednoduché.

Dle tabulky se určí daň přijmu. (pro ženaté s rodinou a svobodné je daň rozdílná)

Penzijní pojištění je 1:1 co zaplatí zaměstnanec to zaplatí zaměstnávající.

Pojištění při ztrátě zaměstnání je 1:1,4 zaměstnanec jeden díl a zaměstnávající 1.4 x tolik. Souhrnnou částku zaměstnavatel odešle každý měsíc daňovému úřadu. Tam si to již rozdělí. Pojištění zaměstnance při případném zranění v práci je rozdílné dle pracovního nebezpečí. Já platil 1,4% z vyplacených mezd. V dolech to mohlo být i 5% (přesně to nevím)

Zdravotná pojištění si platí každý občan sám.:-)

2 0
možnosti

Co považuji za zvěrstvo je platit ZP za celý měsíc a to i v případě,že přerušíte živnost druhý den v měsíci.8-o

2 2
možnosti
JM

Já za větší zvěrstvo považuji platit ZP i SP za celý měsíc v plné výši a to i v případě, že pracujete na DPP s výdělkem 10.500 a zaměstnavatel za vás podle této výše odvede ZP i SP za závislou činnost.

1 1
možnosti
OU
Uživatel požádal o vymazání
5 1
možnosti

Tak stejné to není,OSVČ jde výpočet z odlišného základu,nicméně nikdy to nemůže být stejné.Kdo by potom podnikal? Když budu mít stejně? Nějaká kompenzace musí být.Sháním práci,jedu k zákazníkovi,jedu pro materiál,investuji peníze do podnikání,ručím svým majetkem.Musí být ale pochopitelně optimálně nastavený rozdíl.

0 0
možnosti
MZ

To je logika jak z dob prvnich pocitacu a pokusech na nich vytvorit umelou inteligenci :) Clovek, ktery chce z Prahy do Brna autem musi ridit. Kdezto ten, ktery se necha odvest taxikem ridit nemusi :)

0 0
možnosti
RH

R52a85d11e49k 74H83o24d12a92ň

15. 2. 2017 22:38

Nejsmutnější v ČR je, že celá ta elita co přesně ví jak by podnikala kdyby podnikala - tak ta nepodniká.

11 0
možnosti
PN

P30e60t10r 95N13a93j54d87e14k

15. 2. 2017 22:41

Nejsmutnější je, že někteří čeští podnikatelé neovládají matematiku 1. stupně ZŠ.

0 1
možnosti
VP

Minimální platby jsou vskutku drsné. Vemte si že člověk začíná s podnikáním a měsíce či roky potrvá než přijde zisk (naprosto normální situace na začátku rozjezdu podniku). Dotuje svoje přežití z životních úspor a stejně musí zaplatit těch 45000 (sociální a zdravotní) ročně státu.

Stát by rozhodně měl minimálně na začátku podnikání tyto platby odpustit (nebo prostě počítat jako % ze zisku), více podniků by tak uspělo a v porovnání s nezaměstnaným kterému vesele stát vše platí je tu šance na mnohem větší návratnost této investice v budoucnu.

20 5
možnosti

Přesně.Otázka jestli je to málo,nebo není je bezpředmětná.Když jsem začínal s podnikáním,tak jsem jel na vedlejšák a platil třetinu z této minimálky,cca. 1500 korun a i to se mi zdálo hodně.Ono je rozdíl,když někdo podniká a má příjem 10 tisíc měsíčně a druhý 50 tisíc měsíčně.Každopádně je zbytečné se osočovat,kdo na koho doplácí.Každý podnikatel se snaží pochopitelně své příjmy zvyšovat a podnikání rozvíjet.Převážná většina z nich po několika pár letech nakonec platí státu mnohem více,než běžný zaměstnanec,nebo je prospěšný jinak (stává se zaměstnavatelem).Pro toho,kdo nevěří není nic jednoduššího ,než si podnikání zkusit a uvidí,co to obnáší.Vyšší příjem (pokud vůbec je) nemusí znamenat dostatečnou kompenzaci za vynaložené úsilí.

11 0
možnosti
MV

tahle otázka zda platí živnostníci málo tu koluje už asi 20 let...a jistě nejde se shodnout..porovnávat neporovnatelné...nicméně na otázku proč nejdou úředníci a zaměstnanci podnikat..když je to prý tak výhodné..za dvacet let neodpověděl rozumně ještě ani jeden z nich (-:..třeba se dočkém tentokrát ..(-:

4 0
možnosti
PN

P29e80t67r 40N31a63j92d77e79k

15. 2. 2017 21:01

Stejně tak se tady 20 let nadává na státní úředníky, že špatně pracují a v práci se flákají. Proč všichni neseknou se svou živností a nejdou se flákat někde na úřad?

1 9
možnosti
  • Nejčtenější

Jak nepřijít o peníze. Na co myslet, než ukončíte penzijko

18. dubna 2024

Od července nebudou vypláceny státní příspěvky k penzijnímu připojištění lidem, kterým byl přiznán...

Mně se nic nestane, pojišťovna mi nic nedá. Pět mýtů o životním pojištění

12. dubna 2024

Životní pojištění má podle statistik uzavřené každý druhý Čech. Vyplývá to z dat České asociace...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

K výrobě krmiv pro psy a kočky ho přivedla náhoda. Dnes vyváží i do Asie

13. dubna 2024

Vyrábět granule a konzervy pro psy a kočky původně neměl vůbec v plánu. Napadlo ho to až v...

Kdy lidé odmítají fakta a proč pravda často prohrává, vysvětluje psycholog

15. dubna 2024

Schopnost hledat či nacházet pravdu stojí v uvažování lidí většinou až na druhém místě. Proč lidé...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

KVÍZ: Děti ve finančně-vědomostní soutěži uspěly. Jak byste ji zvládli vy?

14. dubna 2024

Česká bankovní asociace spolu s Evropskou bankovní federací uspořádala letos již osmé národní kolo...

Sonda: Stavebko stojí za úvahu, akční nabídky zhodnotí vklady i o 5 %

19. dubna 2024

Stát srazil příspěvek na stavební spoření na polovinu. Od letošního roku přidá střadatelům nejvýš...

Méně peněz na sport, více volna. Jak firmy upravují nabídku benefitů

19. dubna 2024

Schválení vládního konsolidačního balíčku způsobilo na sklonku loňského roku paniku i v oblasti...

Jak nepřijít o peníze. Na co myslet, než ukončíte penzijko

18. dubna 2024

Od července nebudou vypláceny státní příspěvky k penzijnímu připojištění lidem, kterým byl přiznán...

Analýza: Autopojištění zdražuje. Kde a kteří řidiči zaplatí nejvíce?

18. dubna 2024

Oproti roku 2022 se průměrná cena povinného ručení v roce 2023 zvedla o 2,4 procenta na celkových 3...