Pikantní pojistné hlášky: krávy spustily řetězovou reakci

aktualizováno 
Smích je kořením života. I toho pracovního. Veselo bývá i v pojišťovnách. Vychutnejte si hitparádu nejlepších pojistných hlášek a úsměvných životních trablů, které letos zaznamenaly tuzemské pojišťovny.

"Jela jsem poměrně pomalu, proto nechápu, že jsem to auto přede mnou dojela," hlásí nehodu nešikovná řidička. Ilustrační snímek | foto: Profimedia.cz

Karamboly na silnici dokážou vykolejit každého. Operátoři a likvidátoři pojistných událostí pak mají co dělat, aby ve vážných situacích neprskali smíchy. "Mohl byste hláskovat své jméno," žádá operátor klienta, který právě naboural. "Jéjda, takže …F jako fčela, E jako erbeg…máte to?"

Hitparáda nahlášených autonehod bez účasti policie

Ani operátor nemá někdy svůj den: "Takže krytí všech autoskel máte na živelnou událost, vandalismus a taky na střet. V praxi to znamená, že zaplatíme pojistné plnění, když od protijedoucího vozidla odlétne kamínek či srnka."

 • Před stádem dobytka jsem zastavil v bezpečné vzdálenosti, což však nerespektovaly felicie a fabie za mnou, takže ty krávy stejně spustily řetězovou reakci.
 • Svědka nehody jsem měl, ale když jsem ho požádal o svědectví v můj prospěch, řekl pouze, že má svých starostí dost a že už jednou seděl.
 • V obytném přívěsu byla sada nádobí, dva spací pytle, nějaké konzervy a rozehraná šachová hra. Zmizelo všechno vyjma několika pionů a střelce, kteří se skryli na podlaze.
 • Když auto sjelo z cesty, vyletěl jsem ven. Později mě v příkopu našla toulavá kočka.
 • Jela jsem poměrně pomalu, proto nechápu, že jsem to auto přede mnou dojela.
 • Jel jsem asi 67 km/h a najednou bác, rána jako z děla. Říkám si, co se děje? Asi jdou po nás. Nešli. Byl to kámen z auta jedoucího před námi.
 • Zařazoval jsem se do pravého pruhu s blinkrem před autobus, a to předepsanou rychlostí. Niki Lauda za mnou nevydržel čekat, rozhodl se pro rychlou akci a vyhrál. Právně jsem viník asi já.
 • "Auto mám poškozené a prohlídku potřebuji udělat hlavně rychle," hlásí muž pojišťovně. "Tak si pište kontaktní osoby: pan Rychlý a pan Pospíšil…"
 • Za stěračem auta nabouraného na parkovišti byla cedulka a na ní zpráva: Jak tohle píšu, sleduje mě několik lidí, kteří si myslí, že sem píšu svoje jméno, adresu a číslo havarijního pojištění. Ale není to tak.

Hlášení klienta: "Paní ve snaze zaparkovat nabořila nejdřív jeden a následně i druhý vůz. Když pochopila, že se na vybrané místo nevejde, snažila se zaparkovat v mezeře vedle mého vozu. Přitom ale nacouvala do třetího auta. Vystoupil jsem z vozu a chtěl paní navést, jenže ona si spletla rychlosti a přimáčkla mě k vozu. Při vystupování z auta mě pak udeřila dveřmi do hlavy. Víc už si nepamatuji."

Hitparáda nahlášených úrazů a domácích karambolů

Pozor i na to, kam si sedáte v autobuse, tramvaji či metru, tedy v městské hromadné dopravě. "Nastoupila jsem do MHD a po usednutí zjistila, že sedačka je mokrá. Po vystoupení jsem pocítila pálení na zadní části, následně se na kalhotách objevila díra. Nebýt masti od doktora, mohlo být zranění vážné."

 • Okno do chalupy rozbily kroupy, ostatní bylo dílem náhodného zloděje.
 • Voda z akvária znehodnotila perský koberec, škodu na rybičkách vám teprve vyčíslí znalec.
 • Roční kočka se přes skříň a knihovnu dostala až na garnýž, kde se však neudržela, při pádu strhla záclony a posléze i samotnou garnýž, která poranila z okna vyhlížející tchyni.
 • Škodě jsem se snažil zabránit, ale bez francouzáku se ta voda prostě zastavit nedala. Příště ho najdu rychleji.
 • Zídku jsme stavěli s manželkou a synem svépomocí. I přes maximální pozornost při stavbě se přes noc zřítila na sousedův pařník. Jeho neadekvátní reakcí bylo, že k nám naházel cihly zpět a ty znehodnotily záhon s kedlubnami a ředkvičkami.
 • Není pravdou, že by mou zájmovou aktivitou před úrazem byly návštěvy restauračních zařízení. Na jiné koníčky, které jsem ve svém volném čase před úrazem provozoval, si momentálně nevzpomínám.
 • Naše morče je vychované a nikdy nic nepoškodilo. To, že prokousalo kabel, přikládám panice z návštěvy tchyně.
 • O půl druhé odpoledne jsme odřízli střešní konstrukci v domnění, že se nejedná o střešní konstrukci. Ale jednalo. Došlo ke zborcení střechy.

Hitparáda cestovatelských pojistných událostí

Lavinu karambolů může zapříčinit zvonící telefon. Z pojistného protokolu: "Pojištěná byla ubytovaná v hotelu. Když vycházela z hotelové koupelny zabalená v osušce, začal zvonit telefon. Pojištěná se k telefonu rozběhla, ale zakopla, spadla na stůl a poškodila ho. Ze stolu spadla zapálená cigareta a následný požár poškodil záclonu, gauč a koberec."

 • Lékařský zápis mé subjektivní problémy neobsahuje z objektivních důvodů: arabsky jsem neuměl a kvůli komplikovaným zraněním jsem naznačovat nemohl.
 • Průjem nezastavilo ani živočišné uhlí, ani konzultace s delegátem.
 • Nejprve se objevil kamzík, manželka se vylekala, já uklouzl a podvrtnul jsem si kotník. Vše se odehrálo ve výšce, na kterou se vztahuje pojištění.
 • K zubaři jsem nešla, protože mě vedoucí zájezdu varovala, že budu muset platit hotově, a léčila jsem se prášky od spolucestujících. Po týdnu jsem stejně k zubaři musela, viz přiložený účet, a navíc teď mám od těch prášků rozhozená játra.
 • Alergie na slunce se mi rozjela už po dvou dnech, ačkoliv jsem to s dovolenou nijak nepřeháněla.
 • Ztracená zavazadla jsem nikdy nenašel. Nerozumím tomu, Amerika je přece zemí zázraků a ne zlodějů.
 • V Chorvatsku jsem si půjčil skútr a vyjel na výlet. Měl jsem nehodu a v důsledku šoku se ztratil. Tak jsem si sedl u cesty a čekal, až vystřízlivím.

Všechny pojistné události jsou skutečné, zaznamenaly je Allianz, Česká pojišťovna, ČSOB Pojišťovna, Česká podnikatelská pojišťovna, Direct a Generali Pojišťovna.

Autor:

Nejčtenější

Dovolená se bude počítat jinak, říká expertka na pracovní právo

Petra Sochorová, expertka na pracovní právo

Ministerstvo práce a sociálních věcí připravuje změny v čerpání dovolené. Nová úprava dovolených má platit od půlky...

Je králem vlašáku, letos počítá s tržbami kolem 30 milionů korun

Miroslav Volařík se letos stal už potřetí Vinařem roku.

Titul Vinař roku získal před nedávnem Miroslav Volařík z Mikulova. Soutěž vyhrál už potřetí. Přestože letos počítá s...

Roste nám obrat, brzdí nás však nedostatek lidí, říká personalistka

Monika Rousová, personální ředitelka společnosti 2N Telekomunikace

Trh práce kolabuje, nejsou na něm téměř žádní volní uchazeči o zaměstnání. Nezaměstnanost v Česku je přitom na novém...

Úroky na spořicích účtech rostou, zatím pomalu. Sonda v 15 bankách

Ilustrační snímek

Rostou úroky. Zatím to sice není o procenta ročně, ale jistý vzestup se pozorovat dá. A očekávání jsou mírně...

Co dělají úspěšní zakladatelé firem jinak. Devět kroků na výsluní

Ilustrační snímek

Založit firmu a dovést ji k úspěšnému rozvoji je často náročnější než řídit zavedený podnikový kolos. V čem se jednání...

Další z rubriky

Češi jsou v právních sporech odvážnější. Soudí se hodně a rádi

Jitka Chizzola

Téměř každý třetí Čech se v posledních 5 letech účastnil právního sporu. Lidé se už nebojí bránit se, říká generální...

Co řeší profesionální sportovec: jak se pojistí a finančně zajistí

Ilustrační snímek

Profesionální sport nejsou jen slavná vítězství, ale i hořké prohry a mnoho zdravotních rizik. Kariéra profesionálního...

Adrenalinové sporty na dovolené jsou riziko, dejte si pozor na připojištění

Ilustrační snímek

Na dovolené lidé zkouší ledacos. Například adrenalinové sporty, zážitkové aktivity nebo různé atrakce. Dejte si pozor...

Česká koruna v pesimistickém stínu

Česká koruna v pesimistickém stínu

Kurzy.cz Česká národní banka věří, že za rok bude kurz koruny 24,40 EUR/CZK. Podle banky začne měna posilovat, protože globální ...

Najdete na iDNES.cz