Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Pikantní pojistné hlášky: krávy spustily řetězovou reakci

aktualizováno 
Smích je kořením života. I toho pracovního. Veselo bývá i v pojišťovnách. Vychutnejte si hitparádu nejlepších pojistných hlášek a úsměvných životních trablů, které letos zaznamenaly tuzemské pojišťovny.

"Jela jsem poměrně pomalu, proto nechápu, že jsem to auto přede mnou dojela," hlásí nehodu nešikovná řidička. Ilustrační snímek | foto: Profimedia.cz

Karamboly na silnici dokážou vykolejit každého. Operátoři a likvidátoři pojistných událostí pak mají co dělat, aby ve vážných situacích neprskali smíchy. "Mohl byste hláskovat své jméno," žádá operátor klienta, který právě naboural. "Jéjda, takže …F jako fčela, E jako erbeg…máte to?"

Hitparáda nahlášených autonehod bez účasti policie

Ani operátor nemá někdy svůj den: "Takže krytí všech autoskel máte na živelnou událost, vandalismus a taky na střet. V praxi to znamená, že zaplatíme pojistné plnění, když od protijedoucího vozidla odlétne kamínek či srnka."

 • Před stádem dobytka jsem zastavil v bezpečné vzdálenosti, což však nerespektovaly felicie a fabie za mnou, takže ty krávy stejně spustily řetězovou reakci.
 • Svědka nehody jsem měl, ale když jsem ho požádal o svědectví v můj prospěch, řekl pouze, že má svých starostí dost a že už jednou seděl.
 • V obytném přívěsu byla sada nádobí, dva spací pytle, nějaké konzervy a rozehraná šachová hra. Zmizelo všechno vyjma několika pionů a střelce, kteří se skryli na podlaze.
 • Když auto sjelo z cesty, vyletěl jsem ven. Později mě v příkopu našla toulavá kočka.
 • Jela jsem poměrně pomalu, proto nechápu, že jsem to auto přede mnou dojela.
 • Jel jsem asi 67 km/h a najednou bác, rána jako z děla. Říkám si, co se děje? Asi jdou po nás. Nešli. Byl to kámen z auta jedoucího před námi.
 • Zařazoval jsem se do pravého pruhu s blinkrem před autobus, a to předepsanou rychlostí. Niki Lauda za mnou nevydržel čekat, rozhodl se pro rychlou akci a vyhrál. Právně jsem viník asi já.
 • "Auto mám poškozené a prohlídku potřebuji udělat hlavně rychle," hlásí muž pojišťovně. "Tak si pište kontaktní osoby: pan Rychlý a pan Pospíšil…"
 • Za stěračem auta nabouraného na parkovišti byla cedulka a na ní zpráva: Jak tohle píšu, sleduje mě několik lidí, kteří si myslí, že sem píšu svoje jméno, adresu a číslo havarijního pojištění. Ale není to tak.

Hlášení klienta: "Paní ve snaze zaparkovat nabořila nejdřív jeden a následně i druhý vůz. Když pochopila, že se na vybrané místo nevejde, snažila se zaparkovat v mezeře vedle mého vozu. Přitom ale nacouvala do třetího auta. Vystoupil jsem z vozu a chtěl paní navést, jenže ona si spletla rychlosti a přimáčkla mě k vozu. Při vystupování z auta mě pak udeřila dveřmi do hlavy. Víc už si nepamatuji."

Hitparáda nahlášených úrazů a domácích karambolů

Pozor i na to, kam si sedáte v autobuse, tramvaji či metru, tedy v městské hromadné dopravě. "Nastoupila jsem do MHD a po usednutí zjistila, že sedačka je mokrá. Po vystoupení jsem pocítila pálení na zadní části, následně se na kalhotách objevila díra. Nebýt masti od doktora, mohlo být zranění vážné."

 • Okno do chalupy rozbily kroupy, ostatní bylo dílem náhodného zloděje.
 • Voda z akvária znehodnotila perský koberec, škodu na rybičkách vám teprve vyčíslí znalec.
 • Roční kočka se přes skříň a knihovnu dostala až na garnýž, kde se však neudržela, při pádu strhla záclony a posléze i samotnou garnýž, která poranila z okna vyhlížející tchyni.
 • Škodě jsem se snažil zabránit, ale bez francouzáku se ta voda prostě zastavit nedala. Příště ho najdu rychleji.
 • Zídku jsme stavěli s manželkou a synem svépomocí. I přes maximální pozornost při stavbě se přes noc zřítila na sousedův pařník. Jeho neadekvátní reakcí bylo, že k nám naházel cihly zpět a ty znehodnotily záhon s kedlubnami a ředkvičkami.
 • Není pravdou, že by mou zájmovou aktivitou před úrazem byly návštěvy restauračních zařízení. Na jiné koníčky, které jsem ve svém volném čase před úrazem provozoval, si momentálně nevzpomínám.
 • Naše morče je vychované a nikdy nic nepoškodilo. To, že prokousalo kabel, přikládám panice z návštěvy tchyně.
 • O půl druhé odpoledne jsme odřízli střešní konstrukci v domnění, že se nejedná o střešní konstrukci. Ale jednalo. Došlo ke zborcení střechy.

Hitparáda cestovatelských pojistných událostí

Lavinu karambolů může zapříčinit zvonící telefon. Z pojistného protokolu: "Pojištěná byla ubytovaná v hotelu. Když vycházela z hotelové koupelny zabalená v osušce, začal zvonit telefon. Pojištěná se k telefonu rozběhla, ale zakopla, spadla na stůl a poškodila ho. Ze stolu spadla zapálená cigareta a následný požár poškodil záclonu, gauč a koberec."

 • Lékařský zápis mé subjektivní problémy neobsahuje z objektivních důvodů: arabsky jsem neuměl a kvůli komplikovaným zraněním jsem naznačovat nemohl.
 • Průjem nezastavilo ani živočišné uhlí, ani konzultace s delegátem.
 • Nejprve se objevil kamzík, manželka se vylekala, já uklouzl a podvrtnul jsem si kotník. Vše se odehrálo ve výšce, na kterou se vztahuje pojištění.
 • K zubaři jsem nešla, protože mě vedoucí zájezdu varovala, že budu muset platit hotově, a léčila jsem se prášky od spolucestujících. Po týdnu jsem stejně k zubaři musela, viz přiložený účet, a navíc teď mám od těch prášků rozhozená játra.
 • Alergie na slunce se mi rozjela už po dvou dnech, ačkoliv jsem to s dovolenou nijak nepřeháněla.
 • Ztracená zavazadla jsem nikdy nenašel. Nerozumím tomu, Amerika je přece zemí zázraků a ne zlodějů.
 • V Chorvatsku jsem si půjčil skútr a vyjel na výlet. Měl jsem nehodu a v důsledku šoku se ztratil. Tak jsem si sedl u cesty a čekal, až vystřízlivím.

Všechny pojistné události jsou skutečné, zaznamenaly je Allianz, Česká pojišťovna, ČSOB Pojišťovna, Česká podnikatelská pojišťovna, Direct a Generali Pojišťovna.

Autor:Nejčtenější

Odeslal 30 tisíc na chybný účet. Už dva roky čeká na vrácení

Ilustrační snímek

Možná už se vám někdy stalo, že jste se spletli v čísle účtu, kam jste poslali peníze. Možná jste měli štěstí, že šlo o...

Nežeň se, do důchodu času dost. Jak se vyhnout zklamání z nové práce

Ilustrační snímek

Nastupujete do prvního zaměstnání, těšíte se na kolegy, pracovní náplň a vhod přijdou i peníze pravidelně na účtu....Podnikáte? Zabezpečte osobní údaje. Poradíme, jak na GDPR

Ilustrační snímek

Nejen podnikatelé jsou v panice. Stejně tak třeba party místních hasičů, kluby aktivních důchodců či útulky pro psy se...

PENÍZE 2038: Euro v Česku nebude a hotovost jen okrajově, míní experti

(Ilustrační snímek)

Když se řekne peníze, určitě si umíte spočítat, kolik jich máte, jak s nimi nakládáte a co pro vás znamenají. Ale...

Nepřipravujeme děti na život, ony už jej žijí, tvrdí zakladatel školky Bambíno

Tomáš Trnka, zakladatel školky a jeslí Bambíno

Do vzdělávacího sektoru přišel ze zcela jiného oboru. Ještě nedávno Tomáš Trnka pracoval v developerské firmě. Prvotní...

Další z rubriky

Kuriózní pojistné historky: Goťáka poznám, ten muž to fakt nebyl

Ilustrační snímek

V životě se stávají nejrůznější karamboly. Některé jsou až neuvěřitelné. Potvrzují to kuriózní hlášky i pokusy o...

Nutnost, nebo zbytečnost? Proč hlásit změnu u povinného ručení dopředu

Ilustrační snímek

Zná to nejeden motorista: výročí povinného ručení se blíží a on zvažuje, že se poohlédne po výhodnější nabídce. Pár dnů...

Povinné ručení: neplatičům zase hrozí vysoké pokuty

Ilustrační snímek

Kdo neplatí povinné ručení, riskuje nejen pokutu při silniční kontrole. Nově může čekat i dopis od České kanceláře...

Rozbřesk: Kdy Česko hospodářsky překoná Itálii?

Rozbřesk: Kdy Česko hospodářsky překoná Itálii?

Kurzy.cz Ekonomika Evropské unie zažívá dobré časy, nad všemi zeměmi ale nesvítí slunce stejně jasně. Nemocným článkem Evropy je...

Najdete na iDNES.cz