Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Bezkontaktní nálepky už dostanete i u „nebanky“, až pět k jedné kartě

aktualizováno 
Po pěti bankách se bezkontaktní platební nálepky dočkali také klienti nebankovní společnosti Cetelem. Ta ji začala nabízet ke svým kreditním kartám.

Výhoda bezkontaní platby je ta, že u částky do 500 korun nemusíte zadávat PIN. Ilustrační snímek | foto: Profimedia.cz

„Díky nálepce mohou lidé platit ještě rychleji. Nalepit si ji přitom mohou prakticky kamkoli, například na zadní stranu mobilního telefonu či klíčenku. I starší telefon se tak může stát moderním platebním nástrojem,“ říká Tomáš Siegler, marketingový ředitel společnosti Cetelem ČR a dodává, že zájem předčil očekávání. Za zhruba dva týdny, co ji společnost nabízí, už o ni požádalo několik tisíc zájemců.

Je zdarma a můžete jich mít až pět k jedné kartě

Platit s ní můžete u všech obchodníků v České republice i zahraničí, kteří jsou vybaveni bezkontaktním platebním terminálem.

  • Zažádat o platební nálepku mohou všichni klienti, kteří vlastní Kreditní kartu Cetelem prostřednictvím Klientské zóny nebo na infolince. Nálepka vám pak dorazí do dvou dnů poštou a PIN přijde zvlášť doporučeně do vlastních rukou.
  • Vydání, aktivace a využívání nálepky je zdarma.
  • K jedné kreditní kartě lze získat až pět platebních nálepek. Nálepky tak mohou sloužit i více členům rodiny a lze je využít i jako formu kapesného pro děti.
  • Pro každou nálepku je možné stanovit limit na týdenní výši čerpání v rozmezí od 50 do 5 000 korun. Když už vám nebude nastavený limit vyhovovat, můžete ho kdykoli prostřednictvím Klientské zóny sami změnit. Změna je zdarma a platí okamžitě. 
  • Každá bezkontaktní platební nálepka má svůj jedinečný PIN kód, který je odlišný i od PIN kódu kreditní karty, k níž je platební nálepka vydaná. Samozřejmě, jako u klasické bezkontaktní karty, ani u nálepky nebudete PIN potřebovat u plateb do 500 korun.

Při placení prostřednictvím nálepky můžete využívat stejné výhody, jako při platbě klasickou kreditní kartou, tedy bezúročné období až 55 dnů či některou z odměn za nákupy v programu Nastav si svou kartu.

V bezkontaktním placení je Česko na špičce Evropy i světa. „Češi provádějí bezkontaktních transakcí stále více a častěji také platí bezkontaktně i menší částky. Na pohodlí se rychle zvyká, a proto jsme rádi, že Cetelem nabízí nálepky PayPass,“ říká generální ředitel MasterCard pro Česko a Slovensko Miroslav Lukeš.

Autor:Nejčtenější

V Česku byl odhalen rozsáhlý a neobvyklý pojistný podvod za 50 milionů

Ilustrační snímek

Pryč jsou nejspíš časy, kdy se podvodníci snaží přijít k penězům hlavně v podvádění s auty a lidským zdravím. Gang,...

Vzal si úvěr bez souhlasu manželky, je povinna jeho dluhy platit?

V případě, že by manžel svůj dluh nesplácel a banka by jej vymáhala, pak podle...

Podle zákona do společného jmění manželů patří nejen majetek získaný během manželství, ale i dluhy. Jenže co dělat v...KOMENTÁŘ: Investiční nemovitost je nová past na důvěřivce

Martin Mašát

Z většiny článků o nemovitostech vyplývá, že kdo nyní nekoupí byt či dům jako investici, okrádá rodinu. Ale ceny bytů...

Tugendhatové byli úspěšní průmyslníci, které proslavila jen drahá vila

Fritz a Greta Tugendhatovi

Brněnský rod průmyslníků ve světě proslavila unikátní vila. Ve městě však Tugendhatové, kteří vlastnili textilní firmy,...

Mám život v tašce, ale skončit nemůžu, říká horský vůdce

Josef Šimůnek

Josef Šimůnek má zajímavé povolání. Je horským vůdcem. V České republice má toto mezinárodní osvědčení jen třicet lidí....

Další z rubriky

Věrnost jedné bance se už nenosí, nové banky dál zvyšují počty klientů

Ilustrační snímek

Novým nízkonákladovým bankám dál narůstají počty klientů. Sedmička nových bank jich má už téměř tři miliony. Mít...

Chybějící „s“ v protokolu na internetu vás může připravit o peníze

Ilustrační snímek

Internetové bankovnictví je užitečná vymoženost. Nemusíme chodit na pobočky bank a své peníze máme kdykoliv pod...

Finanční gramotnost Čechů se nelepší. Otestujte, jak jste na tom vy

Ilustrační snímek

V indexu finanční gramotnosti, který každoročně měří Česká bankovní asociace, dosáhli Češi i tentokrát průměrného...

ČEZ v roce 2017 vydělal akcionářům 19 miliard korun

ČEZ v roce 2017 vydělal akcionářům 19 miliard korun

Kurzy.cz Čistý zisk Skupiny ČEZ v roce 2017 vzrostl o 30 % na 19,0 mld. Kč, zejména díky úspěšnému prodeji akcií MOL a nárůstu v...

Najdete na iDNES.cz