Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Podnikání v thajských masážích: sehnat Thajku není žádná legrace

aktualizováno 
Se salony s thajskými masážemi jako by se roztrhl pytel. Luxusní vybavení a dekorace je v nich samozřejmostí. O tom však thajská masáž není, jak říká majitelka jednoho z nich Monika Fryčová, důležité jsou schopnosti masérek. Co vás čeká v thajském masážním salonu a jak se v této oblasti podniká?

Thajská masáž uvolňuje klouby i páteř.

Většinou se jedná o honosné salony, kde na vás hned při vstupu dýchne kouzlo exotiky. Luxusní dekorativní předměty, drahé doplňky, nadstandardní vybavení jednotlivých masážních místností, což si samozřejmě klient nadstandardně zaplatí. Jenomže k thajské masáži tohle všechno nepotřebujete. Proto jsme zamířili za majitelkou thajských masáží, kde prostotu prostředí vyváží profesionalita služeb personálu.  

Připravili jsme pro vás seriál rozhovorů se zajímavými osobnostmi, které se pustily do netradičního podnikání a uspěly. V jednotlivých dílech se s vámi podělí o své zkušenosti ze světa byznysu mimo jiné i známí herci, zpěváci či modelky.

V předchozích dílech jste se mohli například dočíst, jaké je podnikat v showbyznysu, obchodovat s kávou či prodávat zbraně.

Nezlobte se, ale nedá mi to se hned na úvod nezeptat: nemáte strach, že do tak obyčejného prostředí nebudou lidi chodit tak hojně jako do luxusních salonů?
Kdepak, to opravdu ne. Vždyť při thajské masáži jde především o pohodové, čisté prostředí a kvalitní služby. Nic víc, věřte mi, nepotřebujete. Thajská masáž je velmi specifická a stejně tak účinná. V dnešní době spousta lidí trpí různými chorobami pohybového aparátu a dost často se jedná i o lidi, kteří nemají peníze na rozhazování za přepych. Potřebují pomoci od bolestivého problému a k tomu jim prosté prostředí salonu, ochotný personál a profesionální masáže bohatě stačí. Proč by si blahodárné účinky masáží mohli dovolit jen bohatí?

S nápadem jste tedy přišla proto, že i vás něco bolelo?
Ne, ale nejste daleko od pravdy. Problémy měl manžel, takže už léta thajské masáže navštěvoval a pochvaloval si, jak mu prospívají. Vzhledem k tomu, že jsme početná rodina, byla jsem poměrně dlouho doma. Nejmladší dceři už táhlo na devátý rok, když jsme začali s manželem řešit, co bude dál, kde budu pracovat. Thajské masáže se jevily tím pravým ořechovým a nejen proto, že tyto služby může využívat celá naše rodina.

S podnikáním jsem sice žádné zkušenosti neměla, ale manžel ano, tak jsem pomocníka na rady měla nablízku. Přiznám se ale, že jsem si ty začátky představovala podstatně jednodušeji.

S čím byly problémy?
No, zpočátku snad se vším. Měli jsme představu, že seženeme prostory někde v blízkosti našeho bydliště v Praze 6. Ačkoli jsme se všemožně snažili, přijatelné místo jsme nenašli a čas běžel. Vím, že se v Praze dá podnikat kdekoli, pravdou ale je, že ne všude máte jistotu hojné návštěvnosti, což je u služeb prioritou. Když jsme tedy nesehnali prostory na šestce, řekli jsme si, že zkusíme štěstí přímo v centru. Bylo nám jasné, že tam zaplatíme mnohem vyšší nájem, na druhou stranu šlo o onu jistotu stálého přísunu klientů.

popisekPŘÍBĚHY ÚSPĚŠNÝCH PODNIKATELŮ
jak se podniká se známou tváří

Na vhodné, cenově přijatelné nebytové prostory jsme čekali několik týdnů, až jsem se dozvěděla o prostoru v Celetné ulici. To mi přišlo úžasné do okamžiku, kdy jsem se na místo dojela podívat. Prostory na salon a ubytování Thajek byly totiž nad prodejnou suvenýrů. Takovou tou klasickou pro turisty, kam by asi našinec normálně nezavítal. To ještě nic nebylo proti interiéru chodby - zanedbané schodiště, v rohu chodby popelnice, potemnělá chodba.

Bylo mi z toho pohledu docela úzko a ještě hůř poté, co jsem zjistila, že je objekt chráněnou památkou, a tak o nějaké přestavbě si mohu jen nechat zdát.
Zvážili jsme všechna pro a proti a nakonec jsem s pronájmem prostor souhlasila. Manžel se syny se pustili do rekonstrukce prostor určených pro salon, já jsem samozřejmě pomáhala.

Předem jsme si vysvětlili, o jaký styl máme zájem, podle toho se místnosti měnily k nepoznání.

Prostory jste získala, s čím tedy byly další problémy?
Možná vás to překvapí, ale s Thajkami. Když podnikáte s místními zaměstnanci, dáte si inzerát a vybíráte. S cizinci, a s Thajkami zvlášť to zase až tak jednoduché není. Pátrali jsme po nich už od myšlenky, že salon vznikne, ale marně. Nakonec mi známá navrhla, že mi zprostředkuje setkání s mužem, který žije s Thajkou, třeba může pomoci.

Ten pán se skutečně nabídl, že Thajky (bohužel za dost slušnou provizi) zajistí, ať se prý o nic nestaráme, jen zařizujeme salon a ubytovací prostory. Zpočátku to vypadalo důvěryhodně, jenomže po několika měsících jsme zjistili, že je pán podvodník a žádné masérky nesežene.

Zoufalí jsme se obrátili na thajského konzula, který nám pomohl Thajky sehnat. Samozřejmě to nebylo hned, na masérky přímo z Thajska jsme si museli počkat několik dalších měsíců.

Protože jsme za prostory platili nájem, nemohli jsme jen tak nečinně čekat.
Obrovské štěstí jsme nalezli v setkání s mužem, jenž má za manželku Thajku – masérku. V té době byli oba bez práce, a tak jsme ji zaměstnali jako masérku a jeho coby recepčního a údržbáře v jedné osobě.

Po Praze visely letáky s otevřením našeho salonu, lidé přicházeli, nemohli jsme déle čekat.

Přiznávám, že ty první týdny, než jsme našli další masérky, to bylo vážně peklo. Lidé k nám přicházejí ve skupinkách, a my, přestože jsme záhy nabrali ještě jednu Thajku, jsme jim nemohli vyhovět. Kolikrát naštvaně odcházeli a nechápali, co jsme to za salon, když máme jenom dvě masérky.

Ani vám nedokážu popsat, jak se mi ulevilo, když jsme získali kompletní zaměstnaneckou sestavu. Dnes dokážeme obsloužit několik lidí najednou, takže málokdy se stane, že lidi musí čekat několik dní, než na ně přijde v objednání řada.

Co všechno vlastně zákazníkům poskytujete?
Samozřejmě tradiční thajskou masáž, která spočívá v působení síly na tlakové body, uvolňuje svalstvo, klouby, šlachy, chodidla, natahuje páteř a přináší tělu celkové fyzické i psychické uvolnění. Tím se liší od běžné masáže, která pracuje pouze se svaly.

Masérky při práci používají nejen dlaně, ale také palce, lokty, kolena a chodidla tak, aby mohly vyvinout tlak kombinovaný s protahováním a akupresurou, čímž dojde k odblokování linie energií a v těle se navodí celková harmonie.

Velmi oblíbená je masáž olejová, třeba i proto, že oproti té tradiční není tak bolestivá. Jedná se o systematickou masáž od hlavy až k patě za pomoci speciálních olejů.

Hodně oblíbená je také masáž nohou, přestože to kdysi u nás bývalo dost neobvyklé. Ta spočívá ve stimulaci reflexních bodů a, budete se divit, velmi příznivě působí na psychiku a odbourávání stresu. Pro ženy je tu navíc speciální masáž, zaměřená právě na choulostivé ženské partie jako jsou zadeček, boky, stehna nebo paže.

Úplnou novinkou je ovšem masáž s unikátním léčebným přípravkem, který byl vyvinut českým týmem pro balneo provozy. Zatím slavil úspěchy v Německu a zámoří, my s ním začínáme tyto dny jako jediný masážní salon v republice.

Trochu osobní otázka na závěr. Vypadáte docela exoticky, nepletou si vás zákazníci s Thajkami?
(smích) A víte, že ano? Čas od času se stane, že některý zákazník prohlásí, že by chtěl masáž od támhleté Thajky a přitom ukazuje na mne. Moje masáž by se jim zatím ale asi nelíbila, i když je pravdou, že se od Thajek učím.

Autor:


Nejčtenější

Platební karty dostávají nové funkce. Podívejte se, co už umí

Ilustrační snímek

Bezhotovostní placení „pípacími“ kartami strmě roste. Počet bezkontaktních transakcí v porovnání s loňskem stoupl o 28...

Rozpoutá nová regulace národní banky od října hypoteční šílenství?

Ilustrační snímek

Česká národní banka zaznamenala nárůst objemu poskytnutých hypotečních úvěrů. Za mírným růstem stojí zřejmě i takzvané...Češi mění čile zaměstnání. A budou ještě aktivnější

Ilustrační snímek

Nezaměstnanost je na historicky nejnižších hodnotách. Zatímco firmy mají těžké časy, zaměstnanci naopak ty nejlepší....

Ekonomka Lipovská: Délku pracovní doby a výši mezd by měl určit trh

Hana Lipovská je autorkou knihy „Kdo chce naše peníze? - Ekonomie bez politické...

Průměrná mzda v Česku roste, ve 2. čtvrtletí se vyhoupla na 31 851 korun. Platy ve veřejném sektoru však stoupají...

Jak být dobrým šéfem? Přiznávám, že jsem jen člověk, říká manažerka

Diana Rádl Rogerová

Jsou šéfové a pak ti druzí, co strhnou kolegy tak, že se do projektů pouštějí po hlavě a srdcem. Jedním z těch druhých...

Další z rubriky

Víte, kolik let máte odpracováno? Pátrání se vyplatí kvůli důchodu

Ilustrační snímek

Pracovali jste pár let načerno? Už si nepamatujete, kde vás zaměstnali těsně po škole? Nechte si spočítat, kolik let...

Bike hotel má velký úspěch. Koly žijeme, říkají majitelé

Armin Pomella se synem Andreasem

Měli prosperující rodinný hotel, ale také vášeň pro cyklistiku. Tak se otec a syn Pomellovi rozhodli posunout služby...

Pekaři nejsou, lovíme mimo obor, říká majitel rodinného podniku

Kudy povede jeho profesní dráha, věděl Marek Nozar velmi brzy. Řídí rodinnou pekárnu, stejně jako předtím jeho dědeček...

Lutz (ex-GM): Tesla míří do hrobu, má ještě tak rok nebo dva. Musk neví nic o ří...

Lutz (ex-GM): Tesla míří do hrobu, má ještě tak rok nebo dva. Musk neví nic o ří...

Kurzy.cz Podle bývalého místopředsedy představenstva automobilky GM Boba Lutz je Tesla automobilkou, která míří do hrobu. Šéf au...

Provident Financial s.r.o.
Specialista péče o zákazníky v terénu

Provident Financial s.r.o.
Praha, Jihočeský kraj, Jihomoravský kraj, Karlovarský kraj, Královéhradecký kraj, Liberecký kraj, Moravskoslezský kraj, Olomoucký kraj, Pardubický kraj, Plzeňský kraj, Středočeský kraj, Ústecký kraj, Kraj Vysočina, Zlínský kraj

Najdete na iDNES.cz