Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Pomocná ruka podnikatelům v podobě sdružení

aktualizováno 
Živnostníci nemají na růžích ustláno. Jedním z nejpalčivějších problémů jsou neustále se měnící pravidla pro podnikání a spletitá džungle daňových zákonů, kde neexistuje jasný a jednoznačný výklad.
Podnikatel (c) profimedia.cz/corbis

Podnikatel (c) profimedia.cz/corbis | foto: Profimedia.cz

Stát by měl být rád, že lidé ještě mají chuť vydělávat sami na sebe, místo aby jim za tuto snahu stále více šlapal na krk. Nelehkou situaci malých a středních podnikatelů se snaží ulehčit občanské sdružení Hospodáři ČR.

Sdružení Hospodáři chce zvýšit informovanost živnostníků, podporovat rozvoj etiky podnikání či demokracie, ulevit malým a středním podnikatelům od zbytečné byrokracie. Pořádá různá školení, semináře, výstavy a vydává měsíčník Hospodář, který se věnuje především aktuálním podnikatelským problémům. Hospodáři v neposlední řadě organizují setkávání podnikatelů s představiteli státní správy.

Tato neformální setkání mohou mít velmi pozitivní praktické dopady. Podnikatel se dostane díky setkáním blíž k úředníkům z radnice a může se seznámit s vedoucími jednotlivých odborů. Proč ztrácet čas na úřadech? A kolikrát zbytečně! Když jdete na radnici probrat nějaký svůj problém v úřední den, vy i ten úředník víte, že za dveřmi čeká fronta dalších, kteří také potřebují řešit svůj problém. Zatímco na takovýchto setkáních se dá u sklenky dobrého vína v klidu domluvit daleko více věcí a mnohem snáz.

Nejde ale jen o seznámení se s úředníky a jejich zatažení do aktuálních problémů podnikatelů působících v jejich lokalitě. K podnikání je nutný především kapitál. Dosáhnout na úvěr je pro mnohého podnikatele často otázkou ekonomického přežití. Sdružení Hospodáři proto usiluje do celého procesu podpory podnikání zatáhnout i bankovní domy a nutno dodat, že spolupráce klubů s radnicemi a bankami funguje.

Setkání podnikatelů sdružených v Hospodářích probíhají pravidelně jednou měsíčně a zástupci banky se jich účastní se železnou pravidelností. Členové klubu si vyberou téma, které je aktuálně zajímá v oblasti bankovních produktů a služeb a zástupci banky připraví na setkání prezentaci k vybranému tématu a odpovídají na dotazy podnikatelů. V blízké budoucnosti by se mohla stát spolupráce bankovních domů se sdružením Hospodáři pro banky ještě mnohem zajímavější, zejména z hlediska množství potenciálních nových klientů, ale i co se týče snahy rozvíjet celkově oblast malého a středního podnikání prostřednictvím specializovaných finančních produktů.

Kluby Hospodářů fungují nebo vznikají na území celé republiky. Kdo se v dnešní době zastane podnikatelů? Každý zaměstnanec se v případě nesouhlasu se systémem práce nebo se špatnými pracovními podmínkami může opřít o odbory, ale podnikatel? Zástupci sdružení si jsou jisti, že vytvořením sítě podnikatelských klubů bude méně a méně překážek, které dnes na podnikatele číhají ze všech stran. Chcete-li i vy být zapojeni v projektu Hospodáři, shlédněte webové stránky www.hospodari.cz a kontaktujte se s představiteli Hospodářů.

Získejte rating! I malé firmy mají šanci. Čtěte ZDE.


Autor:


Nejčtenější

Zmapovali jsme pět spořicích účtů, které aktuálně vynášejí nejvíc

Ilustrační snímek

Česká národní banka letos již několikrát zvýšila úrokové sazby, naposledy v srpnu 2018. Některé finanční domy na to...

KOMENTÁŘ: Uplynulo deset let od krize, připravme se na tu příští

Václav Pech, investiční analytik společnosti Broker Trust

Každá krize přináší finanční pády i nové investiční příležitosti. Krize před deseti lety, která vyvrcholila pádem banky...Rozpoutá nová regulace národní banky od října hypoteční šílenství?

Ilustrační snímek

Česká národní banka zaznamenala nárůst objemu poskytnutých hypotečních úvěrů. Za mírným růstem stojí zřejmě i takzvané...

Ekonomka Lipovská: Délku pracovní doby a výši mezd by měl určit trh

Hana Lipovská je autorkou knihy „Kdo chce naše peníze? - Ekonomie bez politické...

Průměrná mzda v Česku roste, ve 2. čtvrtletí se vyhoupla na 31 851 korun. Platy ve veřejném sektoru však stoupají...

Planeta nám za méně vyhozených bot poděkuje, zamítl prodejce reklamaci

Ilustrační snímek

Nové boty se mu začaly párat už po třech měsících, reklamaci však prodávající neuznal. Možná má nějakou anomálii prstů...

Další z rubriky

Hypotéky se mění. Úvěr na bydlení nebude pro všechny, říká odbornice

Lucie Drásalová, hypoteční analytička Partners

Na začátku roku to vypadalo tak, že trh s hypotékami půjde razantně dolů, zejména kvůli růstu úrokových sazeb. Výsledek...

Zájem o hypotéky roste kvůli obavám ze zdražení a zpřísnění podmínek

Ilustrační snímek

Hypotéky po květnovém zastavení růstu úrokových sazeb začaly mírně zlevňovat. Průměrná úroková sazba klesla na 2,49...

Zájem o hypotéky stoupá, rostou však i úrokové sazby

Ilustrační snímek

Úrokové sazby u hypotečních úvěrů znovu stouply. I letošní srpen potvrzuje dlouholetý trend, kdy zájem o hypotéky v...

Nejsou lidi: Za kopečky stále utíká tolik lidí, jako za dob komunismu

Nejsou lidi: Za kopečky stále utíká tolik lidí, jako za dob komunismu

Kurzy.cz Míra nezaměstnanosti je na historickém minimu a sehnat lidi je pro firmy velký problém. Vše ještě zhoršují u některých ...Najdete na iDNES.cz