Pomocná ruka podnikatelům v podobě sdružení

aktualizováno 
Živnostníci nemají na růžích ustláno. Jedním z nejpalčivějších problémů jsou neustále se měnící pravidla pro podnikání a spletitá džungle daňových zákonů, kde neexistuje jasný a jednoznačný výklad.
Podnikatel (c) profimedia.cz/corbis

Podnikatel (c) profimedia.cz/corbis | foto: Profimedia.cz

Stát by měl být rád, že lidé ještě mají chuť vydělávat sami na sebe, místo aby jim za tuto snahu stále více šlapal na krk. Nelehkou situaci malých a středních podnikatelů se snaží ulehčit občanské sdružení Hospodáři ČR.

Sdružení Hospodáři chce zvýšit informovanost živnostníků, podporovat rozvoj etiky podnikání či demokracie, ulevit malým a středním podnikatelům od zbytečné byrokracie. Pořádá různá školení, semináře, výstavy a vydává měsíčník Hospodář, který se věnuje především aktuálním podnikatelským problémům. Hospodáři v neposlední řadě organizují setkávání podnikatelů s představiteli státní správy.

Tato neformální setkání mohou mít velmi pozitivní praktické dopady. Podnikatel se dostane díky setkáním blíž k úředníkům z radnice a může se seznámit s vedoucími jednotlivých odborů. Proč ztrácet čas na úřadech? A kolikrát zbytečně! Když jdete na radnici probrat nějaký svůj problém v úřední den, vy i ten úředník víte, že za dveřmi čeká fronta dalších, kteří také potřebují řešit svůj problém. Zatímco na takovýchto setkáních se dá u sklenky dobrého vína v klidu domluvit daleko více věcí a mnohem snáz.

Nejde ale jen o seznámení se s úředníky a jejich zatažení do aktuálních problémů podnikatelů působících v jejich lokalitě. K podnikání je nutný především kapitál. Dosáhnout na úvěr je pro mnohého podnikatele často otázkou ekonomického přežití. Sdružení Hospodáři proto usiluje do celého procesu podpory podnikání zatáhnout i bankovní domy a nutno dodat, že spolupráce klubů s radnicemi a bankami funguje.

Setkání podnikatelů sdružených v Hospodářích probíhají pravidelně jednou měsíčně a zástupci banky se jich účastní se železnou pravidelností. Členové klubu si vyberou téma, které je aktuálně zajímá v oblasti bankovních produktů a služeb a zástupci banky připraví na setkání prezentaci k vybranému tématu a odpovídají na dotazy podnikatelů. V blízké budoucnosti by se mohla stát spolupráce bankovních domů se sdružením Hospodáři pro banky ještě mnohem zajímavější, zejména z hlediska množství potenciálních nových klientů, ale i co se týče snahy rozvíjet celkově oblast malého a středního podnikání prostřednictvím specializovaných finančních produktů.

Kluby Hospodářů fungují nebo vznikají na území celé republiky. Kdo se v dnešní době zastane podnikatelů? Každý zaměstnanec se v případě nesouhlasu se systémem práce nebo se špatnými pracovními podmínkami může opřít o odbory, ale podnikatel? Zástupci sdružení si jsou jisti, že vytvořením sítě podnikatelských klubů bude méně a méně překážek, které dnes na podnikatele číhají ze všech stran. Chcete-li i vy být zapojeni v projektu Hospodáři, shlédněte webové stránky www.hospodari.cz a kontaktujte se s představiteli Hospodářů.

Získejte rating! I malé firmy mají šanci. Čtěte ZDE.


Autor:

Nejčtenější

KVÍZ: Jak jste na tom s jazykovou inteligencí? Otestujte se

Ilustrační snímek

Už jste někdy absolvovali inteligenční test, abyste se dozvěděli, jaké máte IQ? Dnešní kvíz vám konkrétní číslo sice...

Má smysl pořídit si nyní investiční byt? Odborníci radí nečekat

ilustrační snímek

Ceny nemovitostí jsou vyšroubované na maximum. Přesto realitní makléři doporučují pořízení investičního bytu...

Rodiny přicházejí zhruba o 80 tisíc ročně. Kdo za to může? Ženy přece

Ženy v Česku mají zhruba o 22 procent nižší platy než muži.

Ženy dostávají za svou práci až o sedm tisíc měsíčně méně než muži. Lépe jsou na tom jen státní zaměstnankyně a...

Studentský nápad ho přivedl k podnikání. Chce změnit kavárenský svět

Praha,22.10.2018, Adrian Drozdek, SPECIÁL PRO IDNES, FOTO MAFRA DAN MATERNA

Adrian Drozdek je z Brna, má 18 let a hlavu plnou nápadů. Před rokem přišel s myšlenkou vytvořit mobilní aplikaci,...

Příjmy z pronájmu: jak na daně a pro koho je takový výdělek ideální

Ilustrační snímek

Pořídit si vlastní bydlení je pro řadu lidí nad jejich finanční možnosti. Řešením může být pronájem. Ti, kdo mohou byt...

Další z rubriky

Jak se říjnové zpřísnění pravidel u hypoték dotkne daní?

Ilustrační snímek

Pořídit si nový byt či dům za hotové je pro naprostou většinu rodin nereálné. Pro řadu lidi je proto hypotéka jasnou...

Na splátku hypotéky padne průměrně 42 procent příjmů. A bude hůř

Ilustrační snímek

Pořídit si vlastní bydlení na hypotéku bude od 1. října výrazně složitější. Pro 13 procent Čechů jsou změny motivací...

Stavební spoření je atraktivnější. Díky úvěrům i zhodnocení vkladů

Ilustrační snímek

Stavební spoření není v Česku na ústupu. Naopak se o něj opět zvedá zájem. A to jak o úvěry, tak i samotné spoření....

Bitcoin dále padá, už byl kolem 4 600 USD. Přišel o 1000 USD za 5 dnů. Katastrof...

Bitcoin dále padá, už byl kolem 4 600 USD. Přišel o 1000 USD za 5 dnů. Katastrof...

Kurzy.cz Cena bitcoinu po relativně klidném víkendu pokračuje ve výrazném propadu a dostává se pod úroveň 5 200 USD a je tak nej...

Najdete na iDNES.cz