Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Nejvstřícnější je Fio banka, říkají klienti i odborníci

aktualizováno 
Nejvstřícnější bankou za čtvrté čtvrtletí roku 2014 se stala Fio banka. Obhájila své prvenství z minulých hlasování. Druhá v pořadí se umístila Air Bank a na třetím místě mBank.

Podle odborníků i laické veřejnosti je nejvstřícnější Fio banka. Ilustrační snímek | foto: Profimedia.cz

V projektu GEEN Nejvstřícnější banka hlasuje každé čtvrtletí odborná porota, server bankovnipoplatky.com a široká veřejnost, tedy klienti bank. Nejvíce bodů získala Fio banka, oproti předchozímu čtvrtletí si nejvíce polepšila Air Bank. Ta je totiž v poslední době velmi aktivní a ohlásila příchod nových produktů, jako například refinancování hypoték.

Velmi dobře se na konci loňského roku dařilo také mBank, která se během tří čtvrtletí posunula z devátého místa až na místo třetí, kdy o jeden stupínek zlepšila své hodnocení oproti třetímu čtvrtletí 2014. Další v pořadí pak následují GE Money Bank a UniCredit Bank.

Vítězné banky jsou aktivní

Na nejlépe hodnocených bankách je přímo vidět jejich zvýšená aktivita. Fio banka je velmi aktivní na poli nabídky běžných účtů. Na rozdíl od části konkurence poskytuje bezplatný účet s poměrně širokou nabídkou služeb, a to bez jakýchkoliv podmínek. Výběr mohou mít klienti v určitém limitu bez poplatku, a to i při výběru z cizích bankomatů.

Jak se hodnotí?

V projektu klientského ratingu Vstřícná banka se hodnocení skládá ze tří částí.

  • Největší váhu má názor odborné poroty. Ta je složená s pedagogů vysokých škol, finančních novinářů a expertů. Sleduje kvalitu produktů, jejich úroveň, šíři nabízených služeb i společenskou odpovědnost.
  • Druhou část hodnocení zajišťuje server bankovnipoplatky.com, který hodnotí výši poplatků.
  • Třetím hodnotitelem je veřejnosti, která banku „známkuje“ z pohledu klienta, takže sleduje ochotu zaměstnanců, rychlost a kvalitu vyřízené žádosti, nabídky banky.

Zdarma nabízí i účty vedené v cizích měnách. Další silnou doménou banky je celková poplatková politika. Fio je spolu s mBank ústavem s absolutně nejnižšími poplatky na tuzemském trhu, a to dlouhodobě.

Air Bank se posunula na druhé místo

Air Bank se ze třetí pozice ve třetím čtvrtletí vrátila na své oblíbené druhé místo. Vytlačila Equa Bank, která ve čtvrtém čtvrtletí vypadla ze skupiny nejlépe hodnocených bank. Současně se Air Bank stala největším skokanem, když si oproti třetímu čtvrtletí roku 2014 polepšila o vysokých 5,75 procentního bodu. Navíc lze v prvním čtvrtletí roku 2015 očekávat další posílení hodnocení, protože banka už v plném rozsahu spustila své nové produkty a vylepšila stávající.

První medaile pro mBank

Třetí místo se podařilo obsadit mBank, která se tak poprvé dostala na medailovou pozici. Je navíc patrné, že se banka poučila ze svého horšího hodnocení v letech 2012 a 2013 a vrátila se opět na výsluní. Rozdíl v aktivitě a viditelnosti této banky je velmi výrazný.

„V poplatkové politice u řady produktů nemá mBank konkurenci, navíc garantuje vedení účtu zdarma. Její hypoteční úvěry patří mezi nejvýhodnější na trhu, u spotřebitelských úvěrů si vede též dobře a zaznamenává významný podíl na trhu. Modernizací prošlo i mobilní bankovnictví. Stále tedy patří ke klientsky příznivým bankám, a proto je také z hlediska počtu klientů mezi malými retailovými elektronickými bankami tou největší,“ říká Olga Šeflová, pedagog Bankovního institutu.

Celkové výsledky hodnocení bank
BankaCelkové hodnoceníCelkové pořadí
Air Bank78,172.
Citibank 44,2215.
Česká spořitelna 67,1810.
ČSOB63,6911.
Equa bank 69,268.
Fio banka80,301.
GE Money bank 72,664.
Komerční banka71,036.
ExpobankCZ 58,0414.
mBank72,873.
Poštovní spořitelna 61,2813.
Raiffeisenbank68,559.
UniCredit Bank 71,145.
Sberbank70,627.
Zuno62,7912.
Zdroj: vstricnabanka.cz
Autor:


Nejčtenější

Rodiny začínají počítat jinak. Podívejte se, na co Čechům schází peníze

Ilustrační snímek

Finanční situace českých domácností se vylepšuje. Jako dobrou ji vnímají čtyři pětiny rodin. Přesto osmdesát procent...

Jak poznat, komu se nedá věřit. Šest signálů snížené důvěryhodnosti

Ilustrační snímek

Nejspíš se vám už někdy stalo, že jste někomu věřili, ale pak se ukázalo, že jde o člověka, který myslí jen na sebe....První obchodní počin byl fiaskem, dnes jeho firma funguje už 26 let

Mít vlastní obchod byl vždycky jeho sen.

Jeho otec byl vášnivý zahradník. Zdeněk Adam mu musel od malička pomáhat a nenáviděl to. Přesto se dnes zahradničením...

Propustit zaměstnance je v Česku dost obtížné a drahé, říká studie

Ilustrační snímek

V České republice jsou pravidla pro propuštění zaměstnance jedna z nejpřísnějších v Evropě. Je nemožné se rozloučit se...

Neúčelová hypotéka na cokoli je levnější než běžný spotřebitelský úvěr

Ilustrační snímek

Začátkem října vstoupí v platnost další opatření ČNB, které mnoha domácnostem zabrání sjednat si hypotéku kvůli...

Další z rubriky

KVÍZ: Máte přehled, co vás čeká, kdybyste stavěli dům?

Ilustrační snímek

Vyznat se ve všech potřebných krocích kolem stavby rodinného domu není vůbec snadné. Víte, kdy je potřeba zajít na...

Neúčelová hypotéka na cokoli je levnější než běžný spotřebitelský úvěr

Ilustrační snímek

Začátkem října vstoupí v platnost další opatření ČNB, které mnoha domácnostem zabrání sjednat si hypotéku kvůli...

SONDA: Má dostupnost bydlení řešit stát? Co říká historie a odborníci

Blok celkem čtrnácti činžovních domů v Praze na Letné, známý jako Molochov,...

Vlastní bydlení má dnes v Česku 61 procent lidí, v nájmu žije jen 24 procent Čechů, v družstevním bytě 10 procent lidí...

Musk dále upřesňuje. Poradci pro privatizaci Tesly budou Goldmani a Silver Lake....

Musk dále upřesňuje. Poradci pro privatizaci Tesly budou Goldmani a Silver Lake....

Kurzy.cz Zakladatel a šéf automobilky Tesla Elon Musk dnes upřesnil otázky kolem financování jeho avizovaného plánu na převzetí ...

Najdete na iDNES.cz