Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Poznávací zájezd? Se slevou nepočítejte

aktualizováno 
Pokud nejste hodně vybíraví, stoprocentně si dovolenou na poslední chvíli zajistíte. Největší nabídka se točí kolem Egypta, Turecka, Tuniska, Řecka a Chorvatska, menší výběr možností se týká Bulharska, Francie a Itálie. "Objevuje se ale i Mallorca," doplňuje tiskový mluvčí CK Fischer Dan Plovajko.

Podle jeho zkušeností se naopak málokdy v last minute zájezdech doprodává například Malta, Korsika či Ibiza, Tomáš Brejcha, tiskový mluvčí z Čedoku uvádí také menší výběr zájezdů se službami all inclusive. "Kvůli pracovním povinnostem jsme mohli odcestovat na dovolenou v rozmezí pěti dnů. Hledali jsme pobyt all inclusive v Egyptě a neměli jsme z čeho volit. Nakonec jsme museli odjet do Turecka," potvrzuje manažer Jiří Kučera. Podobně by mohli být zklamáni lidé, kteří plánují dovolenou spojenou s poznáváním. Poznávací zájezdy se v nabídkách last minute totiž většinou neobjevují. Chudší je také možnost výběru exotických míst. "I když letos se přece jen objevily i zájezdy do Thajska, Brazílie nebo Domininikánské republiky. Počet míst je zde však značně omezen," míní Zdeněk Marek z cestovní kanceláře Alexandria.

Kam pojedu? Nechte se překvapit

Podle zkušeností z cestovních kanceláří stále ještě řada klientů pořádně neví, co zájezd prodaný v akci last minute znamená. Proto jsou zcela běžné dotazy typu "nemáte nějaký last minute na září"?, a klient se ptá v červnu. Nabídka last minute zahrnuje doprodej zájezdů, respektive letenek, jejichž datum odjezdu se kvapem blíží. Ubytování je mnohdy určeno pouze kategorií, klient nezná ani konkrétní jméno hotelu. "Nejčastěji se v nabídce objevují nejlevnější destinace a zájem mají také nejvíce klienti, pro které je rozhodujícím faktorem cena," vysvětluje Dan Plovajko.

Přehnaná očekávání se nemusí splnit

Paradoxem však je, že zájemci mají často přehnaná očekávání. A pak mohou být v místě pobytu zklamáni. "Stává se to zejména v případech doprodeje anonymních hotelů za zlomek běžné ceny. Tady nemůže klient očekávat, že bude na dovolené bydlet v nejlepším hotelu z nabídky cestovní kanceláře. Tato možnost není sice předem vyloučena, avšak není rozhodně garantována," říká k problému Tomáš Brejcha.

Jaký výnos můžete čekat od jednotlivých typů investic? Jak vyděláte milion za pět, deset, či patnáct let? Poradíme vám v našem aktuálním tématu.

 


Autor:Nejčtenější

Tugendhatové byli úspěšní průmyslníci, které proslavila jen drahá vila

Fritz a Greta Tugendhatovi

Brněnský rod průmyslníků ve světě proslavila unikátní vila. Ve městě však Tugendhatové, kteří vlastnili textilní firmy,...

Povinné ručení bobtná, havarijní pojistka přestává být atraktivní

Ilustrační snímek

Povinné ručení je jedním z hlavních byznysů tuzemských pojišťoven. A jeho podoba se postupně mění. Z jednoduchého...Je českou internetovou hvězdou. S Jirkou Králem o povolání youtuberů

YouTuber Jirka Král

Před lety tu za trest smažil hranolky, dnes má v McDonald’s vlastní burger. Mezitím se stal jedním z nejvlivnějších...

KOMENTÁŘ: Proč nejsou družstevní byty v Česku příliš v kurzu?

Ilustrační snímek

Dosáhnout na vlastní bydlení je pro řadu lidí velký ekonomický strašák. Jednou z možností je pořízení družstevního...

Hypotéky dál zdražují, úrokové sazby jsou nejvýše od roku 2014

Ilustrační snímek

Hypotéky podle očekávání dál zdražují. Ve druhém měsíci letošního roku se průměrná úroková sazba zvedla na 2,36...

Další z rubriky

Kvíz: Víte, jak se správně pojistit na cestu do zahraničí?

Ilustrační snímek

Jedete k moři, chcete vylézt na Mount Everest anebo musíte na zahraniční služební cestu? Ve všech těchto případech...

Povinné ručení bobtná, havarijní pojistka přestává být atraktivní

Ilustrační snímek

Povinné ručení je jedním z hlavních byznysů tuzemských pojišťoven. A jeho podoba se postupně mění. Z jednoduchého...

Banky komplikují klientům nákup kryptoměn. Proč?

Ilustrační snímek

Kryptoměny jsou fenoménem posledních měsíců. Někteří je zatracují, jiní o nich básní. Byť jde o rizikovou investici,...

Jak správně zdanit příjmy z cenných papírů jako fyzická osoba?

Jak správně zdanit příjmy z cenných papírů jako fyzická osoba?

Kurzy.cz Jak správně jako fyzická osoba zdanit příjmy z prodeje cenných papírů a z titulu držby cenných papírů? Kdy je možné osv...

Najdete na iDNES.cz