Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Prázdninové novinky v ČSOB – je o co stát?

aktualizováno 
Na přelomu prázdninových měsíců přišla ČSOB s několika novinkami jak produktů, tak i stávajících služeb. Nejvíce klientů zřejmě osloví vylepšení internetového bankovnictví. Těšit se mohou ale i studenti a rodiče nezletilců na konta určená dětem. Pro všechny je pak určena nová kalkulačka pro optimalizaci poplatků. Co vám tyto novinky přinesou? Čím jsou zajímavé?
Banka, trezor, peníze, rozpočet - (c) profimedia.cz/corbis

Banka, trezor, peníze, rozpočet - (c) profimedia.cz/corbis - Trezor, rozpočet - ilustrační foto | foto: Profimedia.cz

Nová grafika – přehlednější služby

ČSOB nabízí od začátku srpna klientům novou verzi svého internetbankingu. Je o co stát? Určitě ano, už proto, že avizovanou změnu rozhodně poznají stávající uživatelé na první pohled. ČSOB změnila grafiku základního menu. Službě se tak dostalo většího zvýraznění a získala i na přehlednosti. Napomáhá tomu změna rozlišení z 800x600 na 1024x768. Uživatel získává možnost volit si dle potřeby velikost písma v momentě, kdy internetové bankovnictví aktivně používá. V prohlížeči si může zvolit velikosti písma od nejmenšího po velké. Což je rozhodně plus, pokud bychom stávající vzhled porovnali s bývalými stránkami (malé písmo v poměrně špatně přehledné světle modré barvě na světlém podkladu).

Podpora prohlížečů - ano

V případě internetových prohlížečů jistě zajásají vyznavači prohlížečů Netscape, Mozilla, Firefox a Opera. Ty totiž banka začala oficiálně podporovat a garantuje bezproblémové používání svého internetbankingu s jejich pomocí. Jedno omezení však uživatel těchto prohlížečů má, musí používat autorizaci SMS klíčem, nikoli čipovou kartu. ČSOB se tak zařadila k několika málo bankám, které alternativní prohlížeče oficiálně podporují k využívání přímého bankovnictví.

Nové funkce – zlepšení, ale…

NENECHTE SI UJÍT
Zlato (c) profimedia.cz/corbis
Dovolené letos nebudou?
Zatímco na zahraničních akciových trzích se dostavila po několika týdnech korekce, na pražské burze se dál překonávají rekordy.

úsměv
Co je také důležité? Veselá mysl
Michaela Brejšová je ředitelkou podpory prodeje společnosti Avon. Je absolventkou VŠCHT, v roce 1986 nastoupila do Spolchemie.

Pivo - (c) profimedia.cz/corbis
Zpráva o stavu českých hospod
Dávají hospodští porce, jaké si objednáte? Mají nápoje správnou míru? Neošidí vás číšník? Na to se zaměřila Česká obchodní inspekce.

Banka rozšířila také funkčnost internetbankingu. V položce menu historie pohybů na účtu nyní uživatel nalezne záznamy až 94 dní zpět. Oproti původnímu měsíci a půl je to změna příjemná. Doplněny byly také tzv. kontextové nápovědy, a tak klient se při každém kroku, který učiní, může zjistit, jak pokračovat dál. Svého označení (hvězdičkou) se dočkaly i tzv. povinná pole, jež klient musí vyplnit v každém formuláři, než ho odešle do banky. Jakmile tak neučiníte, nebudete puštěni dál a systém vás upozorní, jaké pole je ještě zapotřebí vyplnit.

Uživatelé internetbankingu mohou ocenit i drobné změny týkající se dat. Banka zaprvé zohlednila v kalendáři svátky a nepracovní dny a zadruhé u položky vzory příkazů již není ukládáno datum splatnosti, které v tomto vzoru bylo totožné s datem uložení. Jakmile jste tedy použili daný vzor a zapomněli jste změnit datum, příkaz se provedl ke dni, který byl již ve vzoru uložen v nejbližším měsíci. Nyní je zadání data provedení povinnou položkou, a tak by k opomenutí či chybě v zadání data splatnosti nemělo docházet. Novinkou je i možnost využít tlačítka „Zpět“ ve formulářích. Toto tlačítko umožňuje návrat nebo opravu v již vyplněném formuláři. Funkce platí pro trvalé příkazy, souhlasy k inkasu, převody, nebo vložení autorizačního kódu SMS klíče. 

Kredit do mobilu: Eurotel a Oskar

Hysterie (c) profimedia.cz/corbis

Bojí se české společnosti burzy? Proč nechtějí vstupovat na kapitálový trh? Více ZDE.

Internetové i telefonní bankovnictví ČSOB od srpna nabízí ještě jednu funkci – dobíjení kreditu operátorů Eurotel (ET) a Oskar (OSK). Kredit je možné dobíjet od částky 200 (ET) a 400 (OSK) korun do 9999 korun. ČSOB je tak jednou z bank (např. GE Money Bank, Raiffeisenbank, Živnostenská banka), které tuto službu přes kanály přímého bankovnictví svým klientům umožní využívat.

Depozita? Stále ne.

Nová verze ČSOB Internetbankingu 24 nesporně přinesla pozitivní změny uživatelům tohoto kanálu přímého bankovnictví, avšak klienti banky stále musí počítat s tím, že obsluha depozitních vkladů (termínované vklady, spořící účty) pro ně zůstane tabu. Internetbanking jim umožňuje pouze náhled na účet vkladu a v případě spořícího účtu zadání výpovědi, avšak založení vkladu bude muset žadatel zadat v každém případě na pobočce.

Chybí něco?

Jestliže čekáte, že jako v případě jiných velkých bank budete moci pomocí přímého bankovnictví obsluhovat i produkty ostatních společností z rodiny ČSOB (např. investice do fondů, kterých banka nabízí opravdu požehnaně, nebo stavební spoření či pojistné smlouvy), pak budete zklamáni. Internetbanking ČSOB tyto služby nemá ve své nabídce, ale třeba se jednou jeho uživatelé dočkají.

Nové produkty pro mládež

Banka v době prázdnin přichází ještě se dvěma novinkami zaměřenými na klienty z řad dětí a studentů. Dětské účty na trhu  rozšíří další konto se zvířátkem v názvu - ČSOB Dětské konto Slůně a pro mládež je určeno Studentské konto Plus. (Porovnání s ostatními účty na trhu se budeme věnovat v některém z dalších komentářů.)

Studenti s kontem ušetří

Pro studentský účet platí, že se jedná o novou verzi původního produktu. Vylepšen byl zejména o embosovanou platební kartu VISA, která je k účtu vydávána zdarma a spolu s ní získává její majitel zdarma i výběry ze všech bankomatů ČSOB v ČR. Problém s touto kartou však může nastat, pokud si ji nepojistíte (základní pojištění stojí 150 Kč ročně). Nahlášení její ztráty a následné zablokování vás může přijít na 2000 Kč. Jestliže toto riziko nechcete podstupovat, ani kartu pojišťovat a necháte si k účtu vydat elektronickou platební kartu, pak zaplatíte poplatek 200 Kč ročně za vedení karty a přijdete o výhodu bezplatných výběrů. Konto mohou používat studenti ve věku od 15 do 28 let. Jeho vedení a výpisy zasílané čtvrtletně klient získá bez poplatku, stejně jako debetní a kreditní položky zadané prostřednictví kanálů přímého bankovnictví. Jestliže v 19 letech majitel nepředloží bance doklad o studiu na VOŠ nebo VŠ, je Studentské konto Plus vedeno i nadále s výhodami platební karty, avšak za poplatek 40 Kč.

Slůně nejmladším

karta

Jak vznikl šek? Kdy poprvé nahradil hotovost? Více ZDE

Pro děti od narození do 15 let mohou jeho zákonní zástupci založit Dětské konto Slůně. Konto umožňuje rodičům dítěti spořit, ale i naučit potomka hospodařit s penězi. Od 8 let je možné k účtu nechat vydat platební kartu. Čtyři výběry hotovosti v měsíci touto kartou z bankomatu ČSOB jsou zdarma. Konto je úročeno vyšší úrokovou sazbou (do zůstatku 25 tisíc Kč 2 % p.a.). Rodič má i možnost zřídit službu přímého bankovnictví k náhledu na účet. Konto je vedeno zdarma a bez poplatku je i zasílání čtvrtletních výpisů, vklady na účet do výše 1500 Kč, vydání a vedení elektronické platební karty. Ostatní poplatky jsou standardně účtovány (např. blokace platební karty).

Vypočítejte si, jak uspořit

Poslední novinkou pro všechny klienty ČSOB je poplatková kalkulačka. Hlavním cílem „Kalkulačky optimalizace bankovních poplatků“ je umožnit klientům banky srovnat ceny za stejné operace v různých distribučních kanálech. Výsledek ukáže, zda neplatíte zbytečně víc, než nejvýhodnější dostupnou cenu v rámci cenové nabídky ČSOB. Upozorněni budete i na  možné úspory, které vám může banka nabídnout používáním jiného obslužného kanálu (např. místo výběru hotovosti na přepážce, výběr bankomatem). Tyto návrhy se mohou stát poněkud diskutabilními, jestliže na kartě máte nízký limit (ČSOB operuje při vydávání karty s minimálním limitem 4000 Kč) a částka, kterou potřebujete vybrat, je daleko vyšší. 

Jak se vám líbí novinky ČSOB? Co říkáte novému internetbankingu? Pořídili byste si Studentské konto Plus? Napište nám své názory.

Autor:Nejčtenější

Chtěl utáhnout nájem, tak začal podnikat a už má sedmičlenný tým

Radek Danč, provozovatel brněnské společnosti Internesto

Radka Danče dovedla k podnikání před pár lety tak trochu finanční nouze. Jako student bydlel v centru Brna a kamarád z...

Proč jsou kanály kulaté? Obvyklé i nezvyklé otázky padající u pohovorů

Ilustrační snímek

Při pracovním pohovoru čelí uchazeči různým otázkám personalistů. Třeba dotaz „Jaké jsou vaše silné a slabé stránky?“...Co si Češi závidí a co by chtěli mít jisté. Zapojte se do ankety

Ilustrační snímek

O Češích se říká, že jsou závistiví. Ale je česká závist stále tak silná, že se nám nedaří vymanit z klubka intrik,...

Kvíz: volno na svatbu či stěhování. Kdy ho musí firma proplatit?

Ilustrační snímek

Pokud jste zaměstnaní, pak určitě víte, že máte nárok na dovolenou. Jak je to ale v případech, kdy do práce nemůžete...

Falešná advokátka je okradla, ale trestný čin se prý nestal

Ilustrační snímek

Asi všichni známe postavu falešného vrchního Vrány z oblíbené české komedie. Úsměv na tváři nám ovšem ztuhne, pokud se...

Další z rubriky

Přinášíme aktuální přehled 10 nejvýhodnějších bankovních účtů

Ilustrační snímek

Banky vylepšují své bankovní účty a snaží se klienty hýčkat mnohem víc než dříve. Ve spolupráci s analytiky Scott &...

Banky mají nového konkurenta. Hello bank láká na úročení peněz na účtu

Značka Hello bank! již působí ve Francii, Itálii, Belgii, Rakousku a dalších...

V Česku začala fungovat nová banka. Má obchodní název „Hello bank! by Cetelem“ a svou nabídkou chce konkurovat ostatním...

K bankomatům přibývají i vkladomaty, je jich už 760. Dají se ošidit?

Inteligentní bankomaty umí peníze nejen vydávat, ale i přijímat a vkládat na...

Nosit větší hotovost u sebe, nebo nechat balík peněz ve firmě či doma v šuplíku může být docela riziko. Pokud nemáte...

Další nabídka

Kurzy.cz

Účtenkovka má své první výherce - výsledková listina
Účtenkovka má své první výherce - výsledková listina

1 milion korun činí nejvyšší výhra aktuálního slosování. MFČR zveřejnilo na svých stránkách kompletní výherní listinu h... celý článekNajdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.