Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Přehled jednotlivých her

aktualizováno 
karty - hazard - ilustrační foto

karty - hazard - ilustrační foto | foto: Michal ŽákiDNES.cz

Baccarat

Baccarat je velmi populární karetní hrou. Bohužel se v ní téměř nesetkáme ani v českých ani slovenských kasinech. Podle informací ze zahraničních žebříčků se točí právě v Baccarat největší peníze ze všech karetních her po celém světě.

Blackjack

Blackjack je nejrozšířenější hrou v kasinech. Její pravidla jsou podobná principu české hry Oko bere, kde se každý snaží co nejvíce přiblížit hodnotě součtu karet 21. Cílem hráčů je dosáhnout kombinace Blackjack, což je jakékoliv eso s jakoukoliv kartou hodnoty 10, J, Q nebo K. K výhře je každopádně nutné mít lepší kombinaci než má krupiér.

Blackjack Tournament

Ve většině zahraničních kasin se jejich klienti mohou pravidelně zúčastnit turnaje ve hře Blackjack. Jedná o klasický systém turnaje, v němž je cílem každého hráče vyhrát co nejvyšší sumu virtuálních peněz. Pravidlem také je, že se v turnaji často setkáte s na první pohled bláznivými a nesmyslnými tahy, které ovšem mnohokrát znamenaly vítězství.

Craps

Vzrušující a rychlá hra, kde o výhře nebo prohře rozhodují pouze samotní hráči tím jakou kombinaci vrhnou dvěma kostkami. Hra je velmi populární zejména ve Spojených Státech, kde je vždy největší vzruch právě kolem kostkových stolů.

Face Up Blackjack

Face Up Blackjack je hra v základu vycházející ze hry Blackjack. Rozdíl je pouze v několika detailech, které ovšem zcela mění celkovou strategii hry. Nejdůležitějším pravidlem je, že krupiér má obě karty již na začátku hry otevřené. Jedná se o zajímavou hru zpestřující nabídku karetních her ve velkých kasinech a na zámořských lodích.

Fun 21

Fun 21 je další hrou odvozenou od hry Blackjack. Její pravidla jsou pestřejší než u klasického Blackjacku. Hráčům je nabízena možnost vícerého zdvojení sázek a také možnost odstoupení od hry za cenu poloviny sázky.

Let It Ride

Let It Ride je pokerovou hrou, která se pomalu zabydluje i v českých kasinech. Princip hry je založen na kombinaci karet hráče s krupiérem dohromady. Každý hráč dostane tři karty a krupiér dostane dvě. Krupiérovy karty může pro svoji pěti-karetní kombinaci využít každý hráč u stolu.

Poker

V kasinech po celém světě je nejrozšířenější variantou tzv. karibský poker. V něm dostane každý hráč pět karet a cílem je dosáhnout lepší kombinace než krupiér. Možná nejnudnější, ale skutečně nejrozšířenější pokerová hra na světě.

Pontoon

Velmi populární hra v českých kasinech. U této hry se pravidla podstatně liší téměř v každém kasinu. Ve světě jsem se s ní v podstatě téměř nikde nesetkáte, ale v Čechách si díky progresivním pravidlům získala velké množství pravidelných hráčů, kteří tuto hru kolikrát preferují před klasickým Blackjackem.

Ruleta

Ruleta je a vždy bude klasikou mezi hazardními hrami. Nejrozšířenější variantou hry je známá pod názvem Americká Ruleta.

Three Card Poker

Tříkaretní poker je velmi mladou hrou, která si získává čím dál větší popularitu. Rozšířená je zejména v zámoří a na výletních lodích. Cestu do českých kasin si teprve pozvolna hledá. Časem jistě bude patřit do standardní nabídky každého solidního kasina.

Wheel of Madness

Wheel of madness je klasický Blackjack zpestřený o sázku na bláznivé kolo, které máte možnost roztočit a vyhrát několikanásobek vámi vsazené hodnoty.

Zdroj: www.casino-dealer.cz, kde naleznete i pravidla jednotlivých her

Autor:Nejčtenější

V Česku byl odhalen rozsáhlý a neobvyklý pojistný podvod za 50 milionů

Ilustrační snímek

Pryč jsou nejspíš časy, kdy se podvodníci snaží přijít k penězům hlavně v podvádění s auty a lidským zdravím. Gang,...

Ovládali Karvinsko stovky let. Po válce jim doly znárodnili, bojovali marně

Jan Larisch-Mönnich (1872-1962) vystudoval práva na univerzitě ve Vídni.

Larisch-Mönnichové patřili k těm, kteří stáli za rozmachem těžby černého uhlí v ostravsko-karvinském revíru. Po slavném...Vzal si úvěr bez souhlasu manželky, je povinna jeho dluhy platit?

V případě, že by manžel svůj dluh nesplácel a banka by jej vymáhala, pak podle...

Podle zákona do společného jmění manželů patří nejen majetek získaný během manželství, ale i dluhy. Jenže co dělat v...

KOMENTÁŘ: Investiční nemovitost je nová past na důvěřivce

Martin Mašát

Z většiny článků o nemovitostech vyplývá, že kdo nyní nekoupí byt či dům jako investici, okrádá rodinu. Ale ceny bytů...

Tugendhatové byli úspěšní průmyslníci, které proslavila jen drahá vila

Fritz a Greta Tugendhatovi

Brněnský rod průmyslníků ve světě proslavila unikátní vila. Ve městě však Tugendhatové, kteří vlastnili textilní firmy,...

Další z rubriky

Víte, jak pomocí mobility změnit banku? Otestujte svoje znalosti

Podle průzkumu agentury STEM/MARK pro Air Bank v loňském roce změnilo svou...

Od 1. března 2017 je součástí zákona o platebním styku takzvaná mobilita. Díky tomuto ustanovení je změna banky velmi...

Banky komplikují klientům nákup kryptoměn. Proč?

Ilustrační snímek

Kryptoměny jsou fenoménem posledních měsíců. Někteří je zatracují, jiní o nich básní. Byť jde o rizikovou investici,...

Rozumíte řeči investorů? Otestujte svoje znalosti

Ilustrační snímek

S aktuálními komentáři renomovaných ekonomů a s prognózami ekonomického vývoje se v médiích setkáváme poměrně často....

Fed, ECB, ČNB. Kdy (ne)budou zvyšovat sazby?

Fed, ECB, ČNB. Kdy (ne)budou zvyšovat sazby?

Kurzy.cz Dolar za poslední měsíc vůči euru zpevnil o více než půl procenta. Byť má americká měna za sebou několik negativních fu...

Najdete na iDNES.cz