Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Přehled jednotlivých her

aktualizováno 
karty - hazard - ilustrační foto

karty - hazard - ilustrační foto | foto: Michal ŽákiDNES.cz

Baccarat

Baccarat je velmi populární karetní hrou. Bohužel se v ní téměř nesetkáme ani v českých ani slovenských kasinech. Podle informací ze zahraničních žebříčků se točí právě v Baccarat největší peníze ze všech karetních her po celém světě.

Blackjack

Blackjack je nejrozšířenější hrou v kasinech. Její pravidla jsou podobná principu české hry Oko bere, kde se každý snaží co nejvíce přiblížit hodnotě součtu karet 21. Cílem hráčů je dosáhnout kombinace Blackjack, což je jakékoliv eso s jakoukoliv kartou hodnoty 10, J, Q nebo K. K výhře je každopádně nutné mít lepší kombinaci než má krupiér.

Blackjack Tournament

Ve většině zahraničních kasin se jejich klienti mohou pravidelně zúčastnit turnaje ve hře Blackjack. Jedná o klasický systém turnaje, v němž je cílem každého hráče vyhrát co nejvyšší sumu virtuálních peněz. Pravidlem také je, že se v turnaji často setkáte s na první pohled bláznivými a nesmyslnými tahy, které ovšem mnohokrát znamenaly vítězství.

Craps

Vzrušující a rychlá hra, kde o výhře nebo prohře rozhodují pouze samotní hráči tím jakou kombinaci vrhnou dvěma kostkami. Hra je velmi populární zejména ve Spojených Státech, kde je vždy největší vzruch právě kolem kostkových stolů.

Face Up Blackjack

Face Up Blackjack je hra v základu vycházející ze hry Blackjack. Rozdíl je pouze v několika detailech, které ovšem zcela mění celkovou strategii hry. Nejdůležitějším pravidlem je, že krupiér má obě karty již na začátku hry otevřené. Jedná se o zajímavou hru zpestřující nabídku karetních her ve velkých kasinech a na zámořských lodích.

Fun 21

Fun 21 je další hrou odvozenou od hry Blackjack. Její pravidla jsou pestřejší než u klasického Blackjacku. Hráčům je nabízena možnost vícerého zdvojení sázek a také možnost odstoupení od hry za cenu poloviny sázky.

Let It Ride

Let It Ride je pokerovou hrou, která se pomalu zabydluje i v českých kasinech. Princip hry je založen na kombinaci karet hráče s krupiérem dohromady. Každý hráč dostane tři karty a krupiér dostane dvě. Krupiérovy karty může pro svoji pěti-karetní kombinaci využít každý hráč u stolu.

Poker

V kasinech po celém světě je nejrozšířenější variantou tzv. karibský poker. V něm dostane každý hráč pět karet a cílem je dosáhnout lepší kombinace než krupiér. Možná nejnudnější, ale skutečně nejrozšířenější pokerová hra na světě.

Pontoon

Velmi populární hra v českých kasinech. U této hry se pravidla podstatně liší téměř v každém kasinu. Ve světě jsem se s ní v podstatě téměř nikde nesetkáte, ale v Čechách si díky progresivním pravidlům získala velké množství pravidelných hráčů, kteří tuto hru kolikrát preferují před klasickým Blackjackem.

Ruleta

Ruleta je a vždy bude klasikou mezi hazardními hrami. Nejrozšířenější variantou hry je známá pod názvem Americká Ruleta.

Three Card Poker

Tříkaretní poker je velmi mladou hrou, která si získává čím dál větší popularitu. Rozšířená je zejména v zámoří a na výletních lodích. Cestu do českých kasin si teprve pozvolna hledá. Časem jistě bude patřit do standardní nabídky každého solidního kasina.

Wheel of Madness

Wheel of madness je klasický Blackjack zpestřený o sázku na bláznivé kolo, které máte možnost roztočit a vyhrát několikanásobek vámi vsazené hodnoty.

Zdroj: www.casino-dealer.cz, kde naleznete i pravidla jednotlivých her

Autor:


Nejčtenější

Když postavila dílnu, nechtěl tam ani pes. Dnes má tisíce zákazníků

„Venkovský styl je vlastně takové moje vidění světa. Žiji tak, proto to ze mě...

Vyučila se pánskou krejčovou a vydělávala si tím, že šila trička z kvalitního českého materiálu. Pak začalo v Česku...

Z malé dílny vybudoval obuvnické impérium. Pak nastaly spory o majetek

Zakladatelem zlínské továrny byl Tomáš Baťa (vpravo), který na trh prorazil s...

Nastoupíte do unikátní pracovny, která funguje jako výtah, a za okamžik se ocitnete na vyhlídkové terase...Otestujte se: jedna mince platila 35 let, ale sběratelé milují jinou

Mince

Mince jsou jednou z nejstarších forem peněz a jsou dodnes nepostradatelnou součástí měnového systému. I přesto, že už...

KVÍZ: Máte přehled, co vás čeká, kdybyste stavěli dům?

Ilustrační snímek

Vyznat se ve všech potřebných krocích kolem stavby rodinného domu není vůbec snadné. Víte, kdy je potřeba zajít na...

Jaké odškodnění žádat, když po příletu nedorazí kufr, nebo je na odpis

Ilustrační snímek

Letět na dovolenou či služební cestu letadlem je rychlé a pohodlné. Můžete mít však smůlu a vaše zavazadla, která jste...

Další z rubriky

Otestujte se: jedna mince platila 35 let, ale sběratelé milují jinou

Mince

Mince jsou jednou z nejstarších forem peněz a jsou dodnes nepostradatelnou součástí měnového systému. I přesto, že už...

Česká schizofrenie kvůli euru. Doma ho nechceme, v cizině mu věříme

Ilustrační snímek

Češi jsou podle Eurobarometeru největšími odpůrci eura. Aktuální průzkum České bankovní asociace ovšem náš vztah k...

Chystáte se na dovolenou do zahraničí autem? Otestujte se, co víte

Ilustrační snímek

Pokud jste se letos rozhodli na dovolenou do zahraničí vyjet autem, chce to určitě dobrého řidiče. Ale neuškodí...

Extrémní býčí hodnoty u vzácných kovů – navzdory tomu pokles ceny

Extrémní býčí hodnoty u vzácných kovů – navzdory tomu pokles ceny

Kurzy.cz Trh má vždy pravdu… …to je stará burziánská moudrost, kterou je nutné vždy pokorně přijmout. Patří to už k samotnému ch...

Najdete na iDNES.cz