Přehled jednotlivých her

aktualizováno 
karty - hazard - ilustrační foto

karty - hazard - ilustrační foto | foto: Michal ŽákiDNES.cz

Baccarat

Baccarat je velmi populární karetní hrou. Bohužel se v ní téměř nesetkáme ani v českých ani slovenských kasinech. Podle informací ze zahraničních žebříčků se točí právě v Baccarat největší peníze ze všech karetních her po celém světě.

Blackjack

Blackjack je nejrozšířenější hrou v kasinech. Její pravidla jsou podobná principu české hry Oko bere, kde se každý snaží co nejvíce přiblížit hodnotě součtu karet 21. Cílem hráčů je dosáhnout kombinace Blackjack, což je jakékoliv eso s jakoukoliv kartou hodnoty 10, J, Q nebo K. K výhře je každopádně nutné mít lepší kombinaci než má krupiér.

Blackjack Tournament

Ve většině zahraničních kasin se jejich klienti mohou pravidelně zúčastnit turnaje ve hře Blackjack. Jedná o klasický systém turnaje, v němž je cílem každého hráče vyhrát co nejvyšší sumu virtuálních peněz. Pravidlem také je, že se v turnaji často setkáte s na první pohled bláznivými a nesmyslnými tahy, které ovšem mnohokrát znamenaly vítězství.

Craps

Vzrušující a rychlá hra, kde o výhře nebo prohře rozhodují pouze samotní hráči tím jakou kombinaci vrhnou dvěma kostkami. Hra je velmi populární zejména ve Spojených Státech, kde je vždy největší vzruch právě kolem kostkových stolů.

Face Up Blackjack

Face Up Blackjack je hra v základu vycházející ze hry Blackjack. Rozdíl je pouze v několika detailech, které ovšem zcela mění celkovou strategii hry. Nejdůležitějším pravidlem je, že krupiér má obě karty již na začátku hry otevřené. Jedná se o zajímavou hru zpestřující nabídku karetních her ve velkých kasinech a na zámořských lodích.

Fun 21

Fun 21 je další hrou odvozenou od hry Blackjack. Její pravidla jsou pestřejší než u klasického Blackjacku. Hráčům je nabízena možnost vícerého zdvojení sázek a také možnost odstoupení od hry za cenu poloviny sázky.

Let It Ride

Let It Ride je pokerovou hrou, která se pomalu zabydluje i v českých kasinech. Princip hry je založen na kombinaci karet hráče s krupiérem dohromady. Každý hráč dostane tři karty a krupiér dostane dvě. Krupiérovy karty může pro svoji pěti-karetní kombinaci využít každý hráč u stolu.

Poker

V kasinech po celém světě je nejrozšířenější variantou tzv. karibský poker. V něm dostane každý hráč pět karet a cílem je dosáhnout lepší kombinace než krupiér. Možná nejnudnější, ale skutečně nejrozšířenější pokerová hra na světě.

Pontoon

Velmi populární hra v českých kasinech. U této hry se pravidla podstatně liší téměř v každém kasinu. Ve světě jsem se s ní v podstatě téměř nikde nesetkáte, ale v Čechách si díky progresivním pravidlům získala velké množství pravidelných hráčů, kteří tuto hru kolikrát preferují před klasickým Blackjackem.

Ruleta

Ruleta je a vždy bude klasikou mezi hazardními hrami. Nejrozšířenější variantou hry je známá pod názvem Americká Ruleta.

Three Card Poker

Tříkaretní poker je velmi mladou hrou, která si získává čím dál větší popularitu. Rozšířená je zejména v zámoří a na výletních lodích. Cestu do českých kasin si teprve pozvolna hledá. Časem jistě bude patřit do standardní nabídky každého solidního kasina.

Wheel of Madness

Wheel of madness je klasický Blackjack zpestřený o sázku na bláznivé kolo, které máte možnost roztočit a vyhrát několikanásobek vámi vsazené hodnoty.

Zdroj: www.casino-dealer.cz, kde naleznete i pravidla jednotlivých her

Autor:

Nejčtenější

Naspořil 400 tisíc a zkusil podnikat. Už má 260 zaměstnanců a míří výš

Praha,24.10.2018, Petr Palas, SPECIÁL PRO IDNES, FOTO MAFRA DAN MATERNA

Petr Palas začal při studiích na vysoké škole pracovat. Sbíral zkušenosti a střádal vydělané peníze. Pak založil v Brně...

Bývalá špičková manažerka šije „cáklé“ kačeny a vydělává statisíce

Podnikavá Pavlína už zkusila kdeco. A je šťastná.

Když Pavlína Kropáčková před lety zjistila, že čeká dvojčata, praštila s prací špičkové manažerky a s rodinou se...

Zlomila si nohu v Alpách. Stálo to 355 tisíc korun

ilustrační snímek

Poranění kolenních vazů, zlomeniny končetin, zranění pánve, břicha a hlavy jsou nejčastější úrazy, které se stávají při...

Nejčastější triky obchodníků: jak je rozpoznat a nesednout jim na lep

Ilustrační snímek

Každému se může stát, že si koupí něco, co nemá hodnotu. A nemusí jít přímo o nákup u „obchodníků s teplou vodou“....

Zdražování pojistného se řidičům nelíbí, pojišťovny se proto snaží

Pojišťovny vědí, že klienti nesou zdražování nelibě, proto se snaží v povinném...

Asistenci zavoláte jedním zmáčknutím tlačítka. Na mobilu sledujete, jak k vám jede odtahové auto. Technik vám hned při...

Další z rubriky

Finanční plánování: Jak naložit s penězi po první výplatě

Ilustrační snímek

Peníze vydělané v první práci většinou neskončí mezi úsporami. Mladí po škole jsou plní euforie a chtějí si hlavně...

Zdražování pojistného se řidičům nelíbí, pojišťovny se proto snaží

Pojišťovny vědí, že klienti nesou zdražování nelibě, proto se snaží v povinném...

Asistenci zavoláte jedním zmáčknutím tlačítka. Na mobilu sledujete, jak k vám jede odtahové auto. Technik vám hned při...

Společný majetek si rozděluje či zužuje stále více manželů

ilustrační snímek

Během manželství patří vše oběma manželům společně a nerozdílně. V principu je to správně. Jenže co když bude jeden...

Ropa zlevnila o 30%, ale PHM v ČR zlevnily jen o 2-3%. Jejich zlevňování bude po...

Ropa zlevnila o 30%, ale PHM v ČR zlevnily jen o 2-3%. Jejich zlevňování bude po...

Kurzy.cz Zlevňování pohonných hmot v ČR konečně nabralo pořádné obrátky. Dodavatelé a prodejci se zbavili zásob pořízených za vy...

Najdete na iDNES.cz