Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Přehledně: S kterými kreditkami nakoupíte levněji i s delší zárukou

aktualizováno 
O kreditní kartu můžete dnes požádat v každé bance, bez ohledu na to, zda u ní máte nebo nemáte účet. Vybírejte ale chytře, aby vám přinesla nejvíce peněz. Při dražších nákupech můžete ušetřit i tisíce korun, získat zdarma prodlouženou záruku i další výhody.
Prodlouženou záruku na zboží mají zdarma například kreditní karty ČSOB, Poštovní spořitelny, Komerční banky a Cetelem.

Prodlouženou záruku na zboží mají zdarma například kreditní karty ČSOB, Poštovní spořitelny, Komerční banky a Cetelem. | foto: Profimedia.cz

Banky kvůli konkurenčnímu boji u kreditních karet stále inovují věrnostní programy a benefity. Kdo plánuje například větší opravy či rekonstrukce domu nebo zahrady, měl by se poohlédnout po kreditních kartách, které mají slevy u konkrétních prodejců stavebnin či v hobbymarketu.

Pokud již máte kreditku v peněžence a další má třeba jiný člen vaší domácnosti, vyplatí se také mít přehled, kdy má cenu s konkrétní kartou platit a jaké výhody s ní můžete získat. Popsané slevy se samozřejmě vyplatí pouze v případě, kdy dluh na kreditní kartě uhradíte ještě v průběhu bezúročného období. Jinak mohou vysoké úroky jakoukoli slevu rychle vymazat.

Slevy na vybavení domácnosti

Třeba u některých karet vydaných společností HomeCredit je možné získat slevy v Baumaxu, Mountfieldu či v Asko nábytek. Při stotisícové útratě Nákupní kartou Premia za bazén v Mountfieldu získá její držitel na své prémiové konto zpět deset procent z ceny nákupu, tedy deset tisíc korun. Ty může využít jako slevu na příští nákup v prodejně, kde si kartu sjednal.

Jaký je rozdíl mezi debetní a kreditní kartou

Debetní karta je karta, kterou máte ke svému běžnému účtu (jsou to vaše peníze).
Kreditní kartou vás banka úvěruje, tedy půjčuje vám peníze.

Podobné to je i u Axa karty od UniCreditBank, se kterou se dá výhodně nakupovat například v obchodech Datart či v prodejnách koupelen Siko. Vedle slev si majitel karty může každým nákupem přispět na penzijní připojištění nebo zlevnit pojištění majetku.

Další typy kreditních karet nabízejí slevy v široké síti partnerských obchodníků. Takovéto programy nabízí kupříkladu Citibank nebo GE Money Bank. Pokud si vyberete třeba mikrovlnku Eta u některého z obchodníků zapojeného do programu Citi Life od Citibank, namísto dvou tisíc korun zaplatíte jen 1 700 korun. Tedy s 15procentní okamžitou slevou. K tomu ještě získáte další procenta na prémiový účet, ze kterého časem můžete hradit poplatek za kartu nebo čerpat peníze po pětistovkách zpět na svůj účet.

Ve slevovém programu Moneycard plus od GE Money získáte z každého nákupu jedno procento zpět a dalších až 10 procent ušetříte, nakoupíte-li v síti partnerů věrnostního programu bene+.

GE Money bank rozšíří na přelomu letošního roku i svou poslední novinku – slevy z bankomatů. Princip je jednoduchý. Při výběru peněz z bankomatu jakoukoliv debetní kartou si můžete zároveň vytisknout i slevový kupon u vybraného obchodního partnera.

Zatím poskytují takto slevy tři obchodníci, koncem roku by jich mělo být už několik desítek a mezi nimi by měly být například i slevy na nábytek či vybavení domácnosti. Pozor ale na výběry kreditní kartou, které jsou velmi drahé (Výběr hotovosti kreditní kartou je ekonomická sebevražda).

Neposkytnutá sleva se dá reklamovat

Kvůli výměně oken se vám může vyplatit mít kreditní kartu od Cetelemu nebo jakoukoliv s logem Sphere. Mezi jejich obchodními partnery je totiž se 40procentní slevami i jeden z největších prodejců oken na tuzemském trhu, společnost Vecra.

U karet s logem Sphere, které umožňují slevy u zhruba osmi tisíc obchodníků, je dobré vědět, že lze slevu reklamovat v případě, že ji prodavač neposkytne. "V případě neposkytnutí slevy se obraťte na vedoucího prodejny. Pokud vám slevu odmítne poskytnout, kontaktujte náš Klientservis, který Vaši reklamaci vyřeší," radí slevová společnost Sphere na svém webu.

Pokud zmíněnou kartu s tímto logem už máte, vyplatí se nahlédnout také do podrobného on-line katalogu partnerů programu, ve kterém se dá třídit podle typu zboží (katalog zde). Snadno zde najdete obchody, ve kterých můžete nakoupit se slevou. Kreditní karty s logem Sphere nabízí Česká spořitelna, Raiffeisenbank nebo Komerční banka.

Prodloužená záruka na zboží zdarma

S některými kreditními kartami můžete zdarma získat také prodlouženou záruku na zboží. Zvláště u dražších věcí tím lze ušetřit až tisícikorunové částky. Prodloužení roční záruky o jeden rok, kterou byste platili ze svého, totiž běžně stojí 10 procent ceny zakoupeného zboží. Při koupi televize za 20 tisíc korun takto "ochráníte" své dva tisíce korun a získáte možnost reklamovat zboží v průběhu tří let. Službu prodloužené záruky bezplatně nabízí minimálně čtyři vydavatelé karet, konkrétně ČSOB, Poštovní spořitelna, Komerční banka a Cetelem.

Ověřte si ale, na které věci a za jakých podmínek se prodloužení záruky vztahuje. Třeba u obou bank ze skupiny ČSOB stačí poruchu v záruce nahlásit telefonicky. U Cetelem je ale nutné zakoupený spotřebič zaregistrovat, a to do 45 dnů od nákupu. Pokud to zákazník nestihne, o prodlouženou záruku přijde.

Přehled nejzajímavějších benefitů na vybavení domácnosti

AXA:
min.1 % bonus AXA z každého nákupu
sleva u partnerů AXA klubu až 11 % (Datart 4 %, Siko koupelny 4 %)

CETELEM:
slevy u vybraných prodejců (okna Vecra)
každý měsíc 1,5 % z nákupů zpět na úvěrový účet, celkem až 150 Kč
prodloužená záruka o 1 rok

Citibank:
všechny Citi KK – až 25 % okamžité slevy na zboží a služby u partnerů programu (zhruba 200 obchodníků)
2 % z každého nákupu na prémiový účet

ČSOB:
prodloužená záruka o 1 rok
pojištění proti odcizení, poškození nebo zničení 6 měsíců od nákupu

Česká spořitelna:
body za nákup, které lze uplatnit za slevy či odměny v katalogu/u obchodních partnerů
slevový program Sphere (až 30 % slevy u 8000 obchodníků)

GE Money Bank:
věrnostní program bene+ za každou platbu kartou dostanete reálné peníze (1 %)
současně i slevy u partnerů programu např. KIKA,123shop.cz, Datart, ScanQuilt (až 10 %)

Home Credit:
slevy do Asko, Baumax, Eta, Euronics, Mountfield, ScanQuilt
sběr bodů za nákup na prémiové konto – sleva na další nákupy v obchodě, kde si kartu sjednal

Komerční banka:
slevy v síti partnerských obchodů
pojištění nákupu
asistenční služba Home Assistance
prodloužení záruční doby
pojištění doručení internetového nákupu

Poštovní spořitelna:
prodloužená záruka o jeden rok
automatické pojištění proti odcizení, zničení či poškození zakoupené věci
sleva na pohonné hmoty u Čepro EuroOil (0,40 hal/litr)
výběr hotovosti zdarma u nákupu nad 300 Kč (max.1 500 Kč)

Raiffeisenbank:
body za nákup, které lze uplatnit za slevy či odměny u obchodních partnerů Asko nábytek, Euronics, Potten&Pannen, Eta, ScanQuilt, KMD Plus (koberce a židle), chovatelské potřeby a pojišťovací služby
slevový program Sphere

UniCreditBank:
slevy na spotřebiče Baumatic (až 25 %)
slevy do Datartu
sleva na pojištění domácnosti/auta

Autor: pro iDNES.czNejčtenější

Odeslal 30 tisíc na chybný účet. Už dva roky čeká na vrácení

Ilustrační snímek

Možná už se vám někdy stalo, že jste se spletli v čísle účtu, kam jste poslali peníze. Možná jste měli štěstí, že šlo o...

Ekonom Pavel Kysilka: Česká koruna je odsouzena k posilování

Ekonom Pavel Kysilka

Českou korunou platíme už 25 let. Československou měnu nahradila v únoru 1993. Slovenské platidlo u našich východních...Nechceme programátory tady, my jim práci přivezeme, říká manažer ajťáků

Lukáš Zrzavý

Sehnat nové zaměstnance jim prý nečiní velký problém. V době, kdy je trh práce vyčerpán a většina firem marně pátrá po...

PENÍZE 2038: Euro v Česku nebude a hotovost jen okrajově, míní experti

(Ilustrační snímek)

Když se řekne peníze, určitě si umíte spočítat, kolik jich máte, jak s nimi nakládáte a co pro vás znamenají. Ale...

Podnikáte? Zabezpečte osobní údaje. Poradíme, jak na GDPR

Ilustrační snímek

Nejen podnikatelé jsou v panice. Stejně tak třeba party místních hasičů, kluby aktivních důchodců či útulky pro psy se...

Další z rubriky

Jsou lovci nehod paraziti, nebo pomocníci? Odborníci vyzývají k obezřetnosti

Ilustrační snímek

Je rizikové využít takzvané lovce nehod, když nabízejí pomoc při autonehodě, nebo je tažení proti nim jen zájmem...

Češi a dluhy: máme se čím dál lépe, ale více si půjčujeme

Ilustrační snímek

Před dvaceti lety dlužil každý Čech průměrně deset tisíc korun. Nyní je to už 135 tisíc. Z částky, kterou jsme tehdy za...

Kvíz: Vyznáte se v hypotékách a v tom, co s nimi souvisí?

Ilustrační snímek

Podle dat Organizace pro ekonomickou spolupráci a rozvoj (OECD) žije v České republice ve vlastním bytě či domě 76 %...

Nestihnete včas ukončit pojistnou smlouvu? Máte smůlu

Nestihnete včas ukončit pojistnou smlouvu? Máte smůlu

Kurzy.cz Ukončení platné smlouvy s pojišťovnou není žádná legrace. Při jejím sjednávání vám možná pojišťovací zprostřekovatel či...

Najdete na iDNES.cz