Proč právě FJFI - a co potom?

aktualizováno 
-
Studenti Tomáš Vrba: Chtěl jsem studovat radiační fyziku v medicíně, a to je možné snad jen na katedře dozimetrie a aplikace ionizujícího záření. Mohu pracovat například v IKEM, nebo v jiném výzkumném ústavu. Podle atomového zákona musí být radiační fyzik u každého rentgenu a magnetické rezonance.

Petr Rálek: Studuji matematické modelování a baví mě hlavně parta nadšenců "stejné krevní skupiny", kteří jsou schopni dotáhnout věci do konce. Když jsem jako středoškolák přijel z Liberce do Prahy na různé dny otevřených dveří, na této fakultě se mi líbilo, že byla nejotevřenější.

Lenka Nádvorníková: Mým zaměřením je fyzikální elektronika. Na fakultě si nejvíce vážím jednak téměř rodinného prostředí, jednak možnosti samostatně pracovat v laboratoři a zapojit se do vědecké práce i v mezinárodním měřítku. Jsem ve třetím ročníku a už mám ze zahraničí nabídky práce ve vědě a výzkumu.

Ondřej Mičan: Uspokojovalo by mě podílet se na vývoji a zavádění metod, které nahradí testy léků a kosmetiky na zvířatech. Zdá se mi totiž, že se této oblasti u nás nevěnuje dostatečná pozornost.

Jiří Martinčík: Původně jsem začal studovat softwarové inženýrství, pak jsem přešel na dozimetrii, bakalářský obor radiační ochrana a životní prostředí, to mě opravdu baví. Doufám, že si ještě dodělám inženýrské studium a najdu uplatnění v oblasti ekologie.

Absolventi Petr Jakubík: Vloni jsem na FJFI dokončil inženýrské studium, obor informatika a udělal přijímací zkoušky z ekonomie a statistiky do 4. ročníku na VŠE, zaměření statisticko-pojistné inženýrství, vedlejší specializace peněžní ekonomie a bankovnictví. Chci pracovat v nějakém finančním ústavu. Myslím, že absolventi FJFI mají dobrý základ k postgraduálnímu studiu na jakékoli vysoké škole alespoň trochu technického směru.

Martin Stýblo: Vystudoval jsem obor matematické inženýrství. Teď pracuji v úspěšné zahraniční firmě jako programátor na vývoji softwaru pro simulaci a optimalizaci plynovodních sítí. Co mi škola dala? Velmi důkladné základy. Asi největší klad jsem poznal po skončení studia, kdy díky předchozím odborným kontaktům již na fakultě jsem dostal řadu nabídek a zaměstnání jsem si mohl vybírat.

Čtenářské tipy

Zatímco úterní příloha Zaměstnání je věnována tomu, jak získat a neztratit práci, čtvrteční příloha se zaměří na výchovu a přípravu na zaměstnání. Napište, s čím si nevíte rady a o čem byste se rádi dočetli.

Adresa:
MF DNES
Zaměstnání - čtvrtek
Senovážná 4, 111 21 Praha 1
P. O. BOX 1080
fax: 02/2206 2337
stenografie: 02/2206 2408
Autor:

Nejčtenější

Naspořil 400 tisíc a zkusil podnikat. Už má 260 zaměstnanců a míří výš

Praha,24.10.2018, Petr Palas, SPECIÁL PRO IDNES, FOTO MAFRA DAN MATERNA

Petr Palas začal při studiích na vysoké škole pracovat. Sbíral zkušenosti a střádal vydělané peníze. Pak založil v Brně...

Do úzkých ho dostal kamarád, kdysi prosperující firma asi zkrachuje

Drobným podnikatelům a živnostníkům dělají vrásky na čele mnozí odběratelé,...

Po studiích si Jaroslav založil rodinnou firmu se stavebninami. Dařilo se mu, zákazníci se jen hrnuli, až jednoho dne...

Co nahrává bleskovým zlodějům a systematikům, aby vás navštívili

Ilustrační snímek

Když dům či byt navštíví zloději, není to nic příjemného. Pojišťovny hlásí, že řada lidí jim přitom stále nahrává....

Zdražování pojistného se řidičům nelíbí, pojišťovny se proto snaží

Pojišťovny vědí, že klienti nesou zdražování nelibě, proto se snaží v povinném...

Asistenci zavoláte jedním zmáčknutím tlačítka. Na mobilu sledujete, jak k vám jede odtahové auto. Technik vám hned při...

Vydáte stovku, pětikoruna se vám vrátí, někdy i mnohem víc

Existuje nabídka řady firem, které vám za nákupy přes svůj portál dávají...

Utrácíte, a přesto šetříte. To není protimluv, ale nabídka řady firem, které vám za nákupy přes svůj portál dávají...

Další z rubriky

Mzdy v Česku rostou skoro všem, někdo šetří a jiný utrácí

Ilustrační snímek

Průměrná mzda v Česku meziročně vzrostla o sedm procent. Některým profesím se přidalo více, někomu naopak mzda klesla....

Bývalá špičková manažerka šije „cáklé“ kačeny a vydělává statisíce

Podnikavá Pavlína už zkusila kdeco. A je šťastná.

Když Pavlína Kropáčková před lety zjistila, že čeká dvojčata, praštila s prací špičkové manažerky a s rodinou se...

Nepřetěžujte zaměstnance, ať o ně nepřijdete, radí expertka

Ilustrační snímek

Podzim patří k nejnáročnějším obdobím v roce, obzvlášť pokud jde o nápor na psychiku. Navíc zaměstnavatelé v...

Zpověď zklamaného bitcoinového nadšence a pokrytectví jeho kolegů

Zpověď zklamaného bitcoinového nadšence a pokrytectví jeho kolegů

Kurzy.cz Michael J. Casey je členem vedení serveru CoinDesk a je členem výzkumného týmu zabývajícího se blockchainem na Digital ...

Najdete na iDNES.cz