Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Sex v práci se může vymstít

  10:00aktualizováno  10:00
Jsou MILOSTNÁ VZPLANUTÍ v zaměstnání výhodou pro společnou práci, nebo vytvářejí dusno, které se dá doslova krájet? Podle průzkumu mezi zaměstnanci častěji spíš to druhé.

Uspěchaný a upracovaný trend dnešní doby kamsi vytlačil příležitosti k seznámení. Fakt, že v práci trávíme jednu třetinu dne, kterou občas protáhneme do pozdního večera, nás vybízí poohlížet se po partnerovi či partnerce právě v zaměstnání.

Můžeme si projevem náklonnosti k opačnému pohlaví na pracovišti přivodit problémy, nebo je to bez rizika? "Kdyby milenecké vztahy byly závaznou překážkou v práci, fluktuace bude daleko vyšší," říká Petr Weiss z pražského sexuologického ústavu. "Daleko větší problém vidím v období po ukončení vztahu. V naprosté většině případů jde totiž o rozchody nerovné, tedy jeden partner chce konec vztahu, druhý ne. Málokdy se oba dohodnou. A v situaci, kdy jsou spolu na jednom pracovišti, mohou nastat vážné komplikace," vysvětluje.

Co je v domě, není pro mě

NENECHTE SI UJÍT
domov
Z hypotéky lze pořídit i vybavení bytu
Výdaje na pořízení bytu mohou domácnost velmi vyčerpat.  K možnostem čerpat  spotřebitelský úvěr či americkou hypotéku přibývá další – modifikovaná hypotéka.
boss
Volno? Pro mnoho šéfů vzácnost
Někteří šéfové pracují čtrnáct hodin denně. Často i o víkendech. Když se zmýlí, může to mít fatální následky. ZÁVIDÍTE JIM VYSOKÝ PLAT? A tu dřinu a odpovědnost taky?
Záda, bolest zad - (c) profimedia.cz/corbis
Nadešel konec bolavých zad?
Znáte to: Jsou lidé, kteří mají problémy se zády, a jsou lidé, kteří nosí kosmodisk.Tato pomůcka má vyřešit problémy s bolestmi zad. Je to však skutečně pravda?

Je na každém člověku, zda se rozhodne vstoupit do mileneckého vztahu s kolegou či kolegyní na pracovišti. Ale pokud takový krok učiní, měl by si předem ujasnit všechny možné následky. Na to však právě zamilovaní myslí ze všeho nejméně.

Při vztazích na pracovišti, které přerostly únosnou míru kamarádství a přehouply se do milenecké polohy, často ohrožujeme nejenom sebe a své okolí, ale také svého partnera. Nevěříte? "Zamiloval jsem se do své kolegyně," říká pan Jiří, podnikatel v oboru informačních technologií. "Nějakou dobu bylo všechno v pohodě. Ale po čase si mě kolegové začali dobírat. I mou přítelkyni. Situace se vyostřovala." Netrvalo dlouho a dvojice se stala cílem zesměšňování a vydírání v podobě pracovních požadavků ze strany kolegů. Nakonec oba raději dali výpověď. "Kdybych se příště dostal do stejné situace, raději se budu držet hesla: Co je v domě, není pro mě. Za ty nervy to totiž vůbec nestojí."

Miluj bližního svého

Existují firmy rodinného typu, kde jsou pracovní vztahy mezi zaměstnanci podloženy osobními vazbami a kde se prosazuje myšlenka, že milostné vztahy na pracovišti ulehčují komunikaci mezi kolegy, a dokonce zvyšují produktivitu práce. A někdy to i vychází. Pan Janák vlastní se svou sestrou malé bistro. Oba si našli v práci partnery. "Nejenže se těším do práce," říká pan Jandák, "ale dokonce lépe vycházím i se sestrou. Všechno funguje, jak má. Pocit, že se můžeme plně spolehnout jeden na druhého, je k nezaplacení."

Milenecký vztah se nesmí později překlopit do svého protikladu -nenávisti. Je totiž známo, že zaměstnanec, který cítí zlobu nebo nenávist vůči kolegovi či kolegyni, stráví až 50 procent své pracovní doby tím, že vymýšlí, jak se mu pomstí nebo jak se mu alespoň vyhne. Stručně řečeno - pletichaří, ale to znamená zhoršení vztahů a pro firmu i ztrátu.

Běda, jestli mi dáš kopačky

Dávám výpověď. Nevážíte si mě
Více čtěte ZDE.

Není nijak neobvyklé, že nadřízený naváže vztah se svou podřízenou a naopak. Dokonce v tom nemusí být ani žádný prospěch. Zkrátka se "jenom" krásná slečna sekretářka zamilovala do ředitele, šarmantního staršího muže, který je pro ni bohem, protože něco umí, něco dokázal.

A ředitel, šarmantní starší muž, zas nezůstal chladný k ladným křivkám své podřízené a imponuje mu, že dostal přednost před jejími vrstevníky. Leč ouha, city se mohou vytratit a rozčarovaný nadřízený začne svou podřízenou milenku lehce vydírat. Počáteční euforie v podobě nových zážitků či případných protekcí nebo jiných výhod, zasazená do prostředí konkurence, závisti a intrik okolí, se tak často obrací v jeden velký průšvih.

Češi a sexuální vztahy v zaměstnání:

  • Nevadí mi 40,3 %
  • Mohou komplikovat soužití kolektivu 28,4 %
  • Pomáhají k lepším výkonům 5,4 %
  • Pro mě nepřijatelné 25,9 %

Měl/a jste někdy poměr s kolegou/kolegyní?

  • Ano 75,5 %
  • Ne 12,8 %
  • Odmítl/a odpovědět 11,7 %

    Zdroj: Výzkum SC&CAutor:Nejčtenější

Odeslal 30 tisíc na chybný účet. Už dva roky čeká na vrácení

Ilustrační snímek

Možná už se vám někdy stalo, že jste se spletli v čísle účtu, kam jste poslali peníze. Možná jste měli štěstí, že šlo o...

PENÍZE 2038: Euro v Česku nebude a hotovost jen okrajově, míní experti

(Ilustrační snímek)

Když se řekne peníze, určitě si umíte spočítat, kolik jich máte, jak s nimi nakládáte a co pro vás znamenají. Ale...Nežeň se, do důchodu času dost. Jak se vyhnout zklamání z nové práce

Ilustrační snímek

Nastupujete do prvního zaměstnání, těšíte se na kolegy, pracovní náplň a vhod přijdou i peníze pravidelně na účtu....

Podnikáte? Zabezpečte osobní údaje. Poradíme, jak na GDPR

Ilustrační snímek

Nejen podnikatelé jsou v panice. Stejně tak třeba party místních hasičů, kluby aktivních důchodců či útulky pro psy se...

Nepřipravujeme děti na život, ony už jej žijí, tvrdí zakladatel školky Bambíno

Tomáš Trnka, zakladatel školky a jeslí Bambíno

Do vzdělávacího sektoru přišel ze zcela jiného oboru. Ještě nedávno Tomáš Trnka pracoval v developerské firmě. Prvotní...

Další z rubriky

Nový trend v práci Čechů. Konec dřiny, čtyři hodiny a domů

Ilustrační snímek

Práce na méně než osm hodin denně už není výsadou jen v kancelářích. Kvůli nedostatku lidí na trhu práce hledají firmy...

Nepřipravujeme děti na život, ony už jej žijí, tvrdí zakladatel školky Bambíno

Tomáš Trnka, zakladatel školky a jeslí Bambíno

Do vzdělávacího sektoru přišel ze zcela jiného oboru. Ještě nedávno Tomáš Trnka pracoval v developerské firmě. Prvotní...

Raymannové byli perníkáři, kteří ovládli textilní průmysl v celé Evropě

Druhý z rodu zakladatelů textilního průmyslu v Jeseníku Adolf Raymann

Byli největšími výrobci textilu v celé Evropě. Raymannovo stolní prádlo zdobilo také vídeňský císařský dvůr. Jesenický...

Tři absurdně levné akcie

Tři absurdně levné akcie

Kurzy.cz Nadpis jsem si vypůjčil z investičních stránek Fool.com, za ním se skrýval článek o akciích General Motors, Cirrus Logi...

Najdete na iDNES.cz