Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Slevy to je moje!

aktualizováno 
Někdo si lepí na schránku prosbu „Letáky nevhazovat“, ale Petr Hanzal z Prahy ne. Naopak. Reklamy obchodních řetězců s nabídkou zlevněného zboží si prohlíží velmi rád. Nakupuje podle nich a dost ušetří. Sleduje nabídku obchodů a při nákupu elektroniky dokáže vhodným výběrem obchodu ušetřit až dvacet procent z běžné ceny.

Kdy jste si pořídil naposledy něco ve slevě?

Asi před týdnem jsem zahlédl v Tesku venkovní gril, který se mi líbil už delší dobu. Když jsem zjistil, že je k mání za 2390 korun a původně stál 4590 korun, neváhal jsem.
 
Kolik ušetříte při nákupech podle letáků?

Já nechodím nakupovat denně, větší nákupy děláme spíš jednou za měsíc. Vím, že když projedu za 100 korun benzin a udělám nákup za více než tisíc korun, určitě se mi vyplatí pro něj do hypermarketu jet. V malém obchodě u nás není žádný výběr a ceny jsou přitom vyšší. Ještě víc ušetřím při nákupech elektroniky a bílého zboží. Projedu ceny vybraného zboží na internetu, porovnám s letáky a pak nakupuji. Naposledy jsem na velké lednici ušetřil 7000 korun.

Koupil jste něco jen proto, že to bylo levné?

Určitě, nějaké tričko nebo další oblečení. Cena byla lákavá, v obchodě jsem ani nezkoušel velikost, až doma jsem zjistil, že mi není. Vracet jsem ho nešel, spíš někomu daroval.
 
Nakupujete impulzivně, nebo podle seznamu?

Udělám si podle letáků seznam, který v 80 procentech případů zapomenu doma. Pak vzpomínám, co jsem chtěl. Impulzivně občas nakupuji, když ochutnám nějaký výrobek. Už jsem takhle několikrát koupil salám, ačkoliv jsem to neměl původně v úmyslu.
 
Dostalo se na vás vždycky zboží, které jste si ve slevě vyhlédl?

 Ve které zemi lze strávit prázdniny nejlevněji?  Více ZDE.

Pokaždé ne, ale rozhodně jsem na to nedoplatil. Jednou na mě nevybyla v Globusu pračka. Mile mě překvapilo, že mi z obchodu zavolali, když došla další dodávka. Druhý případ byl monitor k počítači, který jsem chtěl koupit také v akci, ale pán přede mnou si vzal poslední kousek. Potěšilo mě, že mi místo vyhlédnutého monitoru nabídli za stejnou cenu dražší a větší.
 
Vypravil byste se kvůli slevám do zahraničí?

V zahraničí moc nenakupuji. Jen při každé cestě do USA jednou za rok či za dva roky nakoupím to, co je zrovna výhodné. Elektroniku, značkové oblečení či aspirin.
 
Jaký typ slevy vás zláká k nákupu?

Určitě spíš ten, kde je snížena cena jednoho výrobku než případy, kdy jde o nákup dvou věcí za cenu jedné. Nerad nakupuji totiž víc kusů než mám v úmyslu.
 
Kupujete raději značkové věci ve slevě, nebo neznačkové, ale levnější?

Je určitě lepší si počkat na slevu značkového zboží. Když si koupíte jedny značkové tenisky a jedny ve stánku na tržišti a za dva roky si spočítáte, kolikrát ty z tržiště budete muset nahradit novými, zjistíte, že lepší volba jsou značkové ve slevě. Ty z tržiště mají pouze jednu výhodu: máte pořád nové boty.
 
Koupil jste ve slevě někdy něco, čeho jste pak litoval?

Pořídil jsem si v akci laciný radiobudík. Ještě že jsem ho mohl vrátit - večer jsem si naladil radiostanici, která mě měla vzbudit, a ráno tam byl jenom šum. 

Máte takovou závislost na mobilním telefonu, že se od něj nedokážete odpoutat ani o dovolené v zahraničí? Tak se připravte na to, že vás výše prázdninových telefonních účtů nemile překvapí. Více čtěte ZDE.

 

Autor:


Nejčtenější

Rodiny začínají počítat jinak. Podívejte se, na co Čechům schází peníze

Ilustrační snímek

Finanční situace českých domácností se vylepšuje. Jako dobrou ji vnímají čtyři pětiny rodin. Přesto osmdesát procent...

Pořídit si malou cukrárnu odradí i ty nejotrlejší, říkají podnikatelé

Ilustrační snímek

Dvacet stanovisek a ohlášení před zahájením činnosti a až třicet kontrol v rámci běžného provozu. Na to se musí...První obchodní počin byl fiaskem, dnes jeho firma funguje už 26 let

Mít vlastní obchod byl vždycky jeho sen.

Jeho otec byl vášnivý zahradník. Zdeněk Adam mu musel od malička pomáhat a nenáviděl to. Přesto se dnes zahradničením...

Na splátku hypotéky padne průměrně 42 procent příjmů. A bude hůř

Ilustrační snímek

Pořídit si vlastní bydlení na hypotéku bude od 1. října výrazně složitější. Pro 13 procent Čechů jsou změny motivací...

Porovnali jsme osm možností, kdy a jak spořit pro své potomky

Ilustrační snímek

Pokud to dovolí finanční situace, spořit pro děti se snaží nejen rodiče, ale často i prarodiče. Způsobů a produktů,...

Další z rubriky

KVÍZ: Ovládáte elektronické bankovnictví? Otestujte svoje znalosti

Ilustrační snímek

Spravovat bankovní účet přes internet je dnes naprostou samozřejmostí. Někteří jsme však zažili doby, kdy se s každým...

Jak poznat, komu se nedá věřit. Šest signálů snížené důvěryhodnosti

Ilustrační snímek

Nejspíš se vám už někdy stalo, že jste někomu věřili, ale pak se ukázalo, že jde o člověka, který myslí jen na sebe....

KVÍZ: Modrý mauritius nebo známka na pohled. Co o nich víte?

Ilustrační snímek

Modrý mauritius je bezesporu nejznámější známkou světa, tu ovšem nemůže mít každý. Ale jistě každý z nás aspoň někdy...

Pohled na ceny potravin nebude v příštích měsících „nudit“

Pohled na ceny potravin nebude v příštích měsících „nudit“

Kurzy.cz Na konci letošních žní, zemědělci napříč Evropou sčítají škody způsobené suchem. Farmáři z Německa v některých případec...

Najdete na iDNES.cz