Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Slevy v zahraničí: kdo si počká, hodně ušetří

aktualizováno 
Ačkoliv se v Česku se slevami poslední dobou roztrhl pytel, chybí jim řád, který platí na západ od hranic. Například ve Francii každý ví, že jeho nákupní chvíle, pokud si chce pořídit levné oblečení, nastává druhý nebo třetí týden v lednu a v červnu.

„Lidé se na výprodeje chystají jak diví, slevy jsou podstatné, ceny padají i více než o polovinu, v televizi běží záběry po zahájení výprodejů, na kterých jsou vidět davy koupěchtivých,“ popisuje slevové šílenství Renata Slováková, která ve Francii studovala. Oceňovala přitom, že k mání jsou na začátku výprodejů všechny velikosti v dostatečném množství.

„V nabídce jsou kousky z úplně aktuální kolekce, takže když jsou v módě trička s krajkami, dají se koupit třeba za polovic. U starších kolekcí jsou slevy ještě větší,“ dodává Renata Slováková. Jako bonusy k lednovým výprodejům zimních kolekcí oblečení dostávají zájemci v Paříži ještě velké slevy bytového textilu, ložního prádla a ručníků.

Co ukázal letošní test směnáren? Která je nejlevnější? Čtetě výsledky našeho testu připraveneho ve spolupráci Fincentra a regionálními redakcemi MF DNES ZDE.

V současné době se dají koupit například levněji než jindy barvy, tapety a další prostředky ke zkrášlení bytu, před koncem srpna zase oslavují všechny obchodní řetězce velkým snížením cen školních potřeb návrat dětí do škol. „Marketing mají obchodníci ve Francii dokonale promyšlený, kupujícím dají po slevách vždy tak 14 dní odpočinout a pak nastoupí s další akcí, třeba menšího rozsahu,“ popisuje Renata Slováková.

Podobně jako ve Francii se i v Anglii těší letní i zimní slevy velkému zájmu. Jde o módu, v letních slevách se dá pořídit kvalitní letní značkové oblečení a obuv i za třicet procent původní ceny, vyprodávají se neprodané kousky zimní kolekce.
 
Zájezdy za slevami? Zájem opadá

Češi si zvykli za slevami jezdit i do zahraničí. Oblíbené jsou nákupy v Polsku, Rakousku či Německu. Do těchto zemí lze dojet s některou z cestovních kanceláří zhruba za 130 až 300 korun. Podle majitelů cestovek však o nákupní zájezdy zájem opadá. Je to způsobeno vyrovnáním nabídky zboží i masivními slevami, které vyhlašují i tuzemští obchodníci. Navíc lidé jezdí za slevami raději individuálně, vlastními auty. Do Polska se jezdí celoročně pro potraviny, oblečení, obuv, vybavení bytu i prací prášky.

V Bavorsku začínají výprodeje poslední červencový týden a trvají ještě první dva týdny v srpnu, v Sasku probíhají velké slevy v posledním červencovém a prvním srpnovém týdnu. Ceny padají až o osmdesát procent u textilu, obuvi a sportovního vybavení. Zimní slevy začínají v Německu hned po Vánocích a táhnou se až do prvního únorového týdne. Postupem doby se slevy zvyšují, zároveň je však stále užší a užší výběr zboží. Velké výprodeje doprovázejí po celý rok akční nabídky  s příznivými cenami, zejména u elektroniky. Letáky dostávají obyvatelé z pohraničí do schránek. 

V Rakousku startují sezonní letní slevy během června. Zatímco loni to bylo až koncem měsíce, v letošním roce již v jeho polovině, a to kvůli chladnějšímu počasí, které v červnu panovalo. S oblečením, které výprodejům dominuje, se svezou i slevy dalšího sezonního oblečení.

Téměř všechno, na co si vzpomenete, se dá v některém období roku koupit levněji. Opravdu výhodné nákupy však chtějí rozvahu a čas.  Slevy běží celý rok. Jak s nimi ušetřit? Více čtěte v našem aktuálním tématu ZDE.


 

Autor:Nejčtenější

V Česku byl odhalen rozsáhlý a neobvyklý pojistný podvod za 50 milionů

Ilustrační snímek

Pryč jsou nejspíš časy, kdy se podvodníci snaží přijít k penězům hlavně v podvádění s auty a lidským zdravím. Gang,...

Ovládali Karvinsko stovky let. Po válce jim doly znárodnili, bojovali marně

Jan Larisch-Mönnich (1872-1962) vystudoval práva na univerzitě ve Vídni.

Larisch-Mönnichové patřili k těm, kteří stáli za rozmachem těžby černého uhlí v ostravsko-karvinském revíru. Po slavném...Poradna: musím ukazovat ostraze obsah tašky?

Ilustrační snímek

V nákupních centrech přibývá konfliktů mezi ochrankou a zákazníky. A tudíž stále hlasitěji zní otázka: může prodavač...

Vzal si úvěr bez souhlasu manželky, je povinna jeho dluhy platit?

V případě, že by manžel svůj dluh nesplácel a banka by jej vymáhala, pak podle...

Podle zákona do společného jmění manželů patří nejen majetek získaný během manželství, ale i dluhy. Jenže co dělat v...

KOMENTÁŘ: Investiční nemovitost je nová past na důvěřivce

Martin Mašát

Z většiny článků o nemovitostech vyplývá, že kdo nyní nekoupí byt či dům jako investici, okrádá rodinu. Ale ceny bytů...

Další z rubriky

Víte, jak ušetřit na daních? Otestujte svoje znalosti

Ilustrační snímek

Daně se platit musí, o tom není sporu. Ale určitě je dobré vědět, jak si můžeme snížit daňový základ a ušetřit. Jak...

Rozumíte řeči investorů? Otestujte svoje znalosti

Ilustrační snímek

S aktuálními komentáři renomovaných ekonomů a s prognózami ekonomického vývoje se v médiích setkáváme poměrně často....

Překlenovací úvěr versus hypotéka. Rozdíl skoro čtvrt milionu korun

Překlenovací úvěr je určen k překlenutí doby, po kterou smlouva nesplňuje...

Stavební spoření má v České republice díky státní podpoře dlouhou tradici. Ale financovat vlastní bydlení plně ze...

Čína je na střet s USA připravena, s Bílým domem je to horší

Čína je na střet s USA připravena, s Bílým domem je to horší

Kurzy.cz Ve stejné chvíli, kdy čínský prezident Si Ťin-pching odhaloval dalekosáhlou reformu diplomacie pro lepší distribuci čín...

Grafton Recruitment Praha
TESTOVACÍ INŽENÝR

Grafton Recruitment Praha
Praha
nabízený plat: 35 000 - 60 000 Kč

Najdete na iDNES.cz