Diskuze

Finanční plánování: jak spořit dětem a naučit je zacházet s penězi

Rodiče občas tápou, kam ukládat svým dětem finance do budoucna. Nebo jak mají naložit s peněžitými dary od babiček a dědečků. A kdy a jaký finanční produkt pořídit samotným dětem, aby se naučily hospodařit s kapesným. Přinášíme základní tipy, kam dávat dětem peníze a jak je připravovat na finanční nezávislost.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

J54o82s61e58f 93V69a69c66e75k

21. 3. 2019 11:11

Každý má asi na danou věc jiný názor. My máme pro děti spoření už od 2 let a pro obě. Shodou okolností máme vše přes partners. A pro mě se finanční poradce osvědčil. Není to jediný produkt co přes ně máme.

0 0
možnosti

Prosím, pomozte vyplnit dotazník, jehož výsledky budou použity při výuce finanční gramotnosti na školách :-)

https://goo.gl/forms/UkVmKDM2Mox1yMK13

Děkuji

0 0
možnosti

Nejlepším řešením je koupit dětem startovací byt, aby mohly tak ve 20 začít bydlet samy. Úplně stačí 1+1 v paneláku. Budou motivování "vyletět z hnízda", ale nebudou mít "vystaráno". Budou se muset snažit, aby si vydělali na něco většího, pokud budou chtít rodinu. Byt budou moci taky pronajat, pokud budou chtít na zkušenou do zahraničí. Naučí se tak jednat s nájemníky, uvědomí si, že i slušně vypadající nájemník jim může byt vybílit, nebo že nemusí tak úplně radostně a spolehlivě platit. Má to i tu výhodu, že takový člověk si nevybere za partnera "socku", ale člověka, který taky něco má, nebo alespoň dovede.

3 0
možnosti

Z79d66e16n64ě16k 29G60l73a10s

14. 3. 2019 14:05

Teorie... můžete jim koupit 10 bytů ale z mama hotelu se nehnou ani za nic.

0 0
možnosti
Foto

Proč bych měl dětem spořit kriste pane??? 8-o

Milerád jim dopřeji krásné dětství, milerád je budu podporovat během studia a milerád je následně vykopnu, aby se postavily na vlastní nohy.

1 1
možnosti

My jim třeba spoříme, protože nevíme co s prachama. Takhle to má aspoň nějaký účel....

0 0
možnosti

Svým dětem od mala vtloukám do hlavy: Chceš si něco koupit? Tak si na to vydělej.

Dostávají kapesné plus odměny za výsledky ve škole. Za domácí práce nedostávají nic. Z kapesného si platí svoji útratu (kredit na telefon, hry apod.). Chtěly od nás nové telefony. Fajn, vyberte si telefony, jaké chcete, ale polovinu si dáte ze svého. A zvolily si telefony za rozumnou cenu.

Spořit na studia? Moji rodiče (řemeslník a zaměstnankyně) dokázali uživit mě na vysoké a sestru na střední i bez spoření.

Zajistit dětem bydlení? Jsem pro, ale nedávat jim ten byt/dům. Vložil bych to třeba do svěřenského fondu s tím, že ročně smí z majetku fondu utratit/prodat například maximálně 10 % a nesmí majetek fondu zastavit. Tím bych dětem poskytl určitou jistotu do začátku a dál už je to na nich.

Co se týká odkazování majetku na charitu, to už vůbec nechápu. Ty děti, které si peníze nezaslouží, bych majetek nedal a řešil bych to přes fond - viz výše. A ty děti, které si umí peníze vydělat, přece prokázaly, že s penězi nakládat umí. Těm bych se nebál odkázat majetek, případně také přes fond.

1 0
možnosti
Foto

Jj, taky mají odměny za výsledky ve škole. Mrchy jedny, kdybych tušil, že se budou učit tak dobře a dostávat tolik známek, tak bych ty odměny nastavil jinak ;-D

0 0
možnosti

REKLAMA NA ZLODĚJE!!!!!!

1 1
možnosti

k tomu, ze se detem nema nic odkazovat a maji si na vse vydelat samy - at si kazdy dela co chce, ale osobne u lidi s timhle pristupem nechapu, proc si ty deti tedy dalali a prijdou mi jako sobci, obzvlast pokud cekaji, ze je deti budou jeste ve stari zivit.

Navic je to i rozumove absolutne nelogicke a nevyhodne, aby kazda generace musela zacinat znovu od nuly, bez uspor, bydleni, atd. Ano, samozrejme, ze se muzou vypracovat, ale proc by mely pracovat cely zivot na byt, kdyz ho muzou mit z predchozi generace a pracovat treba na firme, a tak dal a tak dal. Tak se buduje propserita, ne nejakymi silackym pristupem typu "ja se taky musel postarat od 18, tak ty si to ted taky vyzer".

Samozrejme ne kazdy si muze dovolit dat diteti byt a neriam, ze je to nejaky narok, ale prijde mi rozumne, pokud rodice zanechaji neco detem v ramci svych moznosti - u nekoho to treba bude tak malo, jako dohlizet na jejich vzdelani, protoze na nic vic proste neni, u nekoho byt, u nekoho studia na Oxfordu.

Ale hanba by me fackovala poridit si dobrovolne deti, v osmnacti je vykopnout z domu bez niceho a pak jeste zehrat, ze nam mladi malo plati na duchody. A ano, takove lidi bohuzel vidam pomerne casto, hlavne v generaci Husakovych deti.

1 2
možnosti

v osmnácti málokdo někdo někoho vykopne, to uvádíte extrém, navíc rodič má vyživovací povinnost o nezaopatřené dítě i po osmnáctém roce věku. Dnes je běžné, že mladí studují do 26 let minimálně, rodiče to financují, to je v pořádku, ale po ukončení studia by se měl z podstatné části každý zaopatřit sám.

0 0
možnosti

stavební spoření jako odkladiště přebytečných peněz není špatné, ale jinak místo poplatků bance je lepší investovat do vzdělání a vlastní nemovitosti

0 0
možnosti

Jak chcete uspořit dětem co nejvíc peněz? Vyhněte se Partners. :-P

4 1
možnosti

Šetřit do nějakých produktů v bance je kravina. Já nakoupil dětem byty. Nájemníci mi platí hypošku, tedy měsíčně mě to stojí pár tisíc. Kdybych těch pár tisíc měsíčně dával na spoření, mají děti v 18 letech pár stovek tisíc což za ty roky nebude stačit ani na novou kuchyň. Takhle budou mít byty v ceně řádově 2 x 4M. ;-D:-P Mluvím o cenách v Praze ale úplně to samé jde udělat někde na malém městě, kde je sice nájem ale i hypo poloviční ale výsledek bude úplně stejný.

1 0
možnosti

Ano obecně to není špatný přístup. Ale za 1) každý na takový nákup nemá 2) kdyby to tak udělal každý, tak nebudete mít komu pronajímat 3) nájem je v pohodě, pokud nejsou problémy s nájemci. A nemusí se nutne jednat o neplatiče, ono staci, kdyz se pořád někdo stěhuje a máte určitě starosti se změnou nájemce. Osobne jsem nakonec byt, co jsem pronajimal prodal a koupím jej pripadne pro kluka až pár let před tím, co by jej mohl dostat k užívání.

1 0
možnosti
  • Nejčtenější

Podnikání střídaly chyby i ztráty. V Babicích dnes mají úspěšné České tropy

23. března 2024

Podnikatelský příběh Pavlíny Molkové začal před více než třicet lety ve Švýcarsku. „Všimli jsme si...

Ignoruje vás kolega v práci? Jak poznat pasivního agresora a jak se mu bránit

25. března 2024

Očekáváte a potřebujete od kolegy spolupráci, místo toho se setkáváte jen s tím, že nedodržuje...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Pravidla pro předčasné splacení hypotéky se mění. K lepšímu, či horšímu?

22. března 2024

Stěhování, rozvod, vážná nemoc nebo jen možnost ušetřit na splátkách, to jsou důvody, proč se...

Akciové trhy i kryptoměny jsou na maximech. Ale vydrží tam?

26. března 2024

Mohlo by se zdát, že globální ekonomika jenom vzkvétá a geopolitická rizika v podobě válek a...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Vyjednávací síla mladých na trhu práce roste, říká personální expertka

27. března 2024

Premium Vyhlídky absolventů jsou nadějné, říká v rozhovoru personální odbornice Jaroslava Rezlerová. Komu...

Auto nabourané na parkovišti. Kdo uhradí škodu?

29. března 2024

Poškozená vozidla na parkovištích v sídlištích, u obchodních domů, sportovních center či v...

Nákup stavebního pozemku na úvěr a bez zástavy? Pomůže stavební spořitelna

28. března 2024

Pořízení stavebního pozemku je dobrá investice. Ať už jako startovací pozice pro děti, pro uchování...

Vyjednávací síla mladých na trhu práce roste, říká personální expertka

27. března 2024

Premium Vyhlídky absolventů jsou nadějné, říká v rozhovoru personální odbornice Jaroslava Rezlerová. Komu...

Akciové trhy i kryptoměny jsou na maximech. Ale vydrží tam?

26. března 2024

Mohlo by se zdát, že globální ekonomika jenom vzkvétá a geopolitická rizika v podobě válek a...