Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Spořitelna zdraží výběry na pobočkách

  13:58aktualizováno  13:58
Klienti České spořitelny, kteří si přijdou na pobočku vybrat částky do pěti tisíc, zaplatí od dubna za výběr o 15 korun více. Místo současných 15 korun si tak budou muset připravit třicet. Poplatky za výběry částek vyšších než pět tisíc zůstanou na současných patnácti korunách.

Podle ředitele úseku Řízení obchodu České spořitelny Jiřího Škorvagy je zhruba 65 procent všech transakcí na přepážkách nižších než pět tisíc korun. "Takovéto částky by měli klienti vybírat v bankomatech," dodal. Výběr z bankomatu spořitelny stojí
klienty čtyři koruny.

Spořitelna poté od června odstraní dosavadní systém, kdy klienti k přepážkám přistupují podle lístečků s pořadovým číslem, zkrátí otevírací dobu a rozšíří počet otevřených přepážek na pobočkách. Zatímco doposud byly velké pobočky banky otevřeny většinou od osmi do pěti hodin, nyní se začátek pracovní doby posune až na devátou. V pravomoci ředitele však bude možné prodloužení pracovní doby.

Banka rovněž zdraží poplatek za platbu na pobočce ze současných čtyř na pět korun. Chce tak přimět klienty, aby k podobným platbám více využívali alternativní distribuční kanály. Přes telefon či internet stojí platba dvě koruny.

Proti ostatním bankám nechystá spořitelna zdražení výběru z bankomatu. Banka chce rozšířit vlastní bankomatovou síť o více než 60 nových bankomatů.

K dalším změnám v sazebníku dojde od května, kdy banka změní poplatky za vedení účtu v cizí měně. Pro běžné občany tato služba zlevní a srovná se s cenami za vedení běžného korunového účtu. Pro podnikatele služba podraží.

Kromě většího využívání alternativních distribučních kanálů banka rovněž chce, aby klienti platební karty používali více u plateb u obchodníků než na výběry z bankomatu. "Počet transakcí u bankomatů začíná stagnovat, zatímco u obchodníků transakce narůstají," uvedl ředitel kartového centra banky Miloslav Křečan.

Tento trend by podle něj měl i nadále pokračovat. Letos chce banka zvýšit počet vydaných karet o zhruba deset procent ze současných 2,2 milionu. Chystá rovněž vydání nových karet, například mezinárodní Visa Electron či Eurocard/Mastercard Standard. Doposud tyto karty vydávala jen s omezenou účinností na Česko.

Spořitelna měla na konci loňského roku přes čtyři miliony klientů. Klienty obsluhovala na 684 pobočkách a měla téměř 1000 bankomatů.

Využíváte služeb elektronického bankovnictví, nebo patříte mezi konzervativní klientelu, které se zdraření na pobočce banky dotkne?

 

Autor:Nejčtenější

Odeslal 30 tisíc na chybný účet. Už dva roky čeká na vrácení

Ilustrační snímek

Možná už se vám někdy stalo, že jste se spletli v čísle účtu, kam jste poslali peníze. Možná jste měli štěstí, že šlo o...

Nežeň se, do důchodu času dost. Jak se vyhnout zklamání z nové práce

Ilustrační snímek

Nastupujete do prvního zaměstnání, těšíte se na kolegy, pracovní náplň a vhod přijdou i peníze pravidelně na účtu....Podnikáte? Zabezpečte osobní údaje. Poradíme, jak na GDPR

Ilustrační snímek

Nejen podnikatelé jsou v panice. Stejně tak třeba party místních hasičů, kluby aktivních důchodců či útulky pro psy se...

PENÍZE 2038: Euro v Česku nebude a hotovost jen okrajově, míní experti

(Ilustrační snímek)

Když se řekne peníze, určitě si umíte spočítat, kolik jich máte, jak s nimi nakládáte a co pro vás znamenají. Ale...

Nepřipravujeme děti na život, ony už jej žijí, tvrdí zakladatel školky Bambíno

Tomáš Trnka, zakladatel školky a jeslí Bambíno

Do vzdělávacího sektoru přišel ze zcela jiného oboru. Ještě nedávno Tomáš Trnka pracoval v developerské firmě. Prvotní...

Další z rubriky

PENÍZE 2038: Euro v Česku nebude a hotovost jen okrajově, míní experti

(Ilustrační snímek)

Když se řekne peníze, určitě si umíte spočítat, kolik jich máte, jak s nimi nakládáte a co pro vás znamenají. Ale...

Nejlepší finanční produkty roku: má je Air Bank, UCB i velké banky

Ilustrační snímek

V soutěži o nejlepší finanční produkty roku zvítězila mezi bankami v kategorii běžných účtů Equa bank. Nejlepší...

Věrnost jedné bance se už nenosí, nové banky dál zvyšují počty klientů

Ilustrační snímek

Novým nízkonákladovým bankám dál narůstají počty klientů. Sedmička nových bank jich má už téměř tři miliony. Mít...

Tři absurdně levné akcie

Tři absurdně levné akcie

Kurzy.cz Nadpis jsem si vypůjčil z investičních stránek Fool.com, za ním se skrýval článek o akciích General Motors, Cirrus Logi...

Najdete na iDNES.cz