Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Stanovisko ING Bank: V přímém bankovnictví není chyba

aktualizováno 

(Bezpečnost přímého bankovnictví ING Konta je v pořádku – Peníze jsou kdykoliv k dispozici a účet je možné odblokovat okamžitě).

ING Bank N.V., resp. její organizační složka se sídlem v Praze se tímto ohrazuje vůči dnes publikovanému tendenčnímu článku kritizujícímu její internet banking (přímé bankovnictví) na základě zastaralých údajů.

Velmi zavádějící a nepravdivé údaje dnes publikoval server fincentrum.cz v článku autora Martina Zikmunda pod názvem „V přímém bankovnictví ING Bank je chyba“ “(pův. V přímém bankovnictví ING Bank je závažná chyba)   (www.fincentrum.cz) a „Internetbanking: pozor na chyby“ (www.idnes.cz).

ING BANK N.V. zdůrazňuje, že využíváním přímého bankovnictví k účtu ING Konto v žádném případě nikdy nebyla a ani není ohrožena bezpečnost vkladů všech našich klientů. ING Konto, je zatím jediný retailový produkt, který poskytuje ING BANK N.V. na území České republiky, a který má jednu z nejvyšších úrokových měr na českém bankovním trhu a zároveň je stále bez jakýchkoliv poplatků.

ING KONTO je výlučně spořicím účtem, který splňuje všechny standardy obvyklé na trhu. Tuto skutečnost mohou zajisté potvrdit i představitelé samotného portálu fincentrum.cz, kteří jsou jedním  ze zprostředkovatelů prodeje uvedeného produktu.

Systém přímého bankovnictví ING Bank N.V. je pravidelně auditovaný. Tímto auditem je z naší strany zabezpečován nejvyšší možný  standard služeb poskytovaných všem našim klientům. I v novém roce 2005 byly zavedeny změny za účelem vylepšení našich služeb.

Systém přímého bankovnictví od začátku roku 2005 generuje desetimístná klientská čísla, která se však na výpisech z účtu v žádném případě neuvádějí. Klientská čísla jsou jedním z mnohých zabezpečovacích prvků, a mají spolu s ostatními zabezpečovacími prvky poskytnout klientům maximální míru bezpečnosti při užívání ING Konta.

Od 3. ledna 2005 je možné odblokovat zablokovaný účet ihned po jeho zablokování, a to telefonicky prostřednictvím operátora Kontaktního centra ING, anebo přímo v Klientském centru ING Oranžový dům. Toto odblokovaní je možné pomocí odpovědí na tzv. „Kontrolní otázky“, které klient vyplňuje pouze ve smlouvě uzavírané mezi ním a  ING Bank N.V. Správná odpověď na tyto Kontrolní otázky v Kontaktním nebo Klientském centru ING pak umožní okamžité odblokování ING Konta a náš klient má bezprostředně na to možnost s účtem ihned bez problémů pracovat.

Zásadně tedy nesouhlasíme a prohlašujeme, že není pravda, že se  od listopadu minulého roku  nic nezměnilo a autor používá zastaralá a zavádějící data a poškozuje dobré jméno a pověst  ING Bank N.V.

Z výše uvedených důvodů proto tímto  žádáme o opravu veškerých  zavádějících údajů, zveřejnění stanoviska ING Bank N.V. a okamžité  zastavení publikace článku.


Jana Burdová                     Libor Vaníček,
                                         manažer podílových fondů a retailového bankovnictví
Nejčtenější

Odeslal 30 tisíc na chybný účet. Už dva roky čeká na vrácení

Ilustrační snímek

Možná už se vám někdy stalo, že jste se spletli v čísle účtu, kam jste poslali peníze. Možná jste měli štěstí, že šlo o...

PENÍZE 2038: Euro v Česku nebude a hotovost jen okrajově, míní experti

(Ilustrační snímek)

Když se řekne peníze, určitě si umíte spočítat, kolik jich máte, jak s nimi nakládáte a co pro vás znamenají. Ale...Nežeň se, do důchodu času dost. Jak se vyhnout zklamání z nové práce

Ilustrační snímek

Nastupujete do prvního zaměstnání, těšíte se na kolegy, pracovní náplň a vhod přijdou i peníze pravidelně na účtu....

Podnikáte? Zabezpečte osobní údaje. Poradíme, jak na GDPR

Ilustrační snímek

Nejen podnikatelé jsou v panice. Stejně tak třeba party místních hasičů, kluby aktivních důchodců či útulky pro psy se...

Nepřipravujeme děti na život, ony už jej žijí, tvrdí zakladatel školky Bambíno

Tomáš Trnka, zakladatel školky a jeslí Bambíno

Do vzdělávacího sektoru přišel ze zcela jiného oboru. Ještě nedávno Tomáš Trnka pracoval v developerské firmě. Prvotní...

Další z rubriky

Kvíz: Víte jak, kde a za kolik letos získat nový cestovní pas?

Ilustrační snímek

Cestování do zahraničí je dnes jednodušší, než bylo před lety. Stačí koupit letenku nebo sednout do auta, vlaku či...

Kvíz: Vyznáte se v hypotékách a v tom, co s nimi souvisí?

Ilustrační snímek

Podle dat Organizace pro ekonomickou spolupráci a rozvoj (OECD) žije v České republice ve vlastním bytě či domě 76 %...

Kvíz: Dokážete odhadnout cenu jedinečných starožitností?

Portrét paní Osuské

Investice do starožitností se podle odborníků vyplatí: máte něco, co vám udělá radost, a ještě v tom jsou uložené...

Tři absurdně levné akcie

Tři absurdně levné akcie

Kurzy.cz Nadpis jsem si vypůjčil z investičních stránek Fool.com, za ním se skrýval článek o akciích General Motors, Cirrus Logi...

Najdete na iDNES.cz