Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Stavební spoření v kostce

aktualizováno 
Stavební spoření zažívá podle všeho renesanci. Jaké novinky nabízejí spořitelny svým klientům? Víte, kolik a za jakých podmínek vám mohou půjčit? Podívejte se s námi na porovnání všech hráčů na trhu.

Kam zajít pro úvěr na bydlení

Úrokové sazby úvěrů jsou u dna. Banky říkají, že už není, kam by padaly. Dosud prý nikdy nebyla lepší doba pro půjčku na koupi nemovitosti. Otázka tedy nezní, zda, ale kam si jít pro úvěr?

Spořitelny se předhánějí v novinkách

Před několika lety se zdálo, že stavební spoření má své nejlepší chvilky za sebou. Co však dělají stavební spořitelny pro to, aby klienty zaujaly? Vyplatí se využít jejich "nových" nabídek?

Hypotéka, nebo stavební spoření?

Uvažujete o investici do bydlení a nejste si jisti, zda peníze na koupi nebo rekonstrukci získat pomocí stavební spořitelny, nebo hypoteční banky?  Poradíme vám, podle čeho se rozhodnout.

Kolik vám půjčí spořitelny na bydlení

Pokud jste movitý klient, můžete do stavební spořitelny vykročit směle. Že vám půjčí, je více než pravděpodobné. Co však dělat, pokud jsou vaše příjmy spíše nízké?

Máte šanci na úvěr ze stavebního spoření?

Pokud je vaše stavební spoření cestou k rozsáhlé rekonstrukci či ke zcela novému bydlení, očekáváte asi netrpělivě dopis ze spořitelny o tom, že vám byl přidělen úvěr. Jak dlouho si počkáte?

Úroky z vkladů stavebního spoření klesly

Pohyb úroků z vkladů u stavebních spořitelen není tak proměnlivý jako třeba u termínovaných vkladů. Sazby nepřekvapují kolísáním nahoru a dolů, v posledních letech stále mírně klesají.. Co bude dál?

Dlužíte na daních? Přijdete o státní podporu

Exekuce nemusí mít podobu zapečetěných dveří bytu, ze kterého byly vystěhovány všechny hodnotné věci, exekutor se obvykle v prvé řadě zajímá o naspořené peníze. Jak o ně můžete přijít?

Otázky a odpovědi o stavebním spoření

Uzavřel jsem smlouvu před třemi roky. Teď nutně potřebuji peníze. Jak mám postupovat? Takové a další záležitosti řeší naši čtenáři v souvislosti se stavebním spořením. Poradíme vám.

4 rady ke "stavebku"

Na konec našeho tématu bychom vám chtěli shrnout základní postup, který byste při zájmu o stavební spoření měli uplatnit. Jak se vyplatí vybírat, když chcete spořit, nebo čerpat úvěr?

Aktuální ceny bytů a nájemného v ČR. Více na CENYBYTU.IDNES.CZ

Autor:Nejčtenější

Odeslal 30 tisíc na chybný účet. Už dva roky čeká na vrácení

Ilustrační snímek

Možná už se vám někdy stalo, že jste se spletli v čísle účtu, kam jste poslali peníze. Možná jste měli štěstí, že šlo o...

Nežeň se, do důchodu času dost. Jak se vyhnout zklamání z nové práce

Ilustrační snímek

Nastupujete do prvního zaměstnání, těšíte se na kolegy, pracovní náplň a vhod přijdou i peníze pravidelně na účtu....Podnikáte? Zabezpečte osobní údaje. Poradíme, jak na GDPR

Ilustrační snímek

Nejen podnikatelé jsou v panice. Stejně tak třeba party místních hasičů, kluby aktivních důchodců či útulky pro psy se...

PENÍZE 2038: Euro v Česku nebude a hotovost jen okrajově, míní experti

(Ilustrační snímek)

Když se řekne peníze, určitě si umíte spočítat, kolik jich máte, jak s nimi nakládáte a co pro vás znamenají. Ale...

Nepřipravujeme děti na život, ony už jej žijí, tvrdí zakladatel školky Bambíno

Tomáš Trnka, zakladatel školky a jeslí Bambíno

Do vzdělávacího sektoru přišel ze zcela jiného oboru. Ještě nedávno Tomáš Trnka pracoval v developerské firmě. Prvotní...

Další z rubriky

Místo pobočky banka na kolečkách. Má německé řešení zelenou i u nás?

(Ilustrační snímek)

Pojízdná banka brázdí už tři roky německý venkov. Tamější spořitelna tak pečuje o zákazníky, často staré lidi, kteří...

Má ještě smysl kupovat nemovitosti, vydělají vůbec? Poradí odborník

Ilustrační snímek

Češi investují ve velkém do nemovitostí. Nakupují byty, domy, komerční objekty a ty pak pronajímají. Měli by i dál? Co...

Tři pohledy na stavební spoření: kdy se vyplácí a kdy už ne?

Ilustrační snímek

Stavební spoření patří ke stálicím finančních produktů českých domácností. Přinášíme tři aktuální pohledy na stavení...

Tři absurdně levné akcie

Tři absurdně levné akcie

Kurzy.cz Nadpis jsem si vypůjčil z investičních stránek Fool.com, za ním se skrýval článek o akciích General Motors, Cirrus Logi...

Najdete na iDNES.cz