Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Test finančních poradců: 7:1 v neprospěch klienta

aktualizováno 
První test finančních poradců v České republice ukázal, že přísloví "Dobrá rada drahá" neplatí vždy. Drahá může být totiž i rada, která za moc nestojí. Až na několik výjimek se totiž finanční poradci při udělování rad řídili výší své provize a nikoli tím, jak co nejvíce vyhovět potřebám svého klienta.

Drtivá většina finančních poradců zklamala

Maminka a pan režisér mívají vždycky pravdu, ale finanční poradce ji mít nemusí. Ukázal to alespoň test osmi zástupců firem nabízejících finanční poradenství, který pro vás zpracovalo Fincentrum. 

Co doporučili poradci mladé svobodné ženě?

Již z doporučení, které poskytli testovaní finanční poradci svobodné mladé ženě, bylo mnoho patrné. Ačkoli je pro ni kapitálová životní pojistka spíše pastí na peníze, objevila se v doporučeních hned několikrát.

 Co doporučili poradci ženatému muži s dítětem?

I druhý testující dostával od finančních poradců nabídky k zaměstnání a mnoho přinejmenším zarážejících rad. Na druhou stranu se dostalo muži s dítětem a zájmem investovat na 3 roky úspory i několik zajímavých rad.

Jak poznat toho správného finančního poradce?

Zde naleznete několik otázek, které je dobré položit svému finančnímu poradci, spolu se vzorovými odpověďmi. Navíc uvádíme několik základních prohřešků, kterzých se poradci nejčastěji dopouštějí.

Jak rozeznat prodejce od finančních poradců?

Kdo jsou hráči na trhu osobního finančního poradenství? Jak rozeznat fundovaného finančního poradce od obyčejného prodejce finančních produktů bažícího po vysokých provizích?

Přehled základních finančních produktů

Víte vůbec, jaké finanční produkty si můžete s finančním poradcem uzavřít? Před podpisem smlouvy o jakémkoli produktu byste si měli vždy o tomto produktu zjistit alespoň základní informace.

Perličky - aneb co také zaznělo při testování

Mnoho lidí je schopno pro dosažení svého cíle naslibovat hory i doly. Některé výroky testovaných finančních poradců jsou však opravdovými perlami a stojí za to si je přečíst.

Jak dosáhnout co nejvyšších provizí?

Do nitra druhých člověk bohužel nevidí. Pro zasmání uvádíme pohled do duše agentů a prodejců finančních produktů. Víte vůbec, co si takový agent myslí, když podepisujete životní pojistku?

 

Autor:


Nejčtenější

KOMENTÁŘ: Zveřejňovat v inzerátech povinně výši mzdy je absurdní

Tomáš Surka z personálně-poradenské společnosti Devire

Mají firmy v pracovním inzerátu uvádět výši mzdy, nebo je lépe příjem neuvádět? Na Slovensku nemají na výběr, u našich...

Pořídit si malou cukrárnu odradí i ty nejotrlejší, říkají podnikatelé

Ilustrační snímek

Dvacet stanovisek a ohlášení před zahájením činnosti a až třicet kontrol v rámci běžného provozu. Na to se musí...KVÍZ: Víte, jaká je životní úroveň v Česku a kdo je chudý?

Ilustrační snímek

Podle statistik snědli Češi loni v průměru přes 80 kilo masa a 84 kilo ovoce. Průměrnému Čechovi se také zvýšila mzda,...

Na splátku hypotéky padne průměrně 42 procent příjmů. A bude hůř

Ilustrační snímek

Pořídit si vlastní bydlení na hypotéku bude od 1. října výrazně složitější. Pro 13 procent Čechů jsou změny motivací...

Porovnali jsme osm možností, kdy a jak spořit pro své potomky

Ilustrační snímek

Pokud to dovolí finanční situace, spořit pro děti se snaží nejen rodiče, ale často i prarodiče. Způsobů a produktů,...

Další z rubriky

Založte si účet u dodavatele energií. Ušetříte čas i peníze

Ilustrační snímek

Většina dodavatelů energií provozuje zákaznické portály. Díky nim mají jejich zákazníci nejenom přehled nad spotřebou,...

Proč měnit dodavatele energií v létě a neodkládat to na později

Ilustrační snímek

Kdo by v parném létě myslel na účty za plyn a elektřinu? Možná byste měli. I když je nová topná sezona daleko před...

Zkažená dovolená: na co máte nárok, když se výlet nevyvede

Ilustrační snímek

Pohled je to většinou subjektivní. Klient má pocit, že má totálně zkaženou dovolenou. Při pohledu zvenčí ovšem vypadá...

Na Evropu opět dorážejí nájezdníci z Východu. Řešením je vydat se do světa

Na Evropu opět dorážejí nájezdníci z Východu. Řešením je vydat se do světa

Kurzy.cz Podle bývalého portugalského ministra pro Evropu Bruna Maçaese na brány Evropy opět útočí nájezdníci z Východu a přes c...

Najdete na iDNES.cz