Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Test of English as a Foreign Language (TOEFL)

  9:29aktualizováno  9:29
TOEFL (Test of English as aForeign Language) je vyžadován americkými univerzitami od studentů, jejichž rodným jazykem není angličtina.
TOEFL (Test of English as aForeign Language) je vyžadován americkými univerzitami od studentů, jejichž rodným jazykem není angličtina. Měří úroveň znalosti anglického jazyka. Platí také v některých dalších anglicky mluvících zemích a na vysokých školách, kde výuka probíhá v angličtině. V České republice tento test administruje Fulbrightova komise v Prometric Testing Center v druhém patře hotelu Olšanka, Táboritská 23, Praha 3.

Cena a platnost výsledků testu Test stojí 110 USD a výsledky platí 2 roky.

Kde lze získat přihlášku, informační bulletin a informace o testu?

Informační bulletiny obsahující přihlášku k testu lze získat ve Fulbrightově komisi, kde zároveň testy pro veřejnost také administrují, v Akademickém informačním centru v Brně a Praze a na některých vysokých školách (Olomouc, Plzeň, Ostrava). Bulletin je možno získat poštou oproti zaslání známek v hodnotě 16 Kč na adresu Fulbrightovy komise s krátkou poznámkou, že máte zájem o bulletin ke zkoušce TOEFL. V bulletinu naleznete detailní informace o testu (například: forma testu, termíny, přihlašování ke zkoušce, způsoby registrace a placení) a registrační formulář. Informace o testu lze najít na internetu na http://www.toefl.org. Na této adrese si lze také informační bulletin 2000/2001 a 2001/2002 (bez registračního formuláře) stáhnout ve formátu pdf (pro Adobe Acrobat Reader).

Forma testu

TOEFL se skládá již pouze na počítači (tzv. computer-based). Testování trvá max. 4 hodiny a skládá se ze 4 částí: Listening (poslech), Structure (gramatika), Reading (porozumění čtenému textu) a eseje. Esej lze psát v ruce" nebo na počítači. Esej je povinnou součástí testu. Na každou sekci je vymezený čas. Délka eseje není předepsána, máte na ni 30 minut. Pokud píšete na papír, budete mít k dispozici jeden list formátu zhruba A4 z obou stran. Témata, ze kterých počítač vybere jedno, naleznete v bulletinu. V části věnované přípravě najdete více k možnostem seznámení se s formou testu.

Termíny

Testování probíhá celoročně v uvedených testovacích dnech - tj. každé úterý a čtvrtek (v dopoledních a odpoledních hodinách) a každou druhou sobotu v měsíci. Při registraci můžete zvolit pouze den. Čas vám bude přidělen. Na test se musíte předem zaregistrovat. Registrace trvá minimálně týden (v případě registrace telefonem, s kreditní kartou) a minimálně měsíc, pokud kreditní kartu nevlastníte a registrujete se poštou.

Přihlašování ke zkoušce

Na test se můžete přihlásit pouze v registračním centru pro region 12 (Evropa), které je v Holandsku.

Adresa:

CITO/Prometric P.O. Box 1109 6801 BC Arnhem The Netherlands tel. 0031-26-352-1577 fax. 0031-26-352-1278

Registrační formulář naleznete v informačním bulletinu. Jedná se o formulář nazvaný TOEFL - INTERNATIONAL TEST SCHEDULING FORM". Instrukce pro jeho vyplnění je na druhé straně formuláře. Číslo a lokace testovacího centra je 8014 Prague. Country Code je 142. Ve formuláři můžete udat až pět možných termínů konání zkoušky seřazených podle vašich priorit. Mělo by se jednat o úterky nebo čtvrtky nebo druhé soboty v měsíci. Tak, jak testování pořádá pražské Prometric Testing Center Fulbrightovy komise.
pramen: www.fulbright.cz

Další podrobnosti a informace na:

* www.fulbright.cz
* www.toefl.org

Kontakt: Fulbrightova komise hotel Olšanka, Táboritská 23, Praha 3 tel. 02/22718452

PŘÍŠTĚ: Způsoby a načasování registrace

Autor:


Nejčtenější

Zmapovali jsme pět spořicích účtů, které aktuálně vynášejí nejvíc

Ilustrační snímek

Česká národní banka letos již několikrát zvýšila úrokové sazby, naposledy v srpnu 2018. Některé finanční domy na to...

KOMENTÁŘ: Uplynulo deset let od krize, připravme se na tu příští

Václav Pech, investiční analytik společnosti Broker Trust

Každá krize přináší finanční pády i nové investiční příležitosti. Krize před deseti lety, která vyvrcholila pádem banky...Rozpoutá nová regulace národní banky od října hypoteční šílenství?

Ilustrační snímek

Česká národní banka zaznamenala nárůst objemu poskytnutých hypotečních úvěrů. Za mírným růstem stojí zřejmě i takzvané...

Ekonomka Lipovská: Délku pracovní doby a výši mezd by měl určit trh

Hana Lipovská je autorkou knihy „Kdo chce naše peníze? - Ekonomie bez politické...

Průměrná mzda v Česku roste, ve 2. čtvrtletí se vyhoupla na 31 851 korun. Platy ve veřejném sektoru však stoupají...

Planeta nám za méně vyhozených bot poděkuje, zamítl prodejce reklamaci

Ilustrační snímek

Nové boty se mu začaly párat už po třech měsících, reklamaci však prodávající neuznal. Možná má nějakou anomálii prstů...

Další z rubriky

Boj o zaměstnance nekončí. Firmy chtějí dál nabírat, říká průzkum

Ilustrační snímek

Firmy se budoucnosti nebojí a hodlají nabírat zaměstnance ve velkém. Prozradil to tradiční průzkum společnosti...

Jak být dobrým šéfem? Přiznávám, že jsem jen člověk, říká manažerka

Diana Rádl Rogerová

Jsou šéfové a pak ti druzí, co strhnou kolegy tak, že se do projektů pouštějí po hlavě a srdcem. Jedním z těch druhých...

Ekonomka Lipovská: Délku pracovní doby a výši mezd by měl určit trh

Hana Lipovská je autorkou knihy „Kdo chce naše peníze? - Ekonomie bez politické...

Průměrná mzda v Česku roste, ve 2. čtvrtletí se vyhoupla na 31 851 korun. Platy ve veřejném sektoru však stoupají...

Nejsou lidi: Za kopečky stále utíká tolik lidí, jako za dob komunismu

Nejsou lidi: Za kopečky stále utíká tolik lidí, jako za dob komunismu

Kurzy.cz Míra nezaměstnanosti je na historickém minimu a sehnat lidi je pro firmy velký problém. Vše ještě zhoršují u některých ...Najdete na iDNES.cz