Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

U ČSOB a Poštovní spořitelny zaplatí klienti účet jedním kliknutím

aktualizováno 
Od počátku listopadu mohou klienti využívat nový způsob placení účtů. Komfortní vyúčtování jim umožňuje uhradit účty jedním kliknutím myši. Zatím takto mohou zaplatit vyúčtování od UPC nebo ČSOB Pojišťovny. Ve hře jsou už i další poskytovatelé služeb. ČSOB a Poštovní spořitelna daly Komfortní vyúčtování bezplatně k dispozici i dalším bankám.

ČSOB. Ilustrační foto. | foto: iDNES.cz

Všech 850 tisíc uživatelů internetového bankovnictví ČSOB a Poštovní spořitelny má od letošního podzimu aktivní novou službu – Komfortní vyúčtování. Tato služba je zdarma a umožňuje různým společnostem doručovat jejich klientům vyúčtování za služby přímo do banky. Postará se též o okamžité a bezpečné zaplacení služeb právě prostřednictvím internetového bankovnictví.

Díky nové službě mají tak klienti možnost jedním kliknutím zaplatit účty, které dosud museli pracně do internetového bankovnictví zadávat.

UPC a ČSOB Pojišťovna byly první

Vyúčtování služeb budou klienti dostávat přímo do svého internetového bankovnictví, kde si je prohlédnou, zkontrolují a poté zaplatí. Možné to je již u vyúčtování od UPC nebo ČSOB Pojišťovny.

ČSOB a Poštovní spořitelně se již aktivně přihlásilo několik velkých firem z oblasti telekomunikačních a energetických služeb, které mají o Komfortní vyúčtování zájem. S několika z nich se banky blíží k uzavření smlouvy.

"Komfortní vyúčtování s kompletní technickou dokumentací jsme také dali bezplatně k dispozici dalším bankám a velkým společnostem. Ohlas byl pozitivní. Bude záležet na jejich rozhodnutí, jak rychle se ke Komfortnímu vyúčtování připojí v zájmu pohodlí svých vlastních zákazníků," upřesnila Denisa Salátková, tisková mluvčí Poštovní spořitelny.

Službu si objednáváte u společnosti, ne u banky

Pokud budete chtít rozšířit řady těch, kteří kliknutím myši zaplatí pohodlně vyúčtování služby, musíte si v první řadě zřídit osobní účet s internetovým bankovnictvím u Poštovní spořitelny nebo u ČSOB. Vaše číslo účtu pak slouží jako "doručovací adresa". Schránku Komfortního vyúčtování máte v internetovém bankovnictví automaticky přístupnou.

Poté si službu objednáte přímo u té společnosti, od které chcete vyúčtování dostávat. Na jejích webových stránkách si stáhnete objednávkový formulář a vyplněný společnosti zašlete.

"Jinými slovy, služba se neobjednává v bance, ale přímo u příslušné společnosti. Banka slouží jen jako místo, kde si vyúčtování "vyzvednete" a můžete ho rovnou zaplatit," vysvětluje Denisa Salátková.

e-faktura české spořitelny

Také Česká spořitelna nabízí od podzimu loňského roku možnost přijímat a platit faktury elektronicky v internetovém bankovnictví SERVIS 24.

Jak to vlastně funguje?

Každý klient získá elektronickou schránku pro přijímání elektronických dokumentů i s detaily platby. Vyúčtování si před tím, než zaplatí, může zkontrolovat.

Komfortní vyúčtování se hodí především k doručování a následnému zaplacení takových účtů, kde se částka každý měsíc mění (například hlasové telekomunikační služby) nebo kde je vyúčtování v průběhu roku nepravidelné (například pojištění, vyúčtování energií).

Dobře poslouží i v případech, kdy sice platby hradíte inkasem nebo trvalým příkazem, ale přesto chcete místo papírových vyúčtování dostávat elektronická. Máte je k dispozici v bezpečném archívu v bance po dobu 18 měsíců.

Funkce Komfortního vyúčtování, trvalých příkazů a inkasa se tedy vzájemně doplňují. Trvalému příkazu nebo inkasu je nejlepší svěřit všechny "rutinní platby", tedy ty, které jsou každý měsíc stejné.

Platby, kde klienta zajímá, kolik má zaplatit a proč, bude nejlepší hradit pomocí Komfortního vyúčtování. Je to rychlejší než přepisovat částku a další údaje z papírových dokumentů a má tak nad platbou úplnou kontrolu.

Autor:


Nejčtenější

Rodiny začínají počítat jinak. Podívejte se, na co Čechům schází peníze

Ilustrační snímek

Finanční situace českých domácností se vylepšuje. Jako dobrou ji vnímají čtyři pětiny rodin. Přesto osmdesát procent...

Pořídit si malou cukrárnu odradí i ty nejotrlejší, říkají podnikatelé

Ilustrační snímek

Dvacet stanovisek a ohlášení před zahájením činnosti a až třicet kontrol v rámci běžného provozu. Na to se musí...KOMENTÁŘ: Zveřejňovat v inzerátech povinně výši mzdy je absurdní

Tomáš Surka z personálně-poradenské společnosti Devire

Mají firmy v pracovním inzerátu uvádět výši mzdy, nebo je lépe příjem neuvádět? Na Slovensku nemají na výběr, u našich...

KVÍZ: Víte, jaká je životní úroveň v Česku a kdo je chudý?

Ilustrační snímek

Podle statistik snědli Češi loni v průměru přes 80 kilo masa a 84 kilo ovoce. Průměrnému Čechovi se také zvýšila mzda,...

Na splátku hypotéky padne průměrně 42 procent příjmů. A bude hůř

Ilustrační snímek

Pořídit si vlastní bydlení na hypotéku bude od 1. října výrazně složitější. Pro 13 procent Čechů jsou změny motivací...

Další z rubriky

Ostražitost Čechů při nakupování je velká. Víme, které obchody účtují správně

Ilustrační snímek

Možná jste to už zažili. Nakoupíte velký nákup, projdete očima účtenku a zjistíte, že namarkovaná cena u některé...

Osm nástrah, které vás mohou potkat při koupi či prodeji nemovitosti

Ilustrační snímek

Víte, že v den podpisu smlouvy o koupi nebo prodeji domu či bytu vůbec nemusí být jisté, zda k převodu skutečně dojde?...

Pojištění aut se vylepšuje. Jaké speciality se dají sjednat

Ilustrační snímek

Povinnost platit povinné ručení je dána zákonem. Pojistné kryje škody, které způsobíte jiným. Ale jestliže chcete být...

Přehled po krajích: Nejvíce berou důchodci v Praze. PŘEHLED

Přehled po krajích: Nejvíce berou důchodci v Praze. PŘEHLED

Kurzy.cz V loňském roce pobíralo od států nějakou formu důchodu tři a půl milionu lidí. Na starobní, invalidní, vdovské a sirotč...

Najdete na iDNES.cz