Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Vánoční nadílka bank se i letos omezila na půjčky a kreditky

aktualizováno 
Některé banky se i letos řadí po bok hypermarketů a lákají na výhodné nabídky. Příliš kreativní však přitom nejsou. Své síly totiž soustředí hlavně na půjčky a kreditní karty. Slibují ale i delší záruční lhůty či bezplatné změny PINu.
(ilustrační snímek)

(ilustrační snímek) | foto: Dalibor Glück, MAFRA

Citibank vyhlásila vánoční soutěž pro držitele Citi kreditních karet s výstižným názvem "Citibank platí vánoční dárky". Probíhat bude v průběhu celého prosince. Pravidla soutěže jsou poměrně jednoduchá. Každá transakce uskutečněná s pořadovým číslem 2010 jakoukoliv kreditní kartou Citibank vyhrává tzv. denní výhru.

Znamená to, že vítězná transakce bude výherci proplacena, a to do maximální výše 200 000 korun. Tím ale boj o výhry neskončí, neboť výherci denních výher se na dálku utkají ještě o hlavní výhru. Získá ji ten, kdo během "svého" výherního dne provede nejvíce transakcí. Banka pak výherci hlavní ceny zaplatí všechny jeho nákupy hrazené Citi kreditní kartou v tento konkrétní den.

ČSOB půjčuje na počkání

Listopadovou novinkou jsou u ČSOB půjčky "na otočku", tedy možnost získat nově úvěr již během první a zároveň jediné návštěvy pobočky této banky. Banka slibuje žadateli, že vypůjčené peníze bude mít k dispozici ještě tentýž den.

Jako bonus přidala k těmto půjčkám předčasnou splátku zdarma. Jedinou podmínkou, kterou však musíte splnit, je podepsat smlouvu o úvěru nejpozději 31. prosince 2009. Pak už nezáleží na tom, kdy se svůj dluh rozhodnete předčasně splatit, či zda to zvládnete naráz nebo v několika mimořádných splátkách.

Na vylepšenou Expresní půjčku vsadila GE Money Bank

GE Money Bank nečekala se svou nadílkou až na předvánoční období a odstartovala ji už v září. Slaví 10 let Expresní půjčky na trhu a díky tomu až do konce roku 2009 mohou získat klienti banky některé bonusy.

První bonus získají žadatelé, kteří sáhnou po půjčce v rozmezí
30 – 100 000 korun se splatností 6 let (72 měsíců). Po prvních čtyřech zaplacených splátkách jim banka jako bonus převede na účet 5 % z půjčené částky.

Druhým bonusem je zrušení poplatků u úvěrů s částkou převyšující
101 000 korun (maximum je 600 000 korun). Noví dlužníci tedy nezaplatí ani korunu poplatku za poskytnutí úvěru, ušetří ale i na měsíčním poplatku za vedení úvěrového účtu po celou dobu splácení.

Svou poslední letošní novinku, co-brandovou Tesco kreditní kartu, představila GE Money bank právě v tomto předvánočním čase. Doporučuje ji k levnějšímu nakupování a využívání až 50 denního bezúročného období. Kartu banka nabízí v prvním roce vydání zdarma, pak už ale přijde na 399 korun.

Delší záruku, pojištění a zdarma změna PINu nabízí KB

Od listopadu do 31. prosince 2009 platí speciální vánoční nabídka Komerční banky. Využít ji mohou držitelé debetních i kreditních karet. Tomu, kdo své nákupy zaplatí v tomto období kreditní kartou od Komerční banky, banka prodlužuje o jeden rok záruční lhůtu na zboží. Navíc poskytuje, rovněž automaticky a zdarma, pojištění takto zakoupeného zboží na 90 dnů.

Bezplatně si až do konce roku můžete požádat také o vydání karty s vlastním obrázkem, případně si ještě na Silvestra zdarma změníte PIN.

UniCredit Bank až do března půjčuje s úrokem 12 % ročně

Boj o dlužníky ještě nevzdává UniCredit Bank a tak připravila na přelom let 2009 a 2010 zvýhodněný Spotřebitelský úvěr obratový. Pokud si půjčíte v této bance alespoň 50 000 korun a nejvýše 200 000 korun, získáte úrokovou sazbu 12 % ročně. UniCredit Bank ji garantuje po celou dobu splácení úvěru, pokud smlouvu o úvěru podepíšete do konce března.
Nejčtenější

Jak ukončit zaměstnání. Stáhněte si vzor výpovědi

Ilustrační snímek

Výpověď z pracovního poměru je základním a nejrozšířenějším způsobem odchodu ze zaměstnání. A protože lidé mění práci...

Nový trend v práci Čechů. Konec dřiny, čtyři hodiny a domů

Ilustrační snímek

Práce na méně než osm hodin denně už není výsadou jen v kancelářích. Kvůli nedostatku lidí na trhu práce hledají firmy...Odeslal 30 tisíc na chybný účet. Už dva roky čeká na vrácení

Ilustrační snímek

Možná už se vám někdy stalo, že jste se spletli v čísle účtu, kam jste poslali peníze. Možná jste měli štěstí, že šlo o...

Nežeň se, do důchodu času dost. Jak se vyhnout zklamání z nové práce

Ilustrační snímek

Nastupujete do prvního zaměstnání, těšíte se na kolegy, pracovní náplň a vhod přijdou i peníze pravidelně na účtu....

Podnikáte? Zabezpečte osobní údaje. Poradíme, jak na GDPR

Ilustrační snímek

Nejen podnikatelé jsou v panice. Stejně tak třeba party místních hasičů, kluby aktivních důchodců či útulky pro psy se...

Další z rubriky

S jakými výdaji navíc počítat, když se rozhodnete pro hypotéku

Ilustrační snímek

V posledním roce došlo v oblasti hypoték k utahování šroubů a zpřísňování pravidel. Ceny nemovitostí rostou a klienti...

Hypotéky dál zdražují, a ne málo. Zájem klesá

Ilustrační snímek

Hypoteční rok 2017 byl zakončen průměrnou úrokovou sazbou 2,19 procenta. Leden 2018 potvrdil zdražování hypoték....

KOMENTÁŘ: Investiční nemovitost je nová past na důvěřivce

Martin Mašát

Z většiny článků o nemovitostech vyplývá, že kdo nyní nekoupí byt či dům jako investici, okrádá rodinu. Ale ceny bytů...

Tři absurdně levné akcie

Tři absurdně levné akcie

Kurzy.cz Nadpis jsem si vypůjčil z investičních stránek Fool.com, za ním se skrýval článek o akciích General Motors, Cirrus Logi...

Najdete na iDNES.cz