Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Veletrh vzdělávání a kvalifikace

aktualizováno 
Získat informace o možnostech studia na středních a vysokých školách nebo odborných učilištích, o nabídce jazykových kursů a škol, o možnosti získání výhodnějšího pracovního místa, nabídkách studijních pobytů doma i v zahraničí či rekvalifikačních kursech lze 9. až 11. listopadu 2000 v Křižíkových pavilonech na Výstavišti v Praze na veletrhu Vědma 2000.

Letos, již posedmé, bude více než 70 institucí nabízet vzdělávací programy.
Získat informace o možnostech studia na středních a vysokých školách nebo odborných učilištích, o nabídce jazykových kursů a škol, o možnosti získání výhodnějšího pracovního místa, nabídkách studijních pobytů doma i v zahraničí či rekvalifikačních kursech lze 9. až 11. listopadu 2000 v Křižíkových pavilonech na Výstavišti v Praze na veletrhu Vědma 2000.

Letos, již posedmé, bude více než 70 institucí nabízet vzdělávací programy. "Vzhledem k velmi častým změnám v životě každého z nás a celé společnosti je získání kvalitní a zejména včasné informace o nových šancích tou nejlepší devízou pro úspěšné rozhodování, jak dál," uvádí manažer veletrhu Pavel Špatenka.

Rekvalifikace a úřady práce

O možnostech rekvalifikačních kursů a aktuálním přehledu volných míst se lze informovat v prezentačním místě (jednoho z hlavních vystavovatelů) Ministerstva práce a sociálních věcí ČR. Můžete se zde také dozvědět o činnosti informačních středisek úřadů práce. Ta jsou přínosná při hledání práce a rozhodování se o volbě povolání a fungují v každém okrese. Ve stánku Národního vzdělávacího fondu je možné se seznámit s projektem zapojení českých institucí do současného vzdělávacího systému Evropské unie. Ten by měl vést ke zvýšení odbornosti pracovních sil a tím k větší kokurenceschopnosti.

Učiliště a střední školy

Tradičně nejpočetněji jsou zastoupena střední odborná učiliště. Řada z nich se představí i praktickými ukázkami dovedností svých učňů. Například Střední odborné učiliště potravinářské z Jílového u Prahy bude předvádět výrobu čokolády, Středisko praktické výchovy zlatnické z Prahy 5 vystaví ukázky z tvorby učňů. Mezi desítkami středních škol představí možnosti náplně studia například Střední technická škola hl. m. Prahy nebo Střední škola aplikované kybernetiky z Hradce Králové. "Naši studenti předvedou ukázky počítačového modelování různých objektů podle vlastních návrhů," říká Martina Langová, zástupkyně ředitele školy.

Vysoké školy

Z vysokých škol, které se zúčastní letošního ročníku veletrhu, lze vybrat první lékařskou fakultu Univerzity Karlovy z Prahy, Vysokou školu báňskou - technickou univerzitu v Ostravě nebo Soukromou vysokou školu ekonomických studií v Praze. Své studijní programy a možnost studia i pro civilisty budou nabízet také tři vysoké vojenské školy: Vojenská akademie v Brně, Vysoká škola pozemního vojska ve Vyškově a Vojenská lékařská akademie J. E. Purkyně z Hradce Králové.

Jazykové školy

"Naše škola pořádá v šesti jazycích denní pomaturitní studium, odpolední a večerní kursy, individuální výuku i výuku ve firmách. Studium jazyka při zaměstnání umožňujeme také ve víkendových kursech. Zajišťujeme výuku v zahraničí i studium češtiny pro cizince," přibližuje nabídku jedné ze zúčastněných škol Irena Heřmanská z jazykové školy ETC. Další programy jazykového vzdělávání pro širokou veřejnost prezentují například Akademie J. A. Komenského a Lingua Pro z Prahy.

Doprovodné akce

Program veletrhu doplňují i kulturní, společenské a vzdělávací akce nejrůznějších organizací z celé republiky. Některé školy nebo učiliště se představí módními přehlídkami nebo kadeřnickou show s ukázkami líčení. Je připravena ukázka speciální přípravy na některých vojenských školách - výcvik bojového umění musado. V sobotu 11. listopadu odpoledne proběhne zábavný program se zpěvačkou Janou Koubkovou a básníkem Jiřím Žáčkem a akce "Chytrolín školního roku 2000/2001". Jde o seznámení se s praktickými radami pro trénink a zvyšování dětské inteligence a ukázky testů s vysvětlením postupů jejich řešení. Pro návštěvníky, kteří by chtěli znát své IQ, jsou připraveny testy inteligence.

Cíle veletrhu:

* rozšířit přehled o studiu na všech typech škol
* informovat o možnostech celoživotního vzdělávání
* nabídnout výuku cizích jazyků na školách, v kursech a zahraničních pobytech
* usnadnit orientaci při volbě povolání

Užitečné informace

Vědma 2000 se uskuteční ve dnech 9. až 11. listopadu 2000 na Výstavišti Praha - Holešovice od 10 do 18 hodin vstupné: dospělí - 30 Kč děti, důchodci - 15 Kč hromadné vstupné pro více než 20 lidí - 20 Kč

Kontakt a informace:

Terinvest, Legerova 15, 120 00 Praha 2, tel.: 02/21992147, fax: 02/21992145 www.terinvest.com

Autor:


Hlavní zprávy

Další z rubriky

Ilustrační snímek
Chcete být úspěšní? Naučte se naslouchat a dávat to ostatním najevo

Není důležité všechno v práci vědět, ale naslouchat lidem. To je ten klíč k dorozumění s ostatními. Kdo umí naslouchat, dokáže v kolektivu udržovat dobré...  celý článek

Ilustrační snímek
Nebáli se práce a rozjeli kariéru naplno. Jak se daří absolventům

Přečtěte si tři příběhy úspěšných mladých lidí, kteří se po škole pustili naplno do práce a mají úspěšně rozjetou kariéru. Třeba vás inspirují a brzy budete...  celý článek

Biljana Weber, generální ředitelka Microsoftu ČR a SR
Lidé nechtějí zaměstnání, ale smysluplnou práci, říká šéfka Microsoftu

Všeobecně se ví, že nejlepší benefity nabízejí zaměstnancům IT společnosti. Nad seznamem odměn v hodnotě i desítek tisíc měsíčně lidé z jiných oborů jen...  celý článek

Další nabídka

Kurzy.cz

ANO vyhrálo ve všech krajích. Podívejte, jak volili vaši sousedé
ANO vyhrálo ve všech krajích. Podívejte, jak volili vaši sousedé

Vítězství hnutí ANO ve volbách do Poslanecké sněmovny bylo opravdu drtivé. Strana Andreje Babiše vyhrála ve všech krají... celý článek

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.