Známe výherce. Mobil za test finanční gramotnosti putuje na západ Čech

aktualizováno 
Dvěstědevadesát lístečků zastupujících počet čtenářů, kteří bezchybně zodpověděli celý megatest finanční gramotnosti, se sešlo v losovacím osudí. Z něj pak vzešla výherkyně chytrého mobilu HTC Anna Pytlíková z Domažlic.

Do osudí bylo vloženo všech 290 čísel. | foto: Jiří Benák, iDNES.cz

U losování v atriu redakce iDNES.cz se sešli zástupci redakce s autorem testu Patrikem Nacherem ze serveru Bankovnipoplatky.com. Očíslovanému seznamu se jmény těch, kdo správně odpověděli na všech šedesát otázek testu, odpovídalo 290 lístečků v osudí.

Jak se losovalo

Výherkyni přineslo štěstí číslo 240. Paní Pytlíkové se vzápětí podařilo dovolat na mobilní telefon a ověřit její totožnost. Protože se v nejbližší době do Prahy nechystá, převezme si výhru v Plzni.

Test připravil server Bankovnipoplatky.com ve spolupráci s redakcí iDNES.cz. Soutěž probíhala na obou serverech od 20. dubna do konce května. 

Postoupit do losování o hlavní cenu mohli jen ti čtenáři, kteří zodpověděli všechno správně, vyplnili své jméno a kontakt na sebe v registraci na iDNES.cz, nebo ve formuláři na serveru Bankovnipoplatky.com. Vše bylo popsáno v úvodním článku i v pravidlech soutěže.

Správné odpovědi najdete zde

Je pravda, že nikdo není dokonalý a musí vědět vše přesně hned z hlavy, proto také nebyl nijak omezen čas a byla možnost hledat si nápovědu na internetu.

Posláním testování nebylo jen, aby se čtenáři nachytali na výhru, ale také aby si vyzkoušeli své znalosti. E-maily od čtenářů, které přišly na redakční adresu, nasvědčují, že to smysl mělo.

"Musím ocenit trpělivost a ochotu čtenářů pustit se do boje s 60 otázkami," hodnotí výsledky autor testu Patrik Nacher. "I přesto, že třeba neměli všechny odpovědi správně, domnívám se, že megatest splnil svůj účel, protože i jen samotné hledání informací a ověřování si znalostí, bylo užitečné. Dá se tak bez nadsázky říci, že jsme přispěli ke zvýšení finanční informovanosti téměř osmi tisíců lidí," dodává.

Důkladnou analýzu celého testu připravujeme na konec června. Dozvíte se, jaké otázky dělaly účastníkům největší potíže a naopak, kde byla úspěšnost správných odpovědí velká. Výsledek hodně napoví o úrovni finanční gramotnosti národa, osm tisíc respondentů už představuje velice solidní vzorek.

Co je pro vás hlavním podnětem pro vyplnění znalostních testů?

celkem hlasů: 465

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 0:00 2. července 2012. Anketa je uzavřena.

Chci si vyzkoušet, co všechno vím 317
Zajímá mě jen výhra 75
Chci se také poučit 73

Nejčtenější

Naspořil 400 tisíc a zkusil podnikat. Už má 260 zaměstnanců a míří výš

Praha,24.10.2018, Petr Palas, SPECIÁL PRO IDNES, FOTO MAFRA DAN MATERNA

Petr Palas začal při studiích na vysoké škole pracovat. Sbíral zkušenosti a střádal vydělané peníze. Pak založil v Brně...

Do úzkých ho dostal kamarád, kdysi prosperující firma asi zkrachuje

Drobným podnikatelům a živnostníkům dělají vrásky na čele mnozí odběratelé,...

Po studiích si Jaroslav založil rodinnou firmu se stavebninami. Dařilo se mu, zákazníci se jen hrnuli, až jednoho dne...

Zlomila si nohu v Alpách. Stálo to 355 tisíc korun

ilustrační snímek

Poranění kolenních vazů, zlomeniny končetin, zranění pánve, břicha a hlavy jsou nejčastější úrazy, které se stávají při...

Co nahrává bleskovým zlodějům a systematikům, aby vás navštívili

Ilustrační snímek

Když dům či byt navštíví zloději, není to nic příjemného. Pojišťovny hlásí, že řada lidí jim přitom stále nahrává....

Zdražování pojistného se řidičům nelíbí, pojišťovny se proto snaží

Pojišťovny vědí, že klienti nesou zdražování nelibě, proto se snaží v povinném...

Asistenci zavoláte jedním zmáčknutím tlačítka. Na mobilu sledujete, jak k vám jede odtahové auto. Technik vám hned při...

Další z rubriky

Finanční plánování: Jak naložit s penězi po první výplatě

Ilustrační snímek

Peníze vydělané v první práci většinou neskončí mezi úsporami. Mladí po škole jsou plní euforie a chtějí si hlavně...

Kvíz: Umíte předejít rizikové půjčce a vyznáte se v pojmech?

Ilustrační snímek

Chystáte se nakupovat vánoční dárky na splátky? Nebo si na ně půjčíte? Než podepíšete smlouvu, důkladně vše zvažte,...

Průvodce: Co by měl každý vědět o závěti a věcech posledních

Ilustrační snímek

Stále více lidí se snaží už za života uspořádat svůj majetek tak, aby předešli tahanicím a sporům mezi dědici. Roste i...

Šéf banky MONETA nakoupil akcie za milion korun

Šéf banky MONETA nakoupil akcie za milion korun

Kurzy.cz Současný pokles kurzu akcií MONETA Money Bank (dále jen MONETA) do blízkosti letošních minim z konce října přilákal šéf...

Najdete na iDNES.cz