Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Vylepšili jsme PlatoMetr a vylosovali prvního výherce

aktualizováno 
Pan Karel Zavadil se stal prvním výhercem v soutěži portálu JobDNES.cz. Získal částku ve výši svého měsíčního platu. V novém PlatoMetru se dozvíte, jak vysoký byste měli mít plat v porovnání s ostatními na stejné pracovní pozici. Údaje jsou nyní přesnější a reagují na aktuální situaci na trhu práce.

Karel Zavadil, výherce čisté měsíční mzdy. | foto: Lukáš Procházka, MF DNES

Porovnejte anonymně svůj plat s lidmi pracujícími na vámi zvolené pozici. Náš vylepšený PlatoMetr vám to poví ještě přesněji než dříve. Údaje jsou nyní díky vysokému číslu respondentů přesnější, aktuálnější a především věrně odrážejí český pracovní trh.

Cenné informace zde nalezne každý. Zaměstnavatel si může udělat realističtější odhad na platové požadavky uchazečů a zejména kolik nabídnout při nově vytvořené pozici.

Díky PlatoMetru se mohou zaměstnanci dozvědět, jak se může jejich plat vyvíjet v následujících letech. Zjistí, jak plat ovlivní dosáhnutí vyššího vzdělání nebo přestěhování se do jiného města či kraje. Můžou porovnat, jaké benefity nabízejí jiní zaměstnavatelé pro stejnou pozici. Na to, aby získal návštěvník stránky MujPlat.cz realistický výsledek PlatoMetru, je potřebné, aby také zadal realistické údaje o vybraném povolání. - čtěte Brzy změříme plat i studentům, říká otec projektu MujPlat.cz.

jak jsme vylepšili platometr

Přes 9 000 lidí vyplnilo Dotazník na stránkách MujPlat.cz od počátku března, kdy pracovní portál JobDNES.cz spustil ve spolupráci se společností CELSI svůj nový projekt. Díky tomuto vysokému číslu jsme mohli vylepšit jeden z nástrojů používaný pro porovnávání mezd – PlatoMetr.

Pan Karel Zavadil se stal prvním výhercem svého měsíčního čistého platu (ve výši kterou uvedl). Pokud se do soutěže chcete zapojit i vy, stačí vyplnit dotazník o Vašem platu a pracovních podmínkách.Ve hře jsou stále velmi zajímavé ceny – hlavní výhrou je zájezd do Afriky. Více o soutěži se dočtete zde

Výherce Karla Zavadila jsme se zeptali na pár otázek:

Jak jste se o soutěži v rámci projektu MůjPlat dozvěděl?
Z internetu který mě provází každý den a který využívám hlavně v práci. Protože jsem také předplatitelem MF DNES, upoutala mě i kampaň v příloze o práci.

Hledal jste v době vyplňování dotazníku práci?
Práci jsem hledal pro kamarádku a zároveň jsem zjišťoval, jaká je na trhu práce poptávka po mých profesích, zvláště při všudypřítomném strašákovi Krize.

Mrzí vás, že jste nezískal zájezd do Afriky?
Kdybych řekl, že ne, nebyl bych upřímný. Protože je toto první větší výhra v životě, mám z ní nesmírnou radost a Afrika může přijít jindy. Jak praví staré přísloví: "Když se štěstí unaví, i na vola sedne".

Kam rád cestujete?
Jsem spíš pro tuzemské rekreace, protože je u nás mnoho nádherných míst které stojí za zhlédnutí. Dovolená s "opékáním" těla na jižním slunci není přesně to, co bych vyhledával. Dovolená mých snů je karavan, či obytné auto a okružní jízda po krásách a zajímavostech Evropy.

Účastnil jste se někdy nějaké soutěže?
Minimálně, občas jsem zkusil štěstí v loteriích, ale to opravdu jen abych dal štěstí příležitost. Občas se zúčastním telefonických soutěží na mém oblíbeném rádiu a tam se občas CD či knížka podívá ke mně domů.

Jaká byla vaše reakce na výhru? Věřil jste tomu?
Samozřejmě nevěřil, dokud jsme se nesešli, byl jsem opatrný s velkou radostí. Teď už se raduji a těším se, jak si ji užiji. Tu radost z výhry bych přál všem alespoň jednou v životě. Protože mám malý domeček a trochu větší domácí miláčky, nebude problém s otázkou co s ní. Už se mi to rovná v hlavě. Nějaké pamlsky pro tři kobylky, velkou kost pro psa, něco na hraní pro kočku a pro páníčka taky něco dobrého na zub.

Doporučil jste vyplnění dotazníku někomu dalšímu ?
Ano, hned jsem se pochlubil známým a kamarádům, kteří navštívili stránky a vyplnili dotazník. Hlavně bych ale popřál všem, kdo v dnešní době shání práci, aby na vašem webu uspěl a zkrátil si tak dobu nejistoty při hledání práce. Sám jsem kdysi práci hledal a nikomu tu nejistotu, co bude dál, nepřeji.

Autoři:Nejčtenější

V Česku byl odhalen rozsáhlý a neobvyklý pojistný podvod za 50 milionů

Ilustrační snímek

Pryč jsou nejspíš časy, kdy se podvodníci snaží přijít k penězům hlavně v podvádění s auty a lidským zdravím. Gang,...

Ovládali Karvinsko stovky let. Po válce jim doly znárodnili, bojovali marně

Jan Larisch-Mönnich (1872-1962) vystudoval práva na univerzitě ve Vídni.

Larisch-Mönnichové patřili k těm, kteří stáli za rozmachem těžby černého uhlí v ostravsko-karvinském revíru. Po slavném...Poradna: musím ukazovat ostraze obsah tašky?

Ilustrační snímek

V nákupních centrech přibývá konfliktů mezi ochrankou a zákazníky. A tudíž stále hlasitěji zní otázka: může prodavač...

Vzal si úvěr bez souhlasu manželky, je povinna jeho dluhy platit?

V případě, že by manžel svůj dluh nesplácel a banka by jej vymáhala, pak podle...

Podle zákona do společného jmění manželů patří nejen majetek získaný během manželství, ale i dluhy. Jenže co dělat v...

KOMENTÁŘ: Investiční nemovitost je nová past na důvěřivce

Martin Mašát

Z většiny článků o nemovitostech vyplývá, že kdo nyní nekoupí byt či dům jako investici, okrádá rodinu. Ale ceny bytů...

Další z rubriky

Pomluva zveřejněná na internetu vás může připravit o statisíce korun

Ilustrační snímek

Co když o vás na internetu, na sociálních sítích někdo napíše, že trpíte psychickou poruchou a přečtou si to známí i...

Odborník: Nevykládejte lidem básničky a místo přidání je pochvalte

Ilustrační snímek

Firmy dnes “šermují” tím, že musí zlepšit employer brand, tedy značku zaměstnavatele. „Na trhu nejsou lidi, tak si...

Na trhu práce chybí tisíce řemeslníků, odráží se to už ve mzdách

Ilustrační snímek

Rčení, že řemeslo má zlaté dno, je v současné době pravdivější než kdykoliv předtím. Je nouze o pracovníky a firmy za...

Víkendář: Američany prý okrádá každá země na světě, platit za to mají hlavně Něm...

Víkendář: Američany prý okrádá každá země na světě, platit za to mají hlavně Něm...

Kurzy.cz Zdá se, že americký prezident Donald Trump skutečně neváhá s vyhlášením obchodní války. Podle německého Der Spiegel tak...

Najdete na iDNES.cz