Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Vylepšili jsme PlatoMetr a vylosovali prvního výherce

aktualizováno 
Pan Karel Zavadil se stal prvním výhercem v soutěži portálu JobDNES.cz. Získal částku ve výši svého měsíčního platu. V novém PlatoMetru se dozvíte, jak vysoký byste měli mít plat v porovnání s ostatními na stejné pracovní pozici. Údaje jsou nyní přesnější a reagují na aktuální situaci na trhu práce.

Karel Zavadil, výherce čisté měsíční mzdy. | foto: Lukáš Procházka, MF DNES

Porovnejte anonymně svůj plat s lidmi pracujícími na vámi zvolené pozici. Náš vylepšený PlatoMetr vám to poví ještě přesněji než dříve. Údaje jsou nyní díky vysokému číslu respondentů přesnější, aktuálnější a především věrně odrážejí český pracovní trh.

Cenné informace zde nalezne každý. Zaměstnavatel si může udělat realističtější odhad na platové požadavky uchazečů a zejména kolik nabídnout při nově vytvořené pozici.

Díky PlatoMetru se mohou zaměstnanci dozvědět, jak se může jejich plat vyvíjet v následujících letech. Zjistí, jak plat ovlivní dosáhnutí vyššího vzdělání nebo přestěhování se do jiného města či kraje. Můžou porovnat, jaké benefity nabízejí jiní zaměstnavatelé pro stejnou pozici. Na to, aby získal návštěvník stránky MujPlat.cz realistický výsledek PlatoMetru, je potřebné, aby také zadal realistické údaje o vybraném povolání. - čtěte Brzy změříme plat i studentům, říká otec projektu MujPlat.cz.

jak jsme vylepšili platometr

Přes 9 000 lidí vyplnilo Dotazník na stránkách MujPlat.cz od počátku března, kdy pracovní portál JobDNES.cz spustil ve spolupráci se společností CELSI svůj nový projekt. Díky tomuto vysokému číslu jsme mohli vylepšit jeden z nástrojů používaný pro porovnávání mezd – PlatoMetr.

Pan Karel Zavadil se stal prvním výhercem svého měsíčního čistého platu (ve výši kterou uvedl). Pokud se do soutěže chcete zapojit i vy, stačí vyplnit dotazník o Vašem platu a pracovních podmínkách.Ve hře jsou stále velmi zajímavé ceny – hlavní výhrou je zájezd do Afriky. Více o soutěži se dočtete zde

Výherce Karla Zavadila jsme se zeptali na pár otázek:

Jak jste se o soutěži v rámci projektu MůjPlat dozvěděl?
Z internetu který mě provází každý den a který využívám hlavně v práci. Protože jsem také předplatitelem MF DNES, upoutala mě i kampaň v příloze o práci.

Hledal jste v době vyplňování dotazníku práci?
Práci jsem hledal pro kamarádku a zároveň jsem zjišťoval, jaká je na trhu práce poptávka po mých profesích, zvláště při všudypřítomném strašákovi Krize.

Mrzí vás, že jste nezískal zájezd do Afriky?
Kdybych řekl, že ne, nebyl bych upřímný. Protože je toto první větší výhra v životě, mám z ní nesmírnou radost a Afrika může přijít jindy. Jak praví staré přísloví: "Když se štěstí unaví, i na vola sedne".

Kam rád cestujete?
Jsem spíš pro tuzemské rekreace, protože je u nás mnoho nádherných míst které stojí za zhlédnutí. Dovolená s "opékáním" těla na jižním slunci není přesně to, co bych vyhledával. Dovolená mých snů je karavan, či obytné auto a okružní jízda po krásách a zajímavostech Evropy.

Účastnil jste se někdy nějaké soutěže?
Minimálně, občas jsem zkusil štěstí v loteriích, ale to opravdu jen abych dal štěstí příležitost. Občas se zúčastním telefonických soutěží na mém oblíbeném rádiu a tam se občas CD či knížka podívá ke mně domů.

Jaká byla vaše reakce na výhru? Věřil jste tomu?
Samozřejmě nevěřil, dokud jsme se nesešli, byl jsem opatrný s velkou radostí. Teď už se raduji a těším se, jak si ji užiji. Tu radost z výhry bych přál všem alespoň jednou v životě. Protože mám malý domeček a trochu větší domácí miláčky, nebude problém s otázkou co s ní. Už se mi to rovná v hlavě. Nějaké pamlsky pro tři kobylky, velkou kost pro psa, něco na hraní pro kočku a pro páníčka taky něco dobrého na zub.

Doporučil jste vyplnění dotazníku někomu dalšímu ?
Ano, hned jsem se pochlubil známým a kamarádům, kteří navštívili stránky a vyplnili dotazník. Hlavně bych ale popřál všem, kdo v dnešní době shání práci, aby na vašem webu uspěl a zkrátil si tak dobu nejistoty při hledání práce. Sám jsem kdysi práci hledal a nikomu tu nejistotu, co bude dál, nepřeji.

Autoři:


Nejčtenější

Rodiny začínají počítat jinak. Podívejte se, na co Čechům schází peníze

Ilustrační snímek

Finanční situace českých domácností se vylepšuje. Jako dobrou ji vnímají čtyři pětiny rodin. Přesto osmdesát procent...

Pořídit si malou cukrárnu odradí i ty nejotrlejší, říkají podnikatelé

Ilustrační snímek

Dvacet stanovisek a ohlášení před zahájením činnosti a až třicet kontrol v rámci běžného provozu. Na to se musí...KOMENTÁŘ: Zveřejňovat v inzerátech povinně výši mzdy je absurdní

Tomáš Surka z personálně-poradenské společnosti Devire

Mají firmy v pracovním inzerátu uvádět výši mzdy, nebo je lépe příjem neuvádět? Na Slovensku nemají na výběr, u našich...

KVÍZ: Víte, jaká je životní úroveň v Česku a kdo je chudý?

Ilustrační snímek

Podle statistik snědli Češi loni v průměru přes 80 kilo masa a 84 kilo ovoce. Průměrnému Čechovi se také zvýšila mzda,...

Na splátku hypotéky padne průměrně 42 procent příjmů. A bude hůř

Ilustrační snímek

Pořídit si vlastní bydlení na hypotéku bude od 1. října výrazně složitější. Pro 13 procent Čechů jsou změny motivací...

Další z rubriky

Spát v práci? Proč ne, zvyšuje to produktivitu, říkají odborníci

Ilustrační snímek

V době minimální nezaměstnanosti lákají firmy nové kolegy na zajímavé benefity. Jedním z nich může být možnost spánku...

Pořídit si malou cukrárnu odradí i ty nejotrlejší, říkají podnikatelé

Ilustrační snímek

Dvacet stanovisek a ohlášení před zahájením činnosti a až třicet kontrol v rámci běžného provozu. Na to se musí...

Dvanáct zdravých návyků, které zvýší vaši duševní odolnost

Ilustrační snímek

Kdo je duševně odolný a s touto schopností se narodí, má výhodu. Umí mnohem snadněji než ostatní překonávat překážky a...

Přehled po krajích: Nejvíce berou důchodci v Praze. PŘEHLED

Přehled po krajích: Nejvíce berou důchodci v Praze. PŘEHLED

Kurzy.cz V loňském roce pobíralo od států nějakou formu důchodu tři a půl milionu lidí. Na starobní, invalidní, vdovské a sirotč...

Najdete na iDNES.cz