Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Za fotku na kreditce si pěkně připlatíte

aktualizováno 
Jak by se vám líbila ještě bezpečnější kreditní karta, která by jednoznačně identifikovala svého majitele? Uvítali byste u své kreditní karty delší bezúročné období? Každý nadstandard ovšem stojí něco navíc a ani u Citibank kreditní karty, která zmíněné výhody nabízí, tomu není jinak. Záleží na tom, jestli jste ochotni za ně zaplatit.

Právě Citibank nabízí, nejen svým klientům (tedy majitelům účtu u Citibank), ale především nejširší veřejnosti, kreditní kartu, která se v některých vlastnostech výrazně odlišuje od karet konkurenčních. Jako v případě mnohých karet podobného typu, jedná se také zde o mezinárodní embossovanou kreditní kartu, zastřešenou společností Eurocard/Mastercard.  Princip této karty je opět založen na možnosti využití revolvingového úvěru, tentokrát až ve výši trojnásobku vašeho čistého příjmu. Na rozdíl od ostatních, je ale tato karta originální tím, že nezakládá svou bezpečnost jen na klasických bezpečnostních prvcích, které jsou vlastní většině platebních karet, ale umocňuje ji prvkem novým. Jde o to, že máte možnost mít na čelní straně kreditní karty svou fotografii se svým podpisem. Tím totiž zajistíte svou jednoznačnou identifikaci a výrazně tak snížíte riziko zneužití karty.

Vyšší stupeň bezpečnosti ovšem není jedinou výhodou této kreditní karty. Mezi její dominanty patří také nejdelší bezúročné období ve výši 51 dní, které se již tradičně nevztahuje na výběry z bankomatu.

Chcete-li se dozvědět více informací o platebních kartách, navštivte naši specializovanou sekci na toto téma ZDE.

Pokud by se vám podařilo kartu ztratit nebo v případě, že by vám byla ukradena, kryje Citibank veškeré důsledky ze zneužití karty již od okamžiku, kdy ztrátu či krádež ohlásíte. Tato skutečnost také není úplně obvyklá. Většinou si banky nechávají několikahodinovou prodlevu pro zabezpečení přístupu na příslušný účet. Máte-li obavy z toho, že byste se mohli dostat do situace, kdy byste nebyli schopni splácet (v případě trvalé invalidity či smrti), máte také možnost kartu pojistit.

Ovšem není produktu, který by vedle pozitiv postrádal také určitá negativa. V případě této kreditní karty možná značně ovlivní vaši volbu, zda si ji pořídit či ne, její nemalá cena. Neplatíte sice žádné měsíční poplatky za její vedení, ale pro změnu vysoký poplatek za její poskytnutí. Poplatek musí být zaplacen nejprve na 1 rok, posléze na 2 roky dopředu a činí 1 000 korun ročně. Zkuste si jej rozpočítat na 12 dílů, pro srovnání s měsíčními poplatky za vedení jiných karet. Zjistíte, že za Citibank kreditní kartu zaplatíte více než dvojnásobek toho, co za jinou kartu podobného typu. Tato skutečnost není bohužel kompenzována ani výší úrokové sazby za úvěr, který vám karta umožňuje čerpat. Úroková sazba zde dosahuje měsíční hodnoty 2,2% (26,4% ročně), čímž se Citibank kreditní karta řadí mezi nejdražší karty svého druhu. Vyšší úrokovou sazbou disponuje pouze karta YES, kterou poskytuje společnost Homecredit.

Váháte mezi několika kartami? Nabízíme vám možnost rychle a přehledně si je srovnat na našich stránkách ZDE.

Ačkoli stejně jako u nevlastních sester této karty (viz tabulka) nezaplatíte žádný poplatek za platby v obchodní síti, zarazí vás jistě výše poplatku za výběr z bankomatu. Tento poplatek se zde totiž vyšplhal až na 3% z vybírané částky. Současně nejmenší možný poplatek činí 70 korun. Za vybraných 5 000 korun tak zaplatíte 150 Kč, kdežto v případě ostatních karet stejného typu nezaplatíte za stejně vysokou vybranou částku ani polovinu.

Také výhoda, kterou se zdá být možnost získání až tří dodatkových karet, pokud chcete, aby ji mohli využívat také například ostatní členové vaší rodiny nezávisle na vás, je zkalena faktem, že vás jedna dodatková karta přijde ročně na 500 korun (podobně jako dodatková karta MAXIM od HVB Bank, jejíž využívání stojí 480 Kč).

Pro srovnání vám nyní nabízíme tabulku, díky níž máte možnost diferencovat kvalitu Citibank kreditní karty oproti ostatním kartám podobného charakteru, podle několika různých kritérií.

Vybrané poplatky

Citibank kreditní karta (stříbrná)

CCS Kredo

Yes karta

ČSOB Úvěrová karta stand.

VISA Maxim Classic

Vydání karty + aktivace

1 000 Kč na 1 rok

zdarma

zdarma

500 Kč

zdarma

Měs. vedení karty vč.  výpisu

0 Kč

42 Kč

17 Kč

7 Kč

69 Kč

Měs. úr. sazba

2,2%

1,89%

2,22%*

1%***

1,95%

Použití karty

mezinár.

pouze ČR

mezinár.

mezinár.

mezinár.

Nákup v obchodě

zdarma

zdarma

zdarma

zdarma

zdarma

Výběr z bankomatu v ČR

3%, min. 70 Kč

45 Kč + 0,5% z vybr. částky

1% z vybr. částky, min. 85 Kč

0,5% z vybr. částky, min. 20 Kč

60 Kč

Blokace karty

zdarma

500 Kč

50 Kč

200 Kč

1 000 Kč

Úvěrový rámec

min. 18 000 Kč

5 - 70 000 Kč

15, 20, 25 a 30 000 Kč, po půl roce až 100 tis.**

15 - 250 000 Kč

10 - 180 000 Kč

Bezúročné období

51 dní

40 dní

ne

30 dní

45 dní

Vydání doplňkové karty

500 Kč na 1 rok

150 Kč

není možné

není možné

zdarma

Vedení doplňkové karty

0 Kč

20 Kč měs.

není možné

není možné

40 Kč měs.

Výše splátek

min. 5%, min. 200 Kč

10% zůst. nebo 3% z úv. rámce + úr. a popl.

min. 4%

jednoráz. splátka po 1 nebo 3 měs.

min. 10% + úr. a popl.

Poj. proti neschop. splácet

ano

ano

ne

ne

ano

* úroková sazba přímo od Homecreditu, karta získáná  v obchodní síti má úrokovou sazbu 2,42%

** úvěrové rámce z pobočky Homecreditu, v prodejnách jsou 10, 15 a 20 000 korun okamžitě, po půl roce až  na 100 000 korun.

*** tato sazba je odvozená od roční úrokové sazby, která je proměnlivá a činí přibližně 12%

Jaké jsou podmínky pro získání Citibank kreditní karty?

  • Věk 21 – 65 let
  •  Trvalý pobyt v ČR
  • Pevná telefonní linka, na které je možné vás zastihnout
  • Minimální čistý příjem ve výši 9 000 Kč
  • V případě podnikatele délka podnikání minimálně po dobu 3 let
 

Citibank kreditní karta, zprvu určitě nadchne každého, kdo od ní očekává co největší možnou míru bezpečnosti. Zvláště v současné době, kdy se tolik mluví o všemožných podvodech, které se s platebními nástroji dějí. Určitě také mnohé majitele karet nadchne dlouhé bezúročné období. Ovšem porovnáme-li zmíněné kvality karty s její cenou, docházíme k názoru, že mezi oběma faktory je příliš vysoký nepoměr. Jinak řečeno, i přes výhody karty je útok na konto majitele karty příliš vysoký a karta je jednoduše drahá. Možná, že vzhledem ke svým osobním potřebám dojdete k jinému názoru…

Jak zabodovala tato kreditní karta ve vašich očích? Pořídili byste si ji nebo vás některé její dispozice úplně odradily? Těšíme se na váš názor.


Komerční prezentace: 

Kreditní kartu CCS Kredo poskytuje CCS Česká společnost pro platební karty a je první kartou, která zpřístupňuje výhody pravé kreditní karty široké střední vrstvě českých rodin. CCS Kredo nabízí například bezúročné období až 40 dnů, velkou variabilitu splácení, slevu držitelům karty ve výši 8 % při nákupu spotřebního zboží z katalogu CCS Triangl. Díky logu MasterCard Elektronic, které nese CCS Kredo jako první kreditní karta na českém trhu, s ní můžete platit na více než 18 000 obchodních místech v ČR a vybírat hotovost ze všech bankomatů, které jsou označené tímto logem.


 

Autor:Nejčtenější

Chtěl utáhnout nájem, tak začal podnikat a už má sedmičlenný tým

Radek Danč, provozovatel brněnské společnosti Internesto

Radka Danče dovedla k podnikání před pár lety tak trochu finanční nouze. Jako student bydlel v centru Brna a kamarád z...

Proč jsou kanály kulaté? Obvyklé i nezvyklé otázky padající u pohovorů

Ilustrační snímek

Při pracovním pohovoru čelí uchazeči různým otázkám personalistů. Třeba dotaz „Jaké jsou vaše silné a slabé stránky?“...Co si Češi závidí a co by chtěli mít jisté. Zapojte se do ankety

Ilustrační snímek

O Češích se říká, že jsou závistiví. Ale je česká závist stále tak silná, že se nám nedaří vymanit z klubka intrik,...

Kvíz: volno na svatbu či stěhování. Kdy ho musí firma proplatit?

Ilustrační snímek

Pokud jste zaměstnaní, pak určitě víte, že máte nárok na dovolenou. Jak je to ale v případech, kdy do práce nemůžete...

Falešná advokátka je okradla, ale trestný čin se prý nestal

Ilustrační snímek

Asi všichni známe postavu falešného vrchního Vrány z oblíbené české komedie. Úsměv na tváři nám ovšem ztuhne, pokud se...

Další z rubriky

NÁZOR: Kam zamíří sazby hypoték. Budeme platit 2,4 nebo 10 procent?

Martin Mašát

Ceny bytů rostou do nebe, sazby hypoték jsou stále nízké a úvěry si lidé berou jak housky na krámě. Nic ale netrvá...

Nízké úrokové sazby je třeba využít teď. Půjdou nahoru, říká ekonom

Martin Mašát

„Rekordně nízké úroky u delších fixací hypoték či úvěrů se vyplatí využít už teď,“ doporučuje Martin Mašát, ekonom...

Hypotéky se odrážejí ode dna a začínají zdražovat, zájem je menší

Ilustrační snímek

V září vzrostla průměrná úroková sazba u hypotečních úvěrů na 2,04 procenta, ale objemy i počty oproti srpnu klesly. V...

Další nabídka

Kurzy.cz

Nepatří vám pozemek nebo dům? Stát hledá vlastníky pro "pozemky bez majitele"
Nepatří vám pozemek nebo dům? Stát hledá vlastníky pro "pozemky bez majitele"

V Česku je stále mnoho pozemků a domů, které mají neznámého majitele, nebo se o ně právoplatný majitel nepřihlásil. Úřa... celý článekNajdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.