Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Zajímavá šance. Na vzdělávací dílny v zahraničí se dá vyjet zadarmo

aktualizováno 
Pokud máte chuť rozšířit si zdarma kvalifikaci, dostat se přitom do ciziny a setkat se zde se zajímavými lidmi, tak do toho. Rozšíření kvalifikace nabízí program Grundtvig. Zajímavé semináře proběhnou od letošního září do srpna příštího roku, přihlásit se lze už nyní.
Účast na workshopu programu Grundtvig, doprava, stravné, ubytování i pojištění jsou zadarmo, hrazené z grantu. Ilustrační snímek

Účast na workshopu programu Grundtvig, doprava, stravné, ubytování i pojištění jsou zadarmo, hrazené z grantu. Ilustrační snímek | foto: Profimedia.cz

Naučit se ručně dělanou bižuterii v Polsku, prohloubit si znalosti o zdravém životním stylu v Německu či zamyslet se, jak porozumět evropským sousedům na semináři ve Velké Británii - to je náplň některých dílen programu, který financuje Evropská unie ve 33 evropských destinacích. 

Projekt je určený pro širokou dospělou veřejnost, tedy nejen pro mladé lidi od 18 let. Na zájemce čeká řada zajímavých akcí, které se týkají životního stylu, kultury, problémů v kariéře či v rodině.

Účast na workshopu je zdarma, registrace je nutná

Pokud se chcete programu zúčastnit, je užitečné projít nabídku zveřejněnou na webu Národní agentury pro evropské vzdělávací programy pod záložkou Grundtvig (více informací najdete zde). V případě, že si vyberete, pak kontaktovat organizátora akce pro další informace a přihlášení.

Pro získání podrobnějších informací je možné se obrátit rovněž na konzultanty programu. Konzultační hodiny pro veřejnost jsou vždy ve středu a ve čtvrtek.

"Účast na workshopu, doprava, stravné, ubytování i pojištění jsou zadarmo, hrazené z grantu," vysvětluje konzultant programu Grundtvig Jan Trnka. Organizátor už od účastníků nesmí požadovat žádný další poplatek.

Na dílně se sejdou lidé různého věku i profesí

Projekty pro období od 1. září 2011 do 31. srpna 2012 jsou zatím zveřejněny v angličtině, francouzštině nebo němčině, ale nejpozději během října bude výpis z nich k dispozici také v češtině. Provětrání cizí slovní zásoby ale není na škodu, protože jednací řečí workshopů je právě angličtina, němčina či francouzština.

A jak si takový workshop představit? Je to neformální setkání lidí různých národností a věku, kteří se během pěti až deseti dní budou věnovat pouličnímu divadlu či debatovat o hledání rovnováhy mezi pracovním a soukromým životem. Účastníků bývá maximálně dvacet, takže se dobře poznají i sami mezi sebou.

Za výběr účastníků odpovídá organizátor

Podle Jana Trnky je dost velká šance se na workshop dostat, protože nabídka je široká. Je možné podat přihlášky na více z nich, čímž se zvýší šance, že to vyjde.

Ale pozor, každý se může zúčastnit během tří let maximálně jedné dílny. Organizátor workshopu si vybírá účastníky sám a stanovuje si také termín pro podávání přihlášek, takže se data u jednotlivých projektů liší.

Podrobnosti o stážích, workshopech a další projektech, na které mohou zájemci vyrazit do mnoha zemí Evropy, lze získat i osobně. A to 8. září 2011 od 12.30 do 18 hodin v prostorách Domu zahraničních služeb, Na Poříčí 4, Praha 1.

"Budou zde probíhat ukázky vzdělávacích aktivit a některé z nich si návštěvníci budou moci sami vyzkoušet. Dozvědí se, jak se mají na projekty přihlásit a které akce se budou s grantovou podporou evropského vzdělávacího programu Grundtvig konat v nejbližší době," uzavírá Trnka.
Nejčtenější

V Česku byl odhalen rozsáhlý a neobvyklý pojistný podvod za 50 milionů

Ilustrační snímek

Pryč jsou nejspíš časy, kdy se podvodníci snaží přijít k penězům hlavně v podvádění s auty a lidským zdravím. Gang,...

Ovládali Karvinsko stovky let. Po válce jim doly znárodnili, bojovali marně

Jan Larisch-Mönnich (1872-1962) vystudoval práva na univerzitě ve Vídni.

Larisch-Mönnichové patřili k těm, kteří stáli za rozmachem těžby černého uhlí v ostravsko-karvinském revíru. Po slavném...Vzal si úvěr bez souhlasu manželky, je povinna jeho dluhy platit?

V případě, že by manžel svůj dluh nesplácel a banka by jej vymáhala, pak podle...

Podle zákona do společného jmění manželů patří nejen majetek získaný během manželství, ale i dluhy. Jenže co dělat v...

KOMENTÁŘ: Investiční nemovitost je nová past na důvěřivce

Martin Mašát

Z většiny článků o nemovitostech vyplývá, že kdo nyní nekoupí byt či dům jako investici, okrádá rodinu. Ale ceny bytů...

Mám život v tašce, ale skončit nemůžu, říká horský vůdce

Josef Šimůnek

Josef Šimůnek má zajímavé povolání. Je horským vůdcem. V České republice má toto mezinárodní osvědčení jen třicet lidí....

Další z rubriky

Pro toho, kdo žije sám, by mělo být životní pojištění povinností

Životní pojištění stojí v průměru 5 % příjmů a v případě problému se rozhodně...

Životní pojištění má většina z nás spojeno se situací, kdy zemře živitel rodiny a díky pojistce jsou jeho blízcí...

Rozumíte řeči investorů? Otestujte svoje znalosti

Ilustrační snímek

S aktuálními komentáři renomovaných ekonomů a s prognózami ekonomického vývoje se v médiích setkáváme poměrně často....

Na co myslet, aby se vám levné peníze na kreditní kartě neprodražily

Ilustrační snímek

Ačkoliv si odborníci pochvalují, že se finanční gramotnost Čechů zlepšuje, v otázce platebních karet ještě máme co...

Kryptoměny v propadu vymazaly 60 mld. USD za jeden den. Google zakáže reklamu po...

Kryptoměny v propadu vymazaly 60 mld. USD za jeden den. Google zakáže reklamu po...

Kurzy.cz Kryptoměny v čele s bitcoinem v posledních dvou dnech výrazně ztrácejí a to v reakci na oznámení Googlu, že zakáže vysí...

Grafton Recruitment Praha
SEŘIZOVAČ VSTŘIKOLISU v Žebráku, až 40 000 Kč

Grafton Recruitment Praha
Středočeský kraj
nabízený plat: 35 000 - 40 000 Kč

Najdete na iDNES.cz