Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Zajímavosti: Jednorázová útrata placená kartou? I přes dva miliony

aktualizováno 
Mít platební kartu je dnes samozřejmostí, zvlášť pro mladší ročníky. Řada lidí přitom neváhá platit kartou útraty za pár korun, někteří s ní dokážou jednorázově zaplatit milionové útraty a jiní pomocí karty dokonce sázejí stromy. Zmapovali jsme i další zajímavosti.
S kreditkami lze podpořit i charitu. Ilustrační snímek

S kreditkami lze podpořit i charitu. Ilustrační snímek | foto: Profimedia.cz

Nejvyšší transakce při placení platební kartou, kterou v poslední době banky zaznamenaly, byla útrata ve výši 2,727 milionu korun. Zaplatil ji držitel platební karty, kterou vydala Citibank.

A jaké útraty jsou na dalším pořadí? Platební kartou ČSOB bylo jednorázově zaplaceno 1 423 848 korun. Kreditní kartou mBank zaplatil jeden klient téměř 440 tisíc korun, mezi zákaznicemi vede majitelka kreditky, která provedla transakci ve výši necelých 120 tisíc korun.

Nejstarší držitel karty

Nejstarší uživatelce platebních karet mBank je bez tří měsíců 100 let, mezi klienty muži vede ten, jemuž je více než 98 let. Nejstarší aktivní klient Citibank – majitel Citi kreditní karty – oslavil letos v létě 86 let. Nejstarší držitelce Image karty od ČSOB je jen o rok méně.

Nejaktivnější uživatel karty

Nejaktivnější zákazník mBank utratil letos v jednom měsíci prostřednictvím kreditní karty neuvěřitelných 920 tisíc korun. Nejaktivnější žena pouze necelých 200 tisíc korun.

Karty na počkání

Do půl hodiny od zřízení můžete začít používat kreditní kartu od GE Money Bank. Podáte žádost, kartu vám schválí, podepíšete smlouvu a okamžitě získáte kreditku. Tu je třeba aktivovat v bankomatu a můžete jít nakupovat. Do 14 dnů dostanete standardní kreditku, a když ji zprovozníte, automaticky přestane platit ta na počkání. Pokud ne, ta původní bude po 30 dnech automaticky blokována.

Podobně funguje i kreditní karta Clubcard, kterou společně připravily firmy Home Credit a Tesco. UniCredit Bank nabízí možnost otevřít si na počkání EXPRES Konto, k němuž klient dostane v pobočce hned funkční platební EXPRES kartu. A má-li na kontě peníze, může ji okamžitě používat.

Karta, která pomáhá charitě

S kreditkami lze podpořit i charitativní projekty. Po aktivaci kreditní karty Visa Classic s programem Charita připisuje UniCredit Bank jedné ze tří nadací jednorázově částku 100 korun a s každou další platbou banka daruje jednu korunu. Spolupracuje s Nadací Terezy Maxové dětem, Kontem Bariéry a Nadací Partnerství.

Jedna karta ke dvěma účtům

Volksbank nabízí chytrou službu pro klienty, kteří často používají platební kartu v zahraničí. Pro každou mohou být nastaveny pro zaúčtování transakcí až dva účty současně v libovolné měně. Na jeden se účtují tuzemské transakce, na druhý zahraniční.

Karta, která sází stromy

Raiffeisenbank nabízí spolu s mobilním operátorem Vodafone kartu, která kromě dalších výhod slibuje, že za první bezhotovostní platbu kartou vysadí za klienta strom. Není to však jednorázové, pokud klient kartou v některém měsíci zaplatí víc než 10 tisíc korun, vysadí společnost vždy strom další.
Nejčtenější

Odeslal 30 tisíc na chybný účet. Už dva roky čeká na vrácení

Ilustrační snímek

Možná už se vám někdy stalo, že jste se spletli v čísle účtu, kam jste poslali peníze. Možná jste měli štěstí, že šlo o...

PENÍZE 2038: Euro v Česku nebude a hotovost jen okrajově, míní experti

(Ilustrační snímek)

Když se řekne peníze, určitě si umíte spočítat, kolik jich máte, jak s nimi nakládáte a co pro vás znamenají. Ale...Nežeň se, do důchodu času dost. Jak se vyhnout zklamání z nové práce

Ilustrační snímek

Nastupujete do prvního zaměstnání, těšíte se na kolegy, pracovní náplň a vhod přijdou i peníze pravidelně na účtu....

Podnikáte? Zabezpečte osobní údaje. Poradíme, jak na GDPR

Ilustrační snímek

Nejen podnikatelé jsou v panice. Stejně tak třeba party místních hasičů, kluby aktivních důchodců či útulky pro psy se...

Nepřipravujeme děti na život, ony už jej žijí, tvrdí zakladatel školky Bambíno

Tomáš Trnka, zakladatel školky a jeslí Bambíno

Do vzdělávacího sektoru přišel ze zcela jiného oboru. Ještě nedávno Tomáš Trnka pracoval v developerské firmě. Prvotní...

Další z rubriky

Stavební spoření překonává inflaci. Kdy zhodnotí peníze co nejvíc?

Ilustrační snímek

V Česku roste zájem o stavební spoření. Potvrzují to počty uzavřených smluv. Během prvních dvou měsíců letošního roku...

Nejlepší finanční produkty roku: má je Air Bank, UCB i velké banky

Ilustrační snímek

V soutěži o nejlepší finanční produkty roku zvítězila mezi bankami v kategorii běžných účtů Equa bank. Nejlepší...

Věrnost jedné bance se už nenosí, nové banky dál zvyšují počty klientů

Ilustrační snímek

Novým nízkonákladovým bankám dál narůstají počty klientů. Sedmička nových bank jich má už téměř tři miliony. Mít...

Tři absurdně levné akcie

Tři absurdně levné akcie

Kurzy.cz Nadpis jsem si vypůjčil z investičních stránek Fool.com, za ním se skrýval článek o akciích General Motors, Cirrus Logi...

Najdete na iDNES.cz