Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Zaplatit za služby a nákupy můžete i v Sazce či bankomatem

aktualizováno 
Pokud se rozhodnete provést platební příkaz, rozhodně kvůli tomu nemusíte běžet na pobočku své banky, nebo zapínat internet. Na vybranou máte i další možnosti, které se vám vyplatí znát. Zvláště platby na poslední chvíli si totiž často žádají využít co nejbližší možnost.
Sazka, Sportka

Sazka, Sportka | foto: Václav PancerMF DNES

Placení složenek na poště – dražší a delší varianta
Patrně nejstarším způsobem, jak hradit složenky, které se objeví v naší poštovní schránce, je zajít jednoduše na poštu. U přepážky přidáte k složence typu A příslušnou částku v hotovosti, zaplatíte transakční poplatek a je to. Peníze pak příjemce obdrží přímo na účet.

Počítejte však s trochu delší prodlevou mezi platbou a skutečným doručením. Peníze se totiž na příslušném účtu objeví až čtvrtý den (tj. den podání + 3 dny). 

Místo platby

Poplatek
v Kč
Doba převodu Způsob platby
Bankomaty ČS 5 3 dny bezhotovostně
Terminály Sazka 15 1 den hotově
Česká pošta od 22* 4 dny hotově

Pozn.: * převod do 5 000 korun stojí 22 Kč, do 50 tisíc korun 33 Kč a za každých započatých 10 tisíc navíc 6 korun

Vyhýbáte se přímému bankovnictví? Plaťte v bankomatu
Informace, že bankomat už všude a vždy neslouží čistě jako pokladna, není žádnou novinkou. Přesto jej nejčastěji vyhledáváme jedině v případě, že v naší peněžence dochází hotovost. Některé banky se ale rozhodly pro přeměnu automatických pokladen (bankomatů) v tzv. multifunkční zařízení, která dokáží zprostředkovat i další služby. Můžete jejich prostřednictvím například zaplatit složenku či dobít kredit mobilního telefonu.

Platby složenek umožňují u nás zatím pouze bankomaty České spořitelny. V její bankomatové síti zaplatíte jakýkoliv příkaz k převodu (složenku), ovšem s jedinou podmínkou. Tou je být klientem České spořitelny.

Vybrané složenky můžete platit i u terminálů Sazky
Přesto že Sazka umožňuje platit složenky a faktury prostřednictvím vlastních platebních terminálů už téměř dva roky, mnoho se o tom neví. Tuto službu totiž zatím omezila jen na dva obchodní partnery – Českou podnikatelskou pojišťovnu a ČEZ. Pokud obdržíte složenku či fakturu označenou logem Sazky s čárovým kódem, můžete ji u terminálu Sazky zaplatit. Vy obsluze předáte hotovost navýšenou o transakční poplatek, příjemci už dorazí peníze na účet bezhotovostně. Jen se musíte vyhnout sběrným místům na poštách, tam totiž nepochodíte.
 
Celá transakce trvá jen pár okamžiků, peníze se na účtu společnosti ČEZ či České podnikatelské pojišťovny objeví do 24 hodin. Váháte-li mezi platbou složenky na poště či u terminálu Sazky, pravděpodobně vyhraje terminál Sazky. Důvodem by mělo být kromě finanční stránky i rychlejší zpracování.

V placení za zboží a služby Sazka ale hodlá svou nabídku i nadále rozšiřovat. V současnosti jedná s několika potenciálními partnery, jejichž působnost zasahuje do oblasti telekomunikačních služeb, letecké dopravy, cestovního ruchu či dodávek vody, plynu či tepla.

Nechce se však zastavit pouze u složenek. "Připravujeme projekt takzvané elektronické peněženky. Za zboží objednané prostřednictvím internetu tak bude možné pravděpodobně už v letošním roce platit na našich terminálech. Tato služba je pro ty zákazníky, kteří ocení naši rozsáhlou prodejní síť a mají obavy ze zneužití bankovního účtu při bezhotovostním platebním styku,“ sdělil iDNES.cz Zdeněk Zikmund, tiskový mluvčí Sazky, a. s.
Nejčtenější

Jak ukončit zaměstnání. Stáhněte si vzor výpovědi

Ilustrační snímek

Výpověď z pracovního poměru je základním a nejrozšířenějším způsobem odchodu ze zaměstnání. A protože lidé mění práci...

Nový trend v práci Čechů. Konec dřiny, čtyři hodiny a domů

Ilustrační snímek

Práce na méně než osm hodin denně už není výsadou jen v kancelářích. Kvůli nedostatku lidí na trhu práce hledají firmy...Odeslal 30 tisíc na chybný účet. Už dva roky čeká na vrácení

Ilustrační snímek

Možná už se vám někdy stalo, že jste se spletli v čísle účtu, kam jste poslali peníze. Možná jste měli štěstí, že šlo o...

Nežeň se, do důchodu času dost. Jak se vyhnout zklamání z nové práce

Ilustrační snímek

Nastupujete do prvního zaměstnání, těšíte se na kolegy, pracovní náplň a vhod přijdou i peníze pravidelně na účtu....

Podnikáte? Zabezpečte osobní údaje. Poradíme, jak na GDPR

Ilustrační snímek

Nejen podnikatelé jsou v panice. Stejně tak třeba party místních hasičů, kluby aktivních důchodců či útulky pro psy se...

Další z rubriky

Věrnost jedné bance se už nenosí, nové banky dál zvyšují počty klientů

Ilustrační snímek

Novým nízkonákladovým bankám dál narůstají počty klientů. Sedmička nových bank jich má už téměř tři miliony. Mít...

Proč platit za něco, co je absurdní. Boj s poplatky v Česku pokračuje

Ilustrační snímek

Na poplatcích vydělávají banky nemalé peníze, ty největší miliardy korun ročně. Již řadu let ale dávají Češi najevo, že...

Analýza deseti bank: co už umí mobilní bankovnictví a co má úspěch

Ilustrační snímek

Mobilní bankovnictví ušlo za šest let kus cesty. Pro řadu Čechů se stalo běžnou součástí života. S chytrými telefony...

Od roku od roku 2021 bude zrušeno stávající osvobození od DPH při dovozu malých ...

Od roku od roku 2021 bude zrušeno stávající osvobození od DPH při dovozu malých ...

Kurzy.cz Ministryně financí Alena Schillerová se dnes zúčastnila česko-francouzského kolokvia o obchodu se zbožím a službami pro...

Najdete na iDNES.cz