Zemní plyn nejziskovější komoditou třetího týdne soutěže X-Trade Brokers Cup

  10:40aktualizováno  10:40
Soutěž X-Trade Brokers Cup vstupuje do svého čtvrtého a posledního týdne. Také v minulém týdnu soutěžící vedle hlavní ceny soutěžili i o ceny vedlejší, v podobě čtyř moderních telekomunikačních zařízení HTC Touch Diamond2, které vyhraje vždy jeden muž a žena z Česka i Slovenska, kterým se podaří v týdnu dosáhnout nejvyššího zhodnocení.
Ilustrační foto.

Ilustrační foto. | foto: Profimedia.cz

Tentokrát se výherci pro minulý týden za Českou republiku stali se zhodnocením 645 % a 498 %. Zatímco na Slovensku muž dosáhnul nejvyššího zhodnocení dosáhl 717 % a žena 456 %.

Společně s vedlejšími cenami se v posledním soutěžním týdnu hraje i nadále o cenu hlavní, kterou je luxusní automobil Porsche Cayman. Ten obdrží soutěžící, který dokáže do 30. října nejvíce zhodnotit virtuální vklad ve výši 10 000 EUR.

Také minulý týden byl naplněn značnou volatilitou, čehož řada obchodníků dokázala využít. Těch nejvyšších zisků bylo opět dosahováno na komoditách, i když na jiných, než tomu bylo v druhém soutěžním týdnu. Tentokrát dosahovali soutěžící nejvyšších kumulativních zisků na zemním plynu, na kterém bylo realizováno hned 14 z 15 nejziskovějších obchodů.

Cena zemního plynu totiž dokázala navázat na svůj růst za začátku měsíce a například jev úterý si připsala skokových 6,74 %. Pozadu nezůstala ale ani další velmi oblíbená komodita, kterou je ropa. Její cena po dlouhé době začala znovu stoupat, když se barel severomořského brentu prodával v týdnu dokonce až nad hranicí 80 USD (+1,9 %), což učinilo z ropy v minulém týdnu druhou nejziskovější komoditu.

Na opačném konci žebříčku se tentokrát vyskytl cukr, jehož cena v minulém týdnu klesla o 3,3 %, což řadu obchodníků zaskočilo, a to obzvláště poté, co ještě před dvěma týdny vystoupala cena cukru o 12 %.

Z akcií obchodníci dokázali nejvíce vydělávat na akciích společnosti Microsoft, jejichž cena byla v pátek proti pondělku vyšší o 5,7 %. Hlavním důvodem jejich růstu bylo páteční zveřejnění hospodářských výsledků, kdy Microsoft, i přes propad příjmů, dokázal vykázat výrazně vyšší než očekávaný zisk, což byl případ naprosté většiny technologických společností, které doposud reportovaly své výsledky.

Jak si vedli obchodníci na měnovém trhu

Obchodování s nejoblíbenějším instrumentem soutěže, měnovým párem EUR/USD, se tentokrát skutečně vyplácelo. Více než 60 % ze všech příkazů na tomto páru bylo spekulacemi na oslabování dolaru, které skutečně přišlo. Americká měna jen v minulém týdnu zeslábla o dalších 0,7 %, aby si sáhla až k ceně 1,50 EUR/USD, kde se naposledy pohybovala před dlouhými čtrnácti měsíci.

Ve prospěch slabého dolaru přitom hovořil především pokračující růst akcií a zmírňování obav z následků krize, které dodávalo obchodníkům odvahu k investicím do rizikovějších nedolarových aktiv.

Od nového týdne lze čekat opět volatilní obchodní seanci. K tomu přispěje nejen pokračující výsledková sezóna, ale v neposlední řadě i příliv čerstvých ekonomických dat, v čele s předběžnými odhady amerického HDP za třetí kvartál, nebo tempem růstu amerických nových objednávek.

X-Trade Brokers Cup vstupuje do svého finále. Šanci vyhrát však stále mají i nově zaregistrovaní, o čemž svědčí i minulý ročník, kdy byl schopen jeden ze soutěžících dosáhnout během pouhých třech dní zhodnocení o neuvěřitelných 6 000 %.

Autor:

Nejčtenější

KVÍZ: Jak jste na tom s jazykovou inteligencí? Otestujte se

Ilustrační snímek

Už jste někdy absolvovali inteligenční test, abyste se dozvěděli, jaké máte IQ? Dnešní kvíz vám konkrétní číslo sice...

Má smysl pořídit si nyní investiční byt? Odborníci radí nečekat

ilustrační snímek

Ceny nemovitostí jsou vyšroubované na maximum. Přesto realitní makléři doporučují pořízení investičního bytu...

Roste nám obrat, brzdí nás však nedostatek lidí, říká personalistka

Monika Rousová, personální ředitelka společnosti 2N Telekomunikace

Trh práce kolabuje, nejsou na něm téměř žádní volní uchazeči o zaměstnání. Nezaměstnanost v Česku je přitom na novém...

Studentský nápad ho přivedl k podnikání. Chce změnit kavárenský svět

Praha,22.10.2018, Adrian Drozdek, SPECIÁL PRO IDNES, FOTO MAFRA DAN MATERNA

Adrian Drozdek je z Brna, má 18 let a hlavu plnou nápadů. Před rokem přišel s myšlenkou vytvořit mobilní aplikaci,...

Po rozvodu jí zbyly manželovy dluhy a stres. Řešení se nakonec našlo

Exekuce je stresující záležitost pro každého.

Dostali jste se kvůli někomu blízkému do finančních problémů? Hrozí vám exekuce? Neskákejte hned z mostu a raději se...

Další z rubriky

Odborník radí, jak investovat peníze, aby vám vydělávaly

Vladimír Weiss

Dnes už si většina lidí může dávat stranou pár stokorun měsíčně. Vyplatí se to, protože pokud tyto peníze budete...

Spočítejte si, kolik budete inkasovat při pravidelných vkladech do fondů

Ilustrační snímek

Podílové fondy jsou vhodnou variantou, jak dětem vytvořit do budoucna finanční rezervu. Podle expertů jsou lepší než v...

Má smysl pořídit si nyní investiční byt? Odborníci radí nečekat

ilustrační snímek

Ceny nemovitostí jsou vyšroubované na maximum. Přesto realitní makléři doporučují pořízení investičního bytu...

Na Evropu už nesázejte

Na Evropu už nesázejte

Kurzy.cz Evropská ekonomika budila v roce 2017 velké naděje. Ty se ale již nějaký čas ukazují jako liché, stejně jako názor, že ...

Najdete na iDNES.cz