Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Zemní plyn nejziskovější komoditou třetího týdne soutěže X-Trade Brokers Cup

  10:40aktualizováno  10:40
Soutěž X-Trade Brokers Cup vstupuje do svého čtvrtého a posledního týdne. Také v minulém týdnu soutěžící vedle hlavní ceny soutěžili i o ceny vedlejší, v podobě čtyř moderních telekomunikačních zařízení HTC Touch Diamond2, které vyhraje vždy jeden muž a žena z Česka i Slovenska, kterým se podaří v týdnu dosáhnout nejvyššího zhodnocení.
Ilustrační foto.

Ilustrační foto. | foto: Profimedia.cz

Tentokrát se výherci pro minulý týden za Českou republiku stali se zhodnocením 645 % a 498 %. Zatímco na Slovensku muž dosáhnul nejvyššího zhodnocení dosáhl 717 % a žena 456 %.

Společně s vedlejšími cenami se v posledním soutěžním týdnu hraje i nadále o cenu hlavní, kterou je luxusní automobil Porsche Cayman. Ten obdrží soutěžící, který dokáže do 30. října nejvíce zhodnotit virtuální vklad ve výši 10 000 EUR.

Také minulý týden byl naplněn značnou volatilitou, čehož řada obchodníků dokázala využít. Těch nejvyšších zisků bylo opět dosahováno na komoditách, i když na jiných, než tomu bylo v druhém soutěžním týdnu. Tentokrát dosahovali soutěžící nejvyšších kumulativních zisků na zemním plynu, na kterém bylo realizováno hned 14 z 15 nejziskovějších obchodů.

Cena zemního plynu totiž dokázala navázat na svůj růst za začátku měsíce a například jev úterý si připsala skokových 6,74 %. Pozadu nezůstala ale ani další velmi oblíbená komodita, kterou je ropa. Její cena po dlouhé době začala znovu stoupat, když se barel severomořského brentu prodával v týdnu dokonce až nad hranicí 80 USD (+1,9 %), což učinilo z ropy v minulém týdnu druhou nejziskovější komoditu.

Na opačném konci žebříčku se tentokrát vyskytl cukr, jehož cena v minulém týdnu klesla o 3,3 %, což řadu obchodníků zaskočilo, a to obzvláště poté, co ještě před dvěma týdny vystoupala cena cukru o 12 %.

Z akcií obchodníci dokázali nejvíce vydělávat na akciích společnosti Microsoft, jejichž cena byla v pátek proti pondělku vyšší o 5,7 %. Hlavním důvodem jejich růstu bylo páteční zveřejnění hospodářských výsledků, kdy Microsoft, i přes propad příjmů, dokázal vykázat výrazně vyšší než očekávaný zisk, což byl případ naprosté většiny technologických společností, které doposud reportovaly své výsledky.

Jak si vedli obchodníci na měnovém trhu

Obchodování s nejoblíbenějším instrumentem soutěže, měnovým párem EUR/USD, se tentokrát skutečně vyplácelo. Více než 60 % ze všech příkazů na tomto páru bylo spekulacemi na oslabování dolaru, které skutečně přišlo. Americká měna jen v minulém týdnu zeslábla o dalších 0,7 %, aby si sáhla až k ceně 1,50 EUR/USD, kde se naposledy pohybovala před dlouhými čtrnácti měsíci.

Ve prospěch slabého dolaru přitom hovořil především pokračující růst akcií a zmírňování obav z následků krize, které dodávalo obchodníkům odvahu k investicím do rizikovějších nedolarových aktiv.

Od nového týdne lze čekat opět volatilní obchodní seanci. K tomu přispěje nejen pokračující výsledková sezóna, ale v neposlední řadě i příliv čerstvých ekonomických dat, v čele s předběžnými odhady amerického HDP za třetí kvartál, nebo tempem růstu amerických nových objednávek.

X-Trade Brokers Cup vstupuje do svého finále. Šanci vyhrát však stále mají i nově zaregistrovaní, o čemž svědčí i minulý ročník, kdy byl schopen jeden ze soutěžících dosáhnout během pouhých třech dní zhodnocení o neuvěřitelných 6 000 %.

Autor:


Nejčtenější

Rodiny začínají počítat jinak. Podívejte se, na co Čechům schází peníze

Ilustrační snímek

Finanční situace českých domácností se vylepšuje. Jako dobrou ji vnímají čtyři pětiny rodin. Přesto osmdesát procent...

Pořídit si malou cukrárnu odradí i ty nejotrlejší, říkají podnikatelé

Ilustrační snímek

Dvacet stanovisek a ohlášení před zahájením činnosti a až třicet kontrol v rámci běžného provozu. Na to se musí...První obchodní počin byl fiaskem, dnes jeho firma funguje už 26 let

Mít vlastní obchod byl vždycky jeho sen.

Jeho otec byl vášnivý zahradník. Zdeněk Adam mu musel od malička pomáhat a nenáviděl to. Přesto se dnes zahradničením...

Na splátku hypotéky padne průměrně 42 procent příjmů. A bude hůř

Ilustrační snímek

Pořídit si vlastní bydlení na hypotéku bude od 1. října výrazně složitější. Pro 13 procent Čechů jsou změny motivací...

Propustit zaměstnance je v Česku dost obtížné a drahé, říká studie

Ilustrační snímek

V České republice jsou pravidla pro propuštění zaměstnance jedna z nejpřísnějších v Evropě. Je nemožné se rozloučit se...

Další z rubriky

Škola investora: Nehrajte při zdi, ale pozor na averzi k riziku

Ilustrační snímek

V investování platí více než kdekoli jinde úsloví, že nikdo jiný se lépe nepostará o vaše peníze než vy sami. Jak tedy...

Spočítejte si, kolik budete inkasovat při pravidelných vkladech do fondů

Ilustrační snímek

Podílové fondy jsou vhodnou variantou, jak dětem vytvořit do budoucna finanční rezervu. Podle expertů jsou lepší než v...

Dluhopisy, nebo akcie? Jak si investor vybírá mezi fondy

Ilustrační snímek

Nejdůležitější pro každého začínajícího investora do podílových fondů je pochopení, že pokud mu peníze leží na účtu,...

Americké akcie se opět vzdalují zbytku světa / BIG EXPERT - akcie: týden od 13. ...

Americké akcie se opět vzdalují zbytku světa / BIG EXPERT - akcie: týden od 13. ...

Kurzy.cz Názory expertů na budoucí vývoj vybraných akcií na českém kapitálovém trhu v horizontu jednoho měsíce a půl roku, v týd...

Provident Financial s.r.o.
Specialista péče o zákazníky v terénu

Provident Financial s.r.o.
Praha, Jihočeský kraj, Jihomoravský kraj, Karlovarský kraj, Královéhradecký kraj, Liberecký kraj, Moravskoslezský kraj, Olomoucký kraj, Pardubický kraj, Plzeňský kraj, Středočeský kraj, Ústecký kraj, Kraj Vysočina, Zlínský kraj

Najdete na iDNES.cz