Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Zemní plyn nejziskovější komoditou třetího týdne soutěže X-Trade Brokers Cup

  10:40aktualizováno  10:40
Soutěž X-Trade Brokers Cup vstupuje do svého čtvrtého a posledního týdne. Také v minulém týdnu soutěžící vedle hlavní ceny soutěžili i o ceny vedlejší, v podobě čtyř moderních telekomunikačních zařízení HTC Touch Diamond2, které vyhraje vždy jeden muž a žena z Česka i Slovenska, kterým se podaří v týdnu dosáhnout nejvyššího zhodnocení.
Ilustrační foto.

Ilustrační foto. | foto: Profimedia.cz

Tentokrát se výherci pro minulý týden za Českou republiku stali se zhodnocením 645 % a 498 %. Zatímco na Slovensku muž dosáhnul nejvyššího zhodnocení dosáhl 717 % a žena 456 %.

Společně s vedlejšími cenami se v posledním soutěžním týdnu hraje i nadále o cenu hlavní, kterou je luxusní automobil Porsche Cayman. Ten obdrží soutěžící, který dokáže do 30. října nejvíce zhodnotit virtuální vklad ve výši 10 000 EUR.

Také minulý týden byl naplněn značnou volatilitou, čehož řada obchodníků dokázala využít. Těch nejvyšších zisků bylo opět dosahováno na komoditách, i když na jiných, než tomu bylo v druhém soutěžním týdnu. Tentokrát dosahovali soutěžící nejvyšších kumulativních zisků na zemním plynu, na kterém bylo realizováno hned 14 z 15 nejziskovějších obchodů.

Cena zemního plynu totiž dokázala navázat na svůj růst za začátku měsíce a například jev úterý si připsala skokových 6,74 %. Pozadu nezůstala ale ani další velmi oblíbená komodita, kterou je ropa. Její cena po dlouhé době začala znovu stoupat, když se barel severomořského brentu prodával v týdnu dokonce až nad hranicí 80 USD (+1,9 %), což učinilo z ropy v minulém týdnu druhou nejziskovější komoditu.

Na opačném konci žebříčku se tentokrát vyskytl cukr, jehož cena v minulém týdnu klesla o 3,3 %, což řadu obchodníků zaskočilo, a to obzvláště poté, co ještě před dvěma týdny vystoupala cena cukru o 12 %.

Z akcií obchodníci dokázali nejvíce vydělávat na akciích společnosti Microsoft, jejichž cena byla v pátek proti pondělku vyšší o 5,7 %. Hlavním důvodem jejich růstu bylo páteční zveřejnění hospodářských výsledků, kdy Microsoft, i přes propad příjmů, dokázal vykázat výrazně vyšší než očekávaný zisk, což byl případ naprosté většiny technologických společností, které doposud reportovaly své výsledky.

Jak si vedli obchodníci na měnovém trhu

Obchodování s nejoblíbenějším instrumentem soutěže, měnovým párem EUR/USD, se tentokrát skutečně vyplácelo. Více než 60 % ze všech příkazů na tomto páru bylo spekulacemi na oslabování dolaru, které skutečně přišlo. Americká měna jen v minulém týdnu zeslábla o dalších 0,7 %, aby si sáhla až k ceně 1,50 EUR/USD, kde se naposledy pohybovala před dlouhými čtrnácti měsíci.

Ve prospěch slabého dolaru přitom hovořil především pokračující růst akcií a zmírňování obav z následků krize, které dodávalo obchodníkům odvahu k investicím do rizikovějších nedolarových aktiv.

Od nového týdne lze čekat opět volatilní obchodní seanci. K tomu přispěje nejen pokračující výsledková sezóna, ale v neposlední řadě i příliv čerstvých ekonomických dat, v čele s předběžnými odhady amerického HDP za třetí kvartál, nebo tempem růstu amerických nových objednávek.

X-Trade Brokers Cup vstupuje do svého finále. Šanci vyhrát však stále mají i nově zaregistrovaní, o čemž svědčí i minulý ročník, kdy byl schopen jeden ze soutěžících dosáhnout během pouhých třech dní zhodnocení o neuvěřitelných 6 000 %.

Autor:Nejčtenější

KOMENTÁŘ: Investiční nemovitost je nová past na důvěřivce

Martin Mašát

Z většiny článků o nemovitostech vyplývá, že kdo nyní nekoupí byt či dům jako investici, okrádá rodinu. Ale ceny bytů...

Tugendhatové byli úspěšní průmyslníci, které proslavila jen drahá vila

Fritz a Greta Tugendhatovi

Brněnský rod průmyslníků ve světě proslavila unikátní vila. Ve městě však Tugendhatové, kteří vlastnili textilní firmy,...Povinné ručení bobtná, havarijní pojistka přestává být atraktivní

Ilustrační snímek

Povinné ručení je jedním z hlavních byznysů tuzemských pojišťoven. A jeho podoba se postupně mění. Z jednoduchého...

Je českou internetovou hvězdou. S Jirkou Králem o povolání youtuberů

YouTuber Jirka Král

Před lety tu za trest smažil hranolky, dnes má v McDonald’s vlastní burger. Mezitím se stal jedním z nejvlivnějších...

KOMENTÁŘ: Proč nejsou družstevní byty v Česku příliš v kurzu?

Ilustrační snímek

Dosáhnout na vlastní bydlení je pro řadu lidí velký ekonomický strašák. Jednou z možností je pořízení družstevního...

Další z rubriky

Rady odborníka, jak se vyhnout investiční bublině a ztrátě peněz

Václav Pech, investiční analytik společnosti Broker Trust

Stále víc Čechů se zajímá o to, jak a kam investovat, aby své peníze lépe zhodnotili. „Burza umí nadělovat krásné zisky...

Analýza: Stříbro je investice budoucnosti, jeho cena výrazně poroste

Stříbro je i po letošním růstu téměř 70krát levnější než zlato.

Ke stříbru se poslední dobou upírá pozornost mnoha investorů i zájemců o nové formy spoření. A to dokonce i těch, kteří...

Škola investora: Nehrajte při zdi, ale pozor na averzi k riziku

Ilustrační snímek

V investování platí více než kdekoli jinde úsloví, že nikdo jiný se lépe nepostará o vaše peníze než vy sami. Jak tedy...

Potřebujeme výrazný posun ve mzdách

Potřebujeme výrazný posun ve mzdách

Kurzy.cz Nejsou řemeslníci, dělníci, snad i soustružníků je málo. Úvahy o tom, jak tento problém vyřešit, se množí jako houby po...

Najdete na iDNES.cz