Životní pojištění - ano či ne?

  0:05aktualizováno  0:05
Životní pojištění se stalo v důsledku zavedení daňových výhod od počátku roku jedním z nejvíce diskutovaných finančních produktů u nás. Do pozadí se tak dostaly otázky praktičtější - jak a u koho pojištění uzavřít, jak pojištění vypovědět či jaké povinnosti vznikají při ukončení pojistky.

Za úraz si koupit kus nábytku? Aneb životní pojištění v zajetí mýtů - O životním pojištění se vedou nekonečné debaty. Kritizují se především nevhodně sjednaná kapitálová životní pojištění, či předimenzovaná úrazová připojištění.

Kdo nabízí jaké úrazové pojištění? - V široké nabídce úrazových pojištění na českém trhu je složité se orientovat. Zde Vám proto nabízíme přehled produktů, které by české pojišťovny nabídly našemu hypotetickému zákazníkovi.

Kapitálové životní pojištění: lepší než jsme čekali - Srovnání efektivity vložených peněz do kapitálových životních pojistek oproti rizikovým by mělo pomoci při výběru vhodné varianty těm, kteří z různých důvodů zajištění potřebují.

Test kapitálového životního pojištění - Jaká je nejlepší pojišťovna na českém trhu, co se týče kapitálového životního pojištění? Přečtěte si řešení, která navrhly jednotlivé pojišťnovny pro našeho hypotetického zákazníka.

Odkup životní pojistky není zadarmo - Jaké jsou možnosti vypovězení či upravení pojistné smlouvy, jaké to má finanční dopady a jaké jsou další situace, které mohou nastat během dlouhé doby trvání pojištění?

Životní pojistka téměř zadarmo - S rostoucím zájmem o kapitálové životní pojištění se zapomíná na klasické rizikové životní pojištění. To, že není daňově zvýhodněno, neznamená že nemá své opodstatnění.

Investiční pojištění v praxi - Daňová podpora životního pojištění se vztahuje také na investiční pojištění. Toto pojištění umožňuje investovat do fondů a zároveň ušetřit na daních.

Stát se zakousne i do výplaty životního pojištění - Životní pojištění se díky daňovým úlevám účinným od ledna letošního roku stalo velmi diskutovaným produktem. V pozadí těchto diskusí poněkud zůstaly povinnosti poplatníka při ukončení pojistky.

Pojištění v každé poště?! - Už nějaký čas máme možnost uzavření daňově zvýhodněného životního pojištění na pobočkách České pošty. Navštívili jsme proto několik pražských pošt ve snaze zjistit, zda je prodej tohoto produktu přes poštovní přepážky opravdu tím pravým ořechovým.

Autor:


Nejčtenější

Chtěla potvrzení o bezdlužnosti, teď je dlužníkem ona

Ilustrační snímek

Centrální registr dlužníků poskytuje mimo jiného vydání potvrzení o bezdlužnosti. To však nikdo v České republice...

Kvíz: Zvládli byste práci v nadnárodní korporaci?

Ilustrační snímek

Pokud splňujete kvalifikační předpoklady pro nabízenou pracovní pozici a ještě k tomu máte na obdobném postu i...Zmapovali jsme deset aktuálně nejvýhodnějších běžných bankovních účtů

Ilustrační snímek

V Česku přibývají bankovní účty, které lze zřídit zdarma bez jakýchkoliv podmínek. Vyplývá to z analýzy, kterou server...

Unikátní výzkum: kam investují čeští milionáři a co je znepokojuje

Ilustrační snímek

V Česku je podle odhadů 28 tisíc dolarových milionářů. Své soukromí si však střeží. Dozvědět se, kam investují a jak se...

Nechceme být pouhými překupnicemi květin, říkají mladé podnikatelky

Majitelky květinářství Barbora Zimolová (vlevo) a Šarlota Palová.

Jsou mladé, vzdělané a plné energie. Nedávno otevřely v centru Brna neobvyklé květinářství s atmosférou baru. Přestože...

Další z rubriky

Střet auta se zvěří může být drahý. Co si ohlídat, abyste netratili

Ilustrační snímek

Srážka automobilu se zvířetem je v tomto období poměrně častá autonehoda. Když se oklepete z toho, že jste ublížili...

Nejabsurdnější výluka z pojištění: lidem nejvíce vadí zanedbání povinnosti

Ilustrační snímek

Zanedbání povinnosti pojištěného se stalo historicky první nejabsurdnější výlukou z pojištění. O vítězství této výluky...

Cestovní pojištění: kličky, kvůli nimž nemusí pojišťovna platit

Ilustrační snímek

Pojistka je zaplacená, a tak hurá na cesty. Jenže pozor. Pojištění je užitečné, jen je potřeba, abyste dodržovali...

Revoluce pro zubaře: Kazy v puse rozpustí speciální gel za 2 minuty

Revoluce pro zubaře: Kazy v puse rozpustí speciální gel za 2 minuty

Kurzy.cz Žádné další bolestivé vrtání zubů a strach z návštěvy zubní ordinace! Nový dentální gel Brix 3000 slibuje úlevu pro pac...Najdete na iDNES.cz