Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Zlatá novinka České spořitelny vám mnoho nevydělá, spíše vás omezí

aktualizováno 
Česká spořitelna přichází s novinkou, kterou chce oslovit především nezkušené a konzervativní střadatele. Nabízí jim kombinaci vkladového a investičního produktu s garantovaným výnosem. Úžasné zhodnocení však nečekejte, jinde najdete i lepší.
zlaté vejce

zlaté vejce

Vybírejte dobře, jistota je Jistota nebo lepší Prémie
Novinka zvaná Zlatý vklad je investičním produktem, nicméně vklady na něm jsou pojištěné.  Rozhodnete-li se jej vyzkoušet, potřebujete k tomu tzv. majetkový účet. Pokud již s ČS investujete, např. do podílových fondů, do banky už chodit nemusíte. Stačí vám totiž internetbanking, kde investici můžete celou zrealizovat. V opačném případě se však návštěvě některé z poboček banky nevyhnete.

Volíte ze dvou variant – jedné jistější a druhé potenciálně výnosnější. Podmínkou je v obou případech jen minimální vklad 10 tisíc korun.

„Zlatý vklad České spořitelny nabízí jistotu garantovaného výnosu a zároveň umožňuje „ochutnat“ investiční produkty,“ popisuje novinku Martin Techman, ředitel úseku rozvoj obchodu České spořitelny. „Víme, že klienti mají zájem o produkty, které jim zhodnotí prostředky, ale s investováním často nemají mnoho zkušeností,“ dodal.

Jistota – 6,3 % za 2 roky
Zlatý vklad Jistota garantuje výnos ve výši 6,3 % na dva roky, tedy 3,15 % ročně. Z výnosů ovšem musíte ještě odečíst povinné 15% zdanění.

Prémie – garance 3 % za 2 roky s možností získat prémii až 6 %
Zlatý vklad Prémie funguje stejně, jen s tím rozdílem, že garantuje pouze 3% zhodnocení vkladu za 24 měsíců. Nárok na lepší zhodnocení získáte za předpokladu, že dojde ke splnění stanovených podmínek vázaných na vývoj kurzu CZK/EUR. Spořitelna pro každý měsíc stanoví tzv. rozhodné pásmo“. Pokud se kurz české koruny vůči euru bude ve stanoveném rozpětí skutečně pohybovat, získáváte prémiové zhodnocení 6 %. Vždy se však zhodnocuje pouze původně vložená částka.

. zlatý vklad české spořitelny

- minimální vklad 10 tisíc korun
- podmínkou je majetkový účet ČS
- vkladové období vždy 2 roky
- zřízení, správa a vedení zdarma
- automatický revolving
- vklad je pojištěný
- nelze měnit podmínky v průběhu trvání (ani přikládat peníze)
- předčasný výběr je možný se sankcí 2 % z vybírané částky
- první sběrné období začíná 5. května, v měsíčních intervalech budou následovat další (obdoba Prémiového vkladu)
- výnosy podléhají 15% dani

Konkurentem Zlatému vkladu České spořitelny je snad jen její Prémiový vklad
Zajištěné vklady, zajištěné investiční programy, prémiové vklady či garantované certifikáty nejsou v české kotlině žádnou novinkou, a to ani v produktové nabídce České spořitelny. Jen jejich prodejci, tedy banky, prakticky na stejném principu nabízejí své produkty vázané např. na ceny rozličných komodit, jako je ropa, energie apod. Pohybují-li se ceny těchto komodit, akcií, případně indexů tím správným směrem, získáváte předem určené prémie.

Tyto garantované produkty naleznete kromě České spořitelny také v nabídce Raiffeisenbank, Poštovní spořitelny, UniCredit Bank i Volksbank. Na vývoji měnových kurzů však můžete s garancí alespoň minimálního výnosu profitovat jen v České spořitelně. Ta doposud nabízela tzv. Prémiový vklad s prémiovým obdobím v délce 1 rok, přičemž vkladatel profituje rovněž na vývoji kurzu CZK/EUR. Nyní k němu přidává i Zlatý vklad.


Výnosy při vkladu 100 tisíc korun na jeden rok

Vklad Roční výnos v % Roční výnos v Kč Čistý výnos v Kč Sankce za předčasný výběr celého vkladu (v Kč)
ZK Jistota ČS  3,15  3 150  2 677,50  2 000
ZK Prémie ČS  až 4,50  4 500  3 825  2 000
SÚ Bawag Bank  3,50  3 557  3 023  0
eMax mBank  3,50  3 557  3 023  0

Pozn.: ZK = Zlatý vklad
           SÚ = spořicí účet

Chcete výnos přes tři procenta? Hledejte výhodnější možnosti
Vzhledem k současnému vývoji úrokových sazeb a především díky inflaci jistě lépe udělá ten, kdo si nebude peníze odkládat na několik let, ale dá přednost jiným krátkodobým alternativám (viz. produkty uvedené v tabulce výše).

Dnes jsou na trhu například rozličné spořicí účty, které umožňují svým majitelům s velmi podobným výnosem volný přístup k uloženým penězům. Problémem není ani obsluha účtů prostřednictvím internetového bankovnictví, stejně jako je tomu v případě garantovaných vkladů České spořitelny.

Pokud je vám však málo i zhodnocení na nejvýnosnějších spořicích účtech na trhu, rádi byste vydělali přes pět procent ročně a máte alespoň trochu odvahy, zkuste si sáhnout po investici v podílových fondech. Výnos vám však nikdo negarantuje.
Nejčtenější

Jak ukončit zaměstnání. Stáhněte si vzor výpovědi

Ilustrační snímek

Výpověď z pracovního poměru je základním a nejrozšířenějším způsobem odchodu ze zaměstnání. A protože lidé mění práci...

Nový trend v práci Čechů. Konec dřiny, čtyři hodiny a domů

Ilustrační snímek

Práce na méně než osm hodin denně už není výsadou jen v kancelářích. Kvůli nedostatku lidí na trhu práce hledají firmy...Firmy musí navýšit a srovnat mzdy, jinak neobstojí, ukázal průzkum

Ilustrační snímek

Trh práce je na dně. Firmy, které ještě nezvýšily mzdy, tak budou muset rychle učinit a dorovnat je svým zaměstnancům...

Nežeň se, do důchodu času dost. Jak se vyhnout zklamání z nové práce

Ilustrační snímek

Nastupujete do prvního zaměstnání, těšíte se na kolegy, pracovní náplň a vhod přijdou i peníze pravidelně na účtu....

Nepřipravujeme děti na život, ony už jej žijí, tvrdí zakladatel školky Bambíno

Tomáš Trnka, zakladatel školky a jeslí Bambíno

Do vzdělávacího sektoru přišel ze zcela jiného oboru. Ještě nedávno Tomáš Trnka pracoval v developerské firmě. Prvotní...

Další z rubriky

Nejlepší finanční produkty roku: má je Air Bank, UCB i velké banky

Ilustrační snímek

V soutěži o nejlepší finanční produkty roku zvítězila mezi bankami v kategorii běžných účtů Equa bank. Nejlepší...

Nový trend: Češi mění zaběhané postoje, kam ukládat peníze

Ilustrační snímek

Ukládat peníze na spořicí účet už české střadatele přestává pomalu ale jistě bavit. Úrokové sazby jsou příliš nízké a...

Přinášíme aktuální přehled 10 nejvýhodnějších bankovních účtů

Ilustrační snímek

Banky vylepšují své bankovní účty a snaží se klienty hýčkat mnohem víc než dříve. Ve spolupráci s analytiky Scott &...

Je v Praze blaze? Brno ji strčilo do kapsy. V čem jsou Moraváci lepší?

Je v Praze blaze? Brno ji strčilo do kapsy. V čem jsou Moraváci lepší?

Kurzy.cz Nejen v Praze je blaze, ale podobně je na tom také Brno. Alespoň co se výše mzdy týče. Podle průzkumu se najdou dokonce...

Najdete na iDNES.cz